Jaką myjkę do okien kupić? Poznaj opinie naszych klientów

Autor: Klaudia

Mycie szyb nie musi być pracochłonne – nawet w dużym domu. Myjka do okien pozwala szybko i skutecznie uporać się ze sprzątaniem, co potwierdzają opinie naszych klientów. Nie wiesz, jaką myjkę warto kupić i czym kierować się przy wyborze urządzenia? Sprawdź, co polecają osoby, które już korzystają z tego sprzętu!

Mycie szyb myjką do okien

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje myjek do okien,

- jakie są wady i zalety myjek do okien Karcher,

- jakie są opinie klientów o myjkach Hobot.

Myjki do okien – rodzaje

Mycie okna myjką-robotemPodczas wybierania myjki do okien na pewno zauważysz, że na rynku jest dostępnych kilka typów tych urządzeń. Ich konstrukcje są oparte na odmiennych sposobach działania i różnią się tym, w jaki sposób będziesz ich używać – na przykład myjka parowa do okien działa inaczej niż zasysająca wodę. Dobierz sprzęt, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy w użytkowaniu, a także który sprawdzi się w myciu okien w Twoim domu.

Najpopularniejszy rodzaj myjek do okien to urządzenia przypominające zwykłe ściągacze do szyb. Ich działanie polega na zasysaniu brudnej wody z powierzchni okna do wewnętrznego pojemnika. Przykładem jest myjka do okien Karcher WV 1 Plus 1.633-022.0, o której jej posiadacz Reed napisał: Na początku nie wierzyłem, że samo ściąganie wody może jakoś znacząco poprawić czas mycia okien – byłem w błędzie. Przy odrobinie wprawy okna myje się bez smug, wystarczy przeszorować powierzchnię myjką i ściągnąć z okna powłokę detergentu.

Innym typem myjki do okien jest myjka automatyczna – robot, który zasysa się na powierzchni szyby i czyści ją automatycznie bez Twojej ingerencji. To rozwiązanie daje Ci możliwość zaoszczędzenia czasu na mycie okien. Doris, która kupiła model Hobot 188, jest zadowolona z robota: Hobot jest świetny – nigdy nie miałam tak czystych okien bez wysiłku. Polecam, warto wydać te pieniądze i mieć taką wygodę.

Opinie klientów o myjkach do okien Karcher

Najpopularniejsze wśród myjek do okien są urządzenia marki Karcher. Myjki do okien tego producenta zasysają brudną wodę do pojemnika umieszczonego w ściągaczce. To rozwiązanie spotyka się z aprobatą naszych klientów: Myjka bardzo ładnie myje i zbiera wodę. Okna umyte w pół godziny (3 pokoje i kuchnia). W niektórych miejscach zostawia smugi, ale łatwe do usunięcia ściereczką – pisze kachnad o modelu Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0.

Inni klienci podkreślają jednak, że korzystanie z myjek Karcher w taki sposób, by nie powstały drobne smugi, wymaga trochę wprawy i wyczucia: Żona zachwycona, a to najważniejsze. Trzeba trochę wprawy, aby czyścić bez poprawek – ogólnie super pomagier. Umycie okna obustronnie to max. 60 sekund – wskazuje Pajaros, posiadacz myjki do okien Karcher WV 2 Premium 25 LAT KÄRCHER POLSKA.

WSKAZÓWKA

Jeśli masz w domu wysokie okna, wybierz zestaw Karcher – myjka do okien w komplecie z lancą teleskopową, dzięki której umyjesz wysoko umiejscowione szyby.

Polecane myjki do okien
  • 199 zł
  • 1 539 zł
  • 219 zł
  • 289 zł
  • 439 zł

Opinie o robotach do mycia okien Hobot

Myjka do okien – zbliżenieZwolennicy większej wygody mogą zdecydować się na zakup robota Hobot. Myjka do okien działa automatycznie, co oznacza, że okna można myć bez jakiegokolwiek wysiłku. Ten aspekt produktu Hobot 198 docenia użytkownik buddleja: Bardzo duże ułatwienie podczas pracy, ale najważniejsze to całkowite odciążenie ramienia i barku. Polecam zakup tego urządzenia.

Bardzo fajny robot myjący. Czyści naprawdę bardzo brudne okna. Warto dokupić więcej ściereczek. Zostają delikatne okrągłe ślady widoczne tylko w słońcu. Czyszczę nim również okna dachowe.
– pisze o tym samym modelu Użytkownik001.

Masz idealnie czyste okna, lecz wygląd Twojego domu psuje zabrudzona elewacja? Aby ją wyczyścić, potrzebujesz dobrej myjki ciśnieniowej. Przeczytaj, jak wybrać urządzenie idealne w tym artykule.
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link