Co warto wiedzieć o przystawkach Smart TV?

Autor: Adam

Może być tak, że mamy telewizor bez funkcji Smart TV, ale mimo to chcemy cieszyć się takimi udogodnieniami. Co wtedy? Czy istnieje sposób na osiągnięcie naszego celu, ale bez wymiany całego telewizora na nowy? Na szczęście tak! Wystarczy zainteresować się przystawkami Smart TV, czyli gadżetami pozwalającymi na korzystanie z ciekawych aplikacji oraz usług streamingowych. Inwestycja będzie nieporównywalnie mniejsza od zakupu nowego telewizora, natomiast efekt może być całkiem podobny pod względem funkcjonalności.

Para korzystające ze Smart TV

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić przystawkę Smart TV
  2. jakie przystawki Smart TV są dobre

Przystawka Smart TV – dlaczego warto ją kupić?

Przystawka Smart TV

Przystawka Smart TV i jej zalety – co warto o tym wiedzieć? Omawianie takich tematów najlepiej zacząć od początku. Zastanówmy się zatem, czym jest Smart TV. Otóż jest to przydatny gadżet, dzięki któremu można zaoszczędzić pieniądze oraz nadać nowe życie naszemu telewizorowi. Wielu ludzi jest w posiadaniu trochę starszych TV, które nie oferują niektórych funkcji, charakterystycznych dla nowszego sprzętu. Dobrym przykładem jest to, że włączenie HBO GO, Netfliksa czy YouTube’a na bardziej leciwych telewizorach nie będzie po prostu możliwe. Co ciekawe, właściciel może być często zadowolony z jakości obrazu i samego sposobu funkcjonowania takiego TV, ale problemem okazuje się właśnie brak możliwości występujących w znacznie nowszych Smart TV.

Niektórzy zdecydują się na poważniejsze zakupy, a więc zaczną się rozglądać za nowym telewizorem, który będzie miał większy ekran, lepsze kolory i kontrast, a do tego również funkcję Smart TV. Nie każdy jednak będzie miał ochotę na tak duże zmiany i z tego powodu rozejrzy się za bardziej pośrednim rozwiązaniem. Oczywiście łatwą metodą na zapewnienie sobie wspomnianych funkcji Smart TV będzie właśnie urządzenie o podobnie brzmiącej nazwie, czyli przystawka Smart TV. Ten niewielkich rozmiarów gadżet to szybki i przystępny sposób na drugie życie dla naszego telewizora. Koszt jest zdecydowanie mniejszy, natomiast pożądane przez nas funkcje pojawią się także w leciwym TV. Można zaryzykować stwierdzenie, że tego typu sytuacja to coś w stylu „mieć ciastko i zjeść ciastko”.

  • 899 zł
  • 949 zł
  • 699 zł
  • 329 zł
  • 169 zł

Jaką przystawkę Smart TV warto wybrać?

Kobieta korzystająca z przystawki Smart TV

Na rynku znajdują się różne przystawki zamieniające telewizor w Smart TV, a my postaramy się podać parę przykładów, które stanowią ciekawą propozycję w tym zakresie. Na uwadze będziemy mieć przede wszystkim podstawową kwestię, czyli łatwy sposób na ulepszenie telewizora, w którym brakuje funkcji typowych dla bardziej nowoczesnych TV. Dodatkowo zaproponujemy też bardziej nietypowe rozwiązanie, które będzie związane ze światem rozrywki, lecz w trochę innym wydaniu. Chodzi oczywiście o gry, które często potrafią zapewnić równie dużo wrażeń, co oglądanie filmów i seriali.

Google Chromecast Ultra 4K to świetny przykład dobrej przystawki Smart TV. Urządzenie zostanie docenione przez wszystkie osoby, które chcą usprawnić swój zwykły telewizor, bo nigdy nie miały nowoczesnych funkcji. Dodatkowo Chromecast Ultra 4K zadowoli także ludzi, którzy wcześniej symulowali taką funkcjonalność w inny sposób, na przykład podłączając komputer do telewizora. Jakie są zalety tego urządzenia? Maksymalna rozdzielczość wynosi 3840x2160 pikseli, a więc zaspokoi to potrzeby bardziej wymagających użytkowników, którzy chcą czegoś więcej niż tylko HD lub Full HD. Ponadto aplikacje takie, jak YouTube, Netflix, Apple App Store czy Google Play Store mogą tu działać bez najmniejszych problemów. Jest to kluczowe do łatwego oglądania popularnych seriali, które w przypadku platformy Netflix są dostępne tylko w tym miejscu. YouTube to z kolei źródło świetnych treści tworzonych między innymi przez zwykłych ludzi. Systemem operacyjnym Google Chromecact Ultra 4K jest Android. Mniej wymagające osoby mogą kupić Google Chromecast 3.0, który obsługuje niższą rozdzielczość (1920x1080 pikseli), lecz w zamian jest tańszym wariantem.

Amazon Fire TV Stick to kolejna ciekawa propozycja. Ta przystawka Smart TV oferuje rozdzielczość Full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Ma wbudowany dysk o pojemności 8 GB. Obsługuje standardy odtwarzania dźwięku: AC3, AAC, Dolby Digital Plus, Dolby Digital, FLAC, LPCM, MP3, Ogg, WMA, WAV. To doskonały dodatek do telewizora, który nie jest Smart TV. Zaletą jest fakt, że taki gadżet nie zajmuje wiele miejsca, a to za sprawą swoich kompaktowych rozmiarów. Niewielka cena w połączeniu z dodatkowymi możliwościami sprawia, że użytkownicy są zadowoleni z tego sprzętu.

Na koniec jeszcze mniej standardowa propozycja. Jeżeli rozważamy rozrywkę w postaci gier, to być może odpowiednią opcją okaże się dodatek o trochę innym charakterze? Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ Nvidia Shield jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które zamieni nasz telewizor w centrum wirtualnej rozrywki. Urządzenie obsługuje rozdzielczość 3840x2160 pikseli i pozwala na korzystanie z usługi strumieniowania gier w chmurze.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link