Najlepsze aplikacje na Androida – co warto pobrać na smartfona, a co na tablet?

Autor: Joanna

Zastanawiasz się, jakie przydatne aplikacje zainstalować na swoim urządzeniu? Sprawdź, co polecamy na smartfony i tablety Android w naszym zestawieniu bezpłatnych programów.

Mężczyzna trzyma telefon z aplikacjami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie aplikacje zainstalować na smartfonie,

- jakie aplikacje zainstalować na tablecie,

- jakie aplikacje sprawdzą się na obu urządzeniach.

Jakie aplikacje zainstalować na smartfonie?

Liczba aplikacji na smartfony z Android, jak np. Huawei P20 Lite (czarny), jest ogromna. Szereg z nich będziesz miał fabrycznie zainstalowanych na swoim telefonie, ale w sklepie Google Play znajdziesz wiele dodatkowych, które zapewnią Ci rozrywkę, pomogą w życiu codziennym czy pracy. Jakie przydatne aplikacje polecamy? Wybraliśmy dla Ciebie programy, które może nie są tak popularne, jak np. Instagram czy Messenger, ale równie ciekawe.
Kobieta przegląda przydatne aplikacje na smartfona i tabletSnapseed to aplikacja stworzona przez koncern Google. Jeśli jesteś miłośnikiem zdjęć, bardzo Ci się przyda. Snapseed to wszechstronny edytor fotografii. Daje Ci dostęp do 29 narzędzi i filtrów, takich jak Naprawianie, Pędzel, Struktura, HDR, Perspektywa. Aplikacja obsługuje formaty JPG i RAW. Możesz zapisywać własne style i używać ich potem ponownie do nowych zdjęć.
Przydatne aplikacje na Androida to również te, które ułatwiają Ci zarządzanie czasem, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Polecamy Ci MixNote NotePad program, który pozwoli Ci szybko robić notatki, zarówno w sposób standardowy, czyli przez ich napisanie, jak i poprzez nagrywanie głosu czy robienie zdjęć. Notatki możesz organizować przy pomocy tagów, tworzyć listy do zrobienia. Masz też możliwość zabezpieczania ważnych informacji.
Na liście najbardziej przydatnych aplikacji na Androida umieszczamy także magicplan. Program ten przyda Ci się, jeśli jesteś architektem, budowlańcem czy inspektorem, ale też w sytuacji, gdy po prostu planujesz zrobić mniejszy lub większy remont. Aplikacja pozwoli Ci zmierzyć pomieszczenie bez używania fizycznej miarki i bez potrzeby przesuwania mebli.

Jakie aplikacje zainstalować na tablecie?

Tablety, np. Samsung Galaxy Tab A 10.1 16GB LTE SM-T585 (biały), cechują się większymi gabarytami w porównaniu do smartfonów i możesz ich używać w innych sytuacjach. Jakie przydatne aplikacje Android możesz zainstalować na tablecie?
Tablet może Ci się przydać w kuchni. Jeśli nie chcesz wertować książki kucharskiej i martwić się, że zamknie się w trakcie gotowania, zainstaluj wirtualną książkę kucharką. W aplikacji Przepisy i gotowanie znajdziesz miliony receptur, ze zdjęciami i filmami. Gdy wybierzesz swoje ulubione dania, aplikacja podpowie Ci przepisy dopasowane do Twoich smaków. Możesz też zapisywać własne przepisy i dzielić się nimi.
Jeśli po gotowaniu chcesz się zrelaksować, tablet świetnie sprawdzi się jako czytnik książek. Aplikacja ReadEra pozwoli Ci na otwieranie plików w formatach EPUB, FB2, PDF, DJVU, MOBI, DOC, RTF, TXT i CHM. Obsługuje spis treści, umożliwia Ci pracę z zakładkami czy zapisywanie aktualnej pozycji odczytu.
Jeżeli wolisz coś obejrzeć, to przydatną aplikacją będzie MX Player. Odtwarzacz ten korzysta z wielu rdzeni, co przyspiesza dekodowanie filmów. Obraz i napisy dopasujesz szczypiąc ekran. Możesz też ustawić blokadę, która sprawi, że dzieci będą oglądały film, ale nie uruchomią niczego innego na tablecie.
Polecane tablety
  • 4 999 zł
  • 2 499 zł
  • 4 999 zł
  • 849 zł
  • 2 319 zł

Jakie aplikacje sprawdzą się na obu urządzeniach?

Dzieci używają aplikacji z Google Play na telefonieNajbardziej przydatne aplikacje na Androida często sprawdzą się zarówno na smartfonie, jak i tablecie. Należy do nich m.in. BlackPlayer. Ten odtwarzacz muzyczny cechuje się eleganckim interfejsem i szeregiem przydatnych funkcji. Możesz np. łatwo pobrać okładki albumów i zdjęcia artystów, wyświetlić tekst słuchanej piosenki czy włączyć efekty dźwiękowe, które poprawią brzmienie utworów (equalizer, bassboost itp.).
Fitatu jest aplikacją, która pomoże Ci w osiągnięciu i utrzymaniu dobrej formy fizycznej. Jak piszą twórcy: bez narzucania rygoru. Znajdziesz w niej bazę produktów i potraw z Polski zmoderowaną przez dietetyków, potrawy, w tym z najpopularniejszych sieci restauracyjnych, czy skaner kodów kreskowych. Fitatu ułatwi Ci liczenie kalorii czy dokonanie pomiaru masy ciała i obwodów.
Duolingo to przydatna aplikacja na system Android, jeśli chcesz się nauczyć języka obcego. Nowatorska metoda pomoże Ci szybko przechodzić na kolejne poziomy zaawansowania, ponieważ nauka jest łączona z zabawą. Duolingo dwukrotnie została uznana w Google Play za "Najlepszą z najlepszych" aplikacji.
Szukasz nowego sprzętu, na którym mógłbyś uruchamiać przydatne aplikacje? Przeczytaj nasz poradnik Tablet z klawiaturą – polecane modele.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów