Którą deskę do prasowania wybrać: klasyczną czy elektryczną?

Autor: Ola

Choć deska do prasowania kojarzy się zazwyczaj z najprostszym, pozbawionymi dostępu do prądu wariantem, okazuje się, że na rynku można też znaleźć tzw. deską elektryczną. Zobacz, czym jest deska do prasowania z gniazdkiem i jaką wybrać!

deska do prasowania

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czy warto kupić tradycyjną deskę do prasowania,

- jakie zalety i wady ma deska do prasowania z gniazdkiem,

- którą deskę elektryczną warto wybrać.

deska do prasowania z gniazdkiemCo warto wiedzieć o klasycznej desce do prasowania?

Klasyczna, rozkładana deska do prasowania to bez wątpienia akcesorium, które znajduje się w większości polskich domów. Dlaczego? Przede wszystkim jest proste w użytkowaniu – wystarczy je tylko rozłożyć i już jest gotowe do użycia – i nie zajmuje dużo miejsca, co pozwala na schowanie go nawet w bardzo wąskiej szafce czy szczelinie. Nie sposób nie wspomnieć też o korzystnej dla portfela cenie – koszt zakupu takiej deski oscyluje wokół 100 zł, w zależności od tego, z czego jest wykonana i czy posiada dodatkowe akcesoria.

Kto powinien na pewno będzie zadowolony z takiej deski do prasowania? Przede wszystkim osoby, które rzadko korzystają z żelazka lub też po prostu nie mają miejsca do przechowywania akcesorium o większym wymiarach.

  • 229 zł
  • 119,99 zł
  • 139,99 zł
  • 19,99 zł
  • 179,99 zł

Jakie zalety niesie za sobą zakup deski do prasowania z gniazdkiem?

Ciekawą alternatywą dla klasycznych desek do prasowania są modele elektryczne. Jak wyglądają? Do Twojej dyspozycji są dwa warianty:

  • ze zintegrowanym przedłużaczem – wyglądem przypominają klasyczną deskę do prasowania z miejscem do odstawienia żelazka. Posiadają jednak wbudowany przedłużacz, który ułatwia podłączenie żelazka do prądu, co może się okazać przydatne w sytuacji, gdy w pomieszczeniu jest za mało gniazdek lub znajdują się w dużym oddaleniu od miejsca, w którym można swobodnie rozstawić deskę do prasowania. Korzystanie ze zintegrowanego przedłużacza sprawia także, że kabel nie plącze się wokół rąk, lecz jest poprowadzony w taki sposób, by zwiększyć Twoją swobodę ruchów. Takie produkty możesz znaleźć np. w tej kategorii,
  • stacje do prasowania – najbardziej zaawansowane technologicznie akcesoria, które są wyposażone w szereg funkcji niemalże automatyzujących czynność prasowania. O czym mowa? Mogą to być: system odprowadzania pary na zewnątrz, automatyczna regulacja wysokości deski lub system przytrzymywania tkaniny. Dzięki temu prasowanie staje się mniej męczące, a gotowy rezultat bardziej zadowalający. Za tak profesjonalne urządzenie musisz jednak sporo zapłacić – ceny stacji do prasowania zaczynają się od 1500-2000 zł.

deska do prasowania Vileda Bravo PlusElektryczne deski do prasowania – którą wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem elektrycznej deski do prasowania z gniazdkiem? Oto kilka modeli, które cieszą się największym powodzeniem wśród naszych klientów:

Kryterium dostępu do prądu nie jest jednak jedynym parametrem, który powinieneś wziąć pod uwagę, kupując deskę do prasowania do domu. O tym, co jeszcze warto sprawdzić, przeczytasz tutaj: Deska do prasowania – kompletny poradnik zakupowy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link