Odtwarzacz multimedialny Android TV Box – na co zwrócić uwagę?

Autor: Agnieszka

Odtwarzacze multimedialne to bardzo popularne urządzenia, które znacząco rozszerzają możliwości telewizorów. Te niewielkie gadżety mają wielką moc. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli urządzeń multimedialnych do TV, które wykorzystują system Android. Wybór odpowiedniego sprzętu TV Box to jednak niełatwa sprawa. Każdy odtwarzacz oferuje zupełnie inne funkcje. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego urządzenia.

TV Box oraz dołączony do niego pilot na białym tle

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest Android TV Box i do czego się przydaje
 2. na co zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia Android TV Box
 3. jakie modele urządzeń Android TV Box polecamy

Android TV Box – czym jest i do czego służy?

Zbliżenie na dłoń trzymającą pilot do Android TV Box, wskazującą na telewizor

Odtwarzacze multimedialne do telewizorów to świetna propozycja dla osób, które chcą rozszerzyć możliwości swojego sprzętu. Android TV Box to specjalny gadżet, przystosowany do używania z odbiornikami telewizyjnymi. Najpopularniejszym złączem, za pomocą którego podłączamy to urządzenie, jest wejście HDMI. Jeżeli posiadamy telewizor, który nie jest Smart TV, odtwarzacz multimedialny pozwala na uzyskanie i cieszenie się szeregiem aplikacji i funkcji. Można więc powiedzieć, że takie urządzenie najlepiej sprawdzi się w domach, w których znajdują się telewizory bez dodatkowych rozszerzeń multimedialnych. Na co pozwala Android TV Box?

 • Dostęp do systemu Android,
 • asystent głosowy, np. Google,
 • ChromeCast – transmitowanie obrazu z innych urządzeń na telewizor,
 • dostęp do aplikacji, m.in. YouTube i Netflix,
 • dostęp do gier poprzez Google Play Store,
 • dużo lepszy dźwięk, np. Dolby,
 • obraz HDR lub nawet 4K,
 • połączenie bezprzewodowe Wi-Fi oraz Bluetooth,
 • i wiele innych…

Co ciekawe, Android TV Box to gratka dla graczy! Wybierając odpowiednio wydajne urządzenie oraz posiadając kontroler do gier, możemy cieszyć się nieustającą rozrywką. Odtwarzacz multimedialny to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą „wyciągnąć” z telewizora coś więcej niż tylko oglądanie poszczególnych programów. Jest to także świetna okazja, aby poprawić nieco jakość obrazu. Wiele TV Boksów ma wbudowaną kartę graficzną, wytrzymały procesor oraz pojemną pamięć RAM. Dzięki temu uzyskujemy minikomputer, który znacząco rozszerza możliwości telewizora.

 • 1 569 zł
 • 699 zł
 • 299 zł
 • 949 zł
 • 609 zł

Zakup odtwarzacza multimedialnego Android TV Box. Na co zwrócić uwagę?

Zbliżenie na zestaw do podłączenia Android TV Box

Zakup odpowiedniego Android Boksa to niełatwa sprawa. Na rynku możemy znaleźć dziesiątki modeli, które oferują zupełnie inne funkcje. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów.

 • System operacyjny – jest to ważna cecha, która zależy w głównej mierze od tego, jakiego systemu operacyjnego używamy na co dzień w innych urządzeniach. Jeżeli posiadamy komputery i telefony na systemie iOS, z pewnością warto zakupić TV Box opierający się na tym samym interfejsie. Jeżeli jesteśmy dobrze zaznajomieni z Androidem, wybierzmy urządzenie multimedialne obsługujące właśnie ten system. Jest to znaczący wybór, zwłaszcza podczas używania asystentów głosowych, instalowania gier czy przesyłania danych.
 • Podzespoły urządzenia multimedialnego – dobrze zwrócić uwagę na to, jak zbudowany jest TV Box. Szczególnie istotne będą tu: ilość RAM, moc procesora oraz ewentualna karta graficzna. Tymi parametrami na pewno zainteresują się gracze, którzy chcą spędzać czas przed telewizorem, grając w gry.
 • Komunikacja – w tego typu urządzeniach możemy znaleźć głównie Wi-Fi oraz Bluetooth. To bardzo ważny parametr. WiFi pozwala uzyskać dostęp do przeglądarki internetowej oraz pobierać odpowiednie aplikacje czy filmy. Bluetooth to z kolei technologia umożliwiająca przesyłanie danych bezpośrednio z telefonu lub komputera do urządzenia multimedialnego, które wyświetli je na ekranie telewizora.
 • Wbudowana pamięć – jedna z istotniejszych cech Android TV Boksów. Warto zakupić urządzenie, które będzie posiadało dużą pojemność dysku twardego. Im więcej pamięci, tym więcej aplikacji i gier zainstalujemy.

Modele odtwarzaczy multimedialnych do telewizorów, które polecamy

W RTV EURO AGD znajdziemy szeroki wybór urządzeń multimedialnych na systemie Android do podłączenia do telewizora. Pierwszą propozycją jest Xiaomi Mi Box S. To niewielkie, czarne pudełko pozwala na uzyskanie obrazu nawet w 4K Ultra HD oraz HDR w 60 klatkach na sekundę. Ponadto urządzenie wspiera system Android 8.1. Możemy wydawać komendy głosowe przy pomocy Asystenta Google oraz używać transmisji danych z dowolnego urządzenia za pomocą Chromecast. Ten TV Box jest także doskonałym centrum rozrywki, które z pewnością pokocha każdy gracz. Kolejnym godnym polecenia urządzeniem jest Google Chromecast 3.0. Różni się ono wyglądem od poprzednika – jest w kształcie charakterystycznego koła. Pozwala na przesyłanie treści bezpośrednio z telefonu. To urządzenie jest sterowane w pełni za pomocą naszego smartfona. Wystarczy pobrać rekomendowaną aplikację i połączyć się z naszym TV Boksem. Dzięki temu uzyskamy dostęp do Asystenta Google, Netfliksa, YouTube’a i wielu innych programów. Mówiąc o urządzeniach z serii Chromecast, warto wspomnieć o Google Chromecast Ultra 4K. Ten model oferuje dostęp do treści w rozdzielczości 4K oraz jakości HDR. Ciekawą funkcją jest możliwość przeglądania zdjęć z serwisów społecznościowych oraz ustawiania ich na wygaszacz ekranu. Następnym odtwarzaczem multimedialnym zasługującym na rekomendację jest Ferguson FBOX ATV. Ten Box przypomina nieco popularne dekodery do telewizji. Da się łączyć z nim zarówno za pomocą Wi-Fi, jak i internetu kablowego. Urządzenie jest oparte na systemie Android TV. Stanowi ono świetne centrum multimedialne. Posiada wejście na karty microSD i odczytuje nawet te o pojemności do 128 GB. Dwie kolejne propozycje są skierowane głównie do zapalonych graczy, którzy chcą cieszyć się cyber rozrywką w najwyższej jakości. NVIDIA SHIELD TV 2019 to znakomite urządzenie, które pozwala na gaming za pomocą chmury. Opiera się, podobnie jak jego wersja ulepszona, czyli NVIDIA SHIELD TV PRO 2019, na technologii strumieniowania gier poprzez chmurę GeForce NOW. Dzięki temu rozwiązaniu możemy uzyskać dostęp do nawet 400 najpopularniejszych tytułów gier komputerowych.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link