Najlepsze klawiatury mechaniczne dla graczy – opinie

Autor: Anna

Choć w teorii do grania w gry komputerowe wystarczy najprostsza, tania klawiatura, to modele przeznaczone do gamingu wyraźnie poprawiają nie tylko komfort rozgrywki, ale też wyniki. Zastanawiasz się, czy inwestycja w klawiaturę mechaniczną dla graczy się opłaci? Przeczytaj opinie naszych klientów, którzy wypróbowali najpopularniejsze modele i zobacz, dlaczego klawiatura mechaniczna będzie świetnym uzupełnieniem stanowiska gamingowego.

Klawiatura gamingowa z myszą i słuchawkami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest klawiatura mechaniczna,

- czy zdaniem naszych klientów warto w nią inwestować,

- jakie są polecane klawiatury mechaniczne dla graczy,

- jakie są opinie klientów o różnych klawiaturach gamingowych.

Klawiatura mechaniczna – co to jest i jak działa?

Klawiatura mechaniczna Logitech G413 (carbon)Większość dostępnych na rynku klawiatur komputerowych to modele membranowe. Jest to niskobudżetowe rozwiązanie, które dodatkowo oferuje stosunkowo cichą pracę. Ten rodzaj klawiatur nie jest niestety idealny, ponieważ ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego wymagający użytkownicy, tacy jak np. profesjonalni gracze, często sięgają po klawiatury mechaniczne z uwagi na ich wyjątkową wytrzymałość.

Czym różnią się one od zwykłych klawiatur membranowych? Podstawową różnicą jest tu budowa całego urządzenia. W klawiaturze mechanicznej każdy klawisz posiada osobny, mechaniczny przełącznik. Takie rozwiązanie nie tylko wpływa na trwałość sprzętu, ale też komfort korzystania i krótki czas reakcji, co jest bardzo ważnym czynnikiem w czasie gry. Klawiatury mechaniczne dla graczy mają z reguły określony moment nacisku, co pozwala na szybkie korzystanie – wystarczy delikatne przyciśnięcie klawisza, aby urządzenie zareagowało prawidłowo. Charakterystyczny dźwięk towarzyszący naciśnięciu to potwierdzi.

Czemu klawiatura mechaniczna jest lepsza od membranowej?

Cechą, która wyróżnia klawiatury gamingowe wśród innych modeli, jest często ich wyższa cena. Czy zatem warto inwestować w specjalną klawiaturę dla gracza? Czy w trakcie rozgrywki można rzeczywiście zauważyć poprawę jakości i wygody korzystania? Jak pokazuje doświadczenie naszych klientów, odpowiedź jest jednoznaczna – klawiatury mechaniczne to strzał w dziesiątkę w zakresie sprzętu dla graczy.

Yoyo, który kupił u nas klawiaturę Genesis Thor 300 Outemu Red, pisze: Po paru tygodniach mogę powiedzieć, że klawisze spełniają moje oczekiwania. Jest to mój pierwszy mechanik. Nie gram namiętnie, ale czuć różnice między membranową na plus. Czerwone przełączniki maja mały skok aktywacji, dlatego nawet delikatne naciśnięcie powoduje aktywację klawisza. W graniu super. (...) Klawiatura solidna, ciężka i stabilna, gumowe nóżki.

Polecane klawiatury mechaniczne

Podświetlana klawiatura dla graczaKtóre klawiatury mechaniczne dla graczy są najczęściej polecane przez klientów? Szeroko chwalonym modelem jest Logitech G413. Berni017 pisze o tym produkcie: Świetna klawiatura mechaniczna za tę cenę. Przełączniki zapewniają satysfakcjonujący klik, są szybkie. Samo wykonanie klawiatury też jak najbardziej na plus. Bardzo wygodna i przyjemna w użytkowaniu.

Jak dodaje Katja, model wyróżnia się wysoką jakością i solidnym wykonaniem: Produkt wygląda niesamowicie profesjonalnie i przywodzi na myśl stare maszyny do pisania. Klawisze chodzą gładko, są cudownie podświetlone, więc pisanie na niej jest łatwe i wygodne niezależnie od pory dnia.

Klawiatura mechaniczna do gier – jaką wybrać?

Co jeszcze mówią o klawiaturach mechanicznych ich użytkownicy? Nasz klient Azja32 poleca model HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX RedKlawiatura jest wykonana z najlepszych materiałów, jest idealnie spasowana. Jest ciężka i masywna, przez co nie przesuwa się po biurku. Klawisze chodzą w niej bardzo płynnie i leciutko. Komfort pisania jak i grania jest bardzo duży. Całości dopełnia niemal w pełni konfigurowalne podświetlenie RGB.

WARTO WIEDZIEĆ

Klawiatury mechaniczne, niezależnie od modelu, są głośniejsze od membranowych. Przyjemne stuknięcie informuje użytkownika, że naciśnięty klawisz został aktywowany – dzięki temu sterowanie w grze za ich pomocą nie wymaga użycia siły.

Kompletujesz sprzęt do gamingu i nie wiesz, jak wybrać komputer stacjonarny dla gracza? Sprawdź polecane zestawy!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link