Jaki uchwyt samochodowy do telefonu wybrać?

Autor: Joanna

Uchwyt do samochodu na telefon to niezbędnik każdego kierowcy, który często korzysta z nawigacji, słucha muzyki, czy też prowadzi rozmowy głośnomówiące podczas jazdy. Solidnie trzyma on urządzenie, chroniąc je przed upadkiem. Sprawdź, jak zamontować uchwyt na telefon w samochodzie.

Uchwyt samochodowy do smartfona

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje uchwytów do samochodu na telefon;
 2. jak zamontować uchwyt na telefon w samochodzie;
 3. czym się kierować przy wyborze dobrego uchwytu na telefon do samochodu.

Typy uchwytów samochodowych do smartfona

Uniwersalny uchwyt samochodowy

Uchwyt samochodowy do telefonu to niezbędnik każdego kierowcy, który chce bezpiecznie korzystać np. z nawigacji smartfona podczas jazdy. Sprzęt okaże się potrzebny również do swobodnego odbierania i wykonywania połączeń oraz do słuchania muzyki. To wygodne i bardzo przydatne urządzenie, które nie rozprasza nas podczas jazdy, daje podgląd na telefon, a jednocześnie solidnie chroni go przed upadkiem.

Producenci oferują szeroki wybór rodzajów uchwytów do telefonu w samochodzie. Podstawowym czynnikiem, który je odróżnia jest sposób mocowania sprzętu.

 • Uchwyt na szybę (Reinston EUT017) – to najprostszy model, który jest mocowany za pomocą przyssawki. Tego typu urządzenia najczęściej mają uniwersalny uchwyt, który jest kompatybilny z większością telefonów. Niektóre z modeli mają dodatkowo wbudowaną ładowarkę. Należy jednak pamiętać, by uchwyt na szybę miał niewielkie rozmiary, które nie będą ograniczały widoczności podczas jazdy.
 • Uchwyt mocowany do slotu CD – nie ogranicza widoczności i zapobiega powstawaniu plątaniny kabli w okolicy deski rozdzielczej. Najczęściej jest przeznaczony do lekkich urządzeń.
 • Uchwyt mocowany do kratki nawiewu (Baseus uchwyt samochodowy z ładowarka Qi) – to najpopularniejszy model uchwytu. Jego zaletę stanowi to, iż zawsze jest pod ręką. Umożliwia swobodną i bezpieczną obsługę telefonu podczas jazdy i doskonale sprawdza się, kiedy korzystamy z nawigacji smartfona. Jest blisko kierowcy, przez co istotne informacje są dobrze czytelne.
 • Uchwyt mocowany na desce rozdzielczej (Forever CH-340) – to dobry i stabilny model, który bezpiecznie utrzyma telefon podczas jazdy. Należy jednak pamiętać, by uchwyt nie był zbyt duży i nie został zamocowany w miejscu, w którym ograniczy widoczność na drodze.
 • Uchwyt mocowany na zagłówku – przyda się w sytuacji, gdy chcesz umilić podróż pasażerom na tylnym siedzeniu, np. włączając dzieciom ulubioną bajkę. Zadbaj jednak o jego prawidłowy montaż, tak by nie stwarzał niebezpieczeństwa w razie wypadku.
 • Uchwyt magnetyczny (Hama 00173765) – mały, poręczny i niezajmujący zbyt dużo miejsca uchwyt, który stabilnie utrzymuje telefon i umożliwia kierowcy swobodne prowadzenie pojazdu.

UWAGA!

W przypadku tego rodzaju uchwytu samochodowego powinieneś koniecznie upewnić się, że jest prawidłowo zamontowany. Źle przymocowane akcesorium może bowiem poważnie zagrażać Twojemu zdrowiu w razie wypadku.

 • 89,99 zł
 • 44,99 zł
 • 29,99 zł
 • 169,99 zł
 • 64,99 zł

Gdzie zamontować uchwyt samochodowy?

Uchwyt samochodowy do telefonu

Miejsce montażu uchwytu samochodowego zależy od tego, do czego w trakcie jazdy będziemy używać telefonu. Jeśli zależy nam na wykonywaniu i odbieraniu połączeń, sprzęt powinien być zamontowany blisko kierowcy, najlepiej na kratce. W tym wypadku doskonale sprawdzi się uchwyt magnetyczny na telefon do samochodu, jak np. Forever PMH-100. Jeśli natomiast smartfon podczas jazdy służy nam jedynie jako nawigacja, wówczas uchwyt warto zamontować na szybie, co umożliwi m.in model Samsung EE-V200SA. Miejsce to ułatwi również działanie systemu namierzającego.

Cechy dobrego uchwytu na telefon do auta

Producenci oferują szeroki wybór uchwytów na smartfon do samochodu. Aby wybrać dobrej jakości sprzęt, należy wziąć pod uwagę:

 • Jakość wykonania – im trwalsze materiały wykorzystano do wykonania uchwytu, tym dłużej będzie nam służyć. Dlatego warto wybierać urządzenia, w których oprócz plastiku zastosowano również elementy gumowe lub metalowe.
 • Dostęp do gniazda ładowania – to istotna funkcja, która jest przydatna w przypadku potrzeby naładowania telefonu. Montaż uchwytu nie powinien powodować konieczności wyjmowania smartfona, jeśli chcemy doładować baterię.
 • Ustawienia pozycji wyświetlacza – dobry uchwyt na telefon do auta powinien umożliwiać ruch w dowolnym kierunku i pod każdym kątem nachylenia.
 • Wymiary uchwytu – im mniejszy uchwyt wybierzemy, tym lepiej, gdyż nie będzie ograniczał widoczności (w przypadku mocowania na szybie) lub swobodnego prowadzenia pojazdu (w przypadku mocowania do kratki). Najważniejszy jest rozstaw ramion uchwytu, które zazwyczaj umożliwiają mocowanie różnych urządzeń. Jeśli zdecydujemy się na akcesoria magnetyczne, warto upewnić się, czy nasz telefon nie jest zbyt ciężki.

Jeśli weźmiemy pod uwagę każdą z powyższych wskazówek, z powodzeniem znajdziemy idealny uchwyt do telefonu. Należy pamiętać, by urządzenie zostało prawidłowo zamontowane. Uchwyt nie powinien się ruszać i przesuwać. Akcesorium musi stabilnie pozostać w miejscu mocowania. Tylko wtedy mamy pewność, że nasz telefon jest bezpieczny podczas jazdy i przypadkowo nie wypadnie, co może skutkować jego uszkodzeniem. Jeśli niestety tak się stanie, wtedy przyda się z kolei ubezpieczenie telefonu – zobacz, co warto o nim wiedzieć.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów