Kontroler Xbox One – jak podłączyć go do PC?

Autor: Ola

Czy wiesz, że w gry komputerowe można grać również z użyciem kontrolerów do konsoli? Gamepady możesz wykorzystać także do swoich ulubionych tytułów na PC, korzystając z nich zamiast klawiatury i myszy. Podpowiadamy, jak podłączyć pad Xbox One do PC za pomocą Bluetooth, adaptera bezprzewodowego oraz kabla USB – zobacz, jakie to proste!

Mężczyzna gra na komputerze z kontrolerem Xbox One

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak można podłączyć pad Xbox One do PC z Windows 10
 2. jak połączyć kontoler Xbox One z PC przewodowo i bezprzewodowo
 3. w jaki sposób podłączyć kontroler do komputera za pomocą Bluetooth

Jak podłączyć pad Xbox One do PC z Windows 10?

Pad do Xbox One podłączony do PCPodłączenie pada Xbox One do komputera stacjonarnego bądź laptopa jest dość proste, jeśli Twój pecet działa w oparciu o system Windows 10. Jak można się domyślać, to właśnie najnowsza edycja oprogramowania od Microsoftu otrzymuje największe wsparcie i daje najwięcej możliwości użytkownikowi.

Istnieją 3 sposoby na podłączenie padów Xbox One do PC:

 • przewodowo za pomocą kabla USB – jednocześnie do 8 padów albo 4 kontrolerów do Xboxa One z zestawami słuchawkowymi,
 • za pomocą adaptera bezprzewodowego Xbox (zewnętrznego lub wbudowanego) – maksymalnie 8 padów Xbox One lub 4 kontrolery z zestawami słuchawkowymi (w przypadku słuchawek stereo możliwe jest podłączenie tylko 2 kompletów akcesoriów),
 • bezprzewodowo przez interfejs Bluetooth – dla najlepszej wydajności producent zaleca korzystanie z jednego pada jednocześnie.

Jak podłączyć pad Xbox One do PC z kablem USB i bezprzewodowo?

Jak podłączyć pad Xbox One do PC za pomocą kabla? To bardzo proste – przewód do ładowania wystarczy podłączyć do gniazda z przodu kontrolera, a z drugiej strony do portu USB w komputerze. System automatycznie wykryje urządzenie. Najlepiej jest korzystać z oryginalnego kabla o odpowiedniej długości, który dołączono np. do zestawu Microsoft Xbox One Kontroler + kabel dla Windows.

Jeśli chcesz mieć większą swobodę gry, dużo lepszym rozwiązaniem są kontrolery bezprzewodowe do Xboxa. Aby się z nimi połączyć z poziomu komputera, możesz skorzystać z adaptera – niektóre pecety mają go wbudowanego, w przypadku innych potrzebny będzie zewnętrzny dodatek. Jak skonfigurować bezprzewodowy pad do Xboxa One na komputerze z Windows 10?

 1. Na komputerze wejdź w menu Ustawienia i wybierz zakładkę Urządzenia.
 2. Wybierz: Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne.
 3. Kliknij: Wszystko inne.
 4. Znajdź i wybierz pozycję: Kontroler bezprzewodowy Xbox.
 5. Potwierdź przyciskiem: Gotowe.

Jak podłączyć kontroler Xbox One do komputera przez Bluetooth?

Microsoft Xbox One Kontroler + kabel dla WindowsNajnowsze modele padów do Xbox One, np. Microsoft Xbox One S, dają możliwość bezprzewodowego połączenia z konsolą lub komputerem za pośrednictwem protokołu Bluetooth. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga używania dodatkowych adapterów. Aby sparować kontroler z pecetem wyposażonym w system operacyjny Windows 10, wykonaj następujące kroki:

 1. Upewnij się, że zarówno Twój komputer, jak i kontroler są zaktualizowane i posiadają najnowsze wersje oprogramowania. Producent zaleca korzystanie z edycji Windows 10 Anniversary Edition, aby cieszyć się najlepszym działaniem padów.
 2. Włącz kontroler bezprzewodowy do Xboxa One (przycisk Xbox na padzie).
 3. Naciśnij przycisk wiązania kontrolerze, który znajduje się w jego górnej części. Przytrzymaj przez 3 sekundy.
 4. W menu Start na komputerze wejdź w Ustawienia, a następnie Urządzenia. Wybierz pozycję Bluetooth i inne urządzenia.
 5. Upewnij się, że interfejs Bluetooth jest włączony.
 6. Wybierz pozycję Kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox i kliknij: Paruj.

WSKAZÓWKA

Masz problem z konfiguracją połączenia pada Xbox One z komputerem za pomocą Bluetooth? W razie problemów sprawdź, czy kontroler ma najnowszą wersję sterownika. Możesz zaktualizować go za pośrednictwem kabla USB albo bezprzewodowo – w tym celu zainstaluj na komputerze aplikację Xbox Accessories.

Jeśli często grasz na komputerze, zadbaj o zdrowie swojego kręgosłupa i komfort nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki. Zobacz aktualny ranking najlepszych foteli gamingowych!

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link