Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ klawiatury

Klawiatury dzielą się na:

Mechaniczne
- każdy przycisk jest osadzony na osobnym przełączniku. W zależności od producenta oraz rodzaju "switcha", klawisze posiadają różne wartości siły nacisku (aktywacji). Cechują się także bardzo dużą trwałością oraz zapewniają szybki czas reakcji. Są to bardzo istotne cechy dla profesjonalnych graczy. 
Membranowe - dzięki budowie membarnowej, klawisze pozostają stabilne oraz czas ich aktywacji jest niższy. Klawiatury membranowe cechują się również niskim skokiem klawisza, cichą pracą, zwiększoną szybkością działania oraz wysoką trwałością.
Hybrydowe - połączenie zalet klawiatur mechanicznych i membranowych.Przełączniki hybrydowe zapewniają szybki czas reakcji, cichą pracę oraz dużą trwałość. 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację