Jak ukryć pralkę w łazience? Sprawdź sprawdzone sposoby

Autor: Ola

O ile eksponując sprzęty AGD w kuchni możesz podkreślić jej nowoczesny wystrój, o tyle w przypadku łazienki rozwiązanie to nie zda egzaminu. Stąd też tak liczne decyzje o jej ukryciu w taki sposób, by na pierwszy rzut oka nie była wcale widoczna na tle aranżacji. Zobacz, jak zabudować pralkę, by nie zepsuła klimatu Twojej łazienki!

Zabudowa pralki pod blatem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak ukryć pralkę pod blatem,

- jaką szafkę do zabudowy pralki wybrać,

- jak jeszcze możesz zamontować pralkę pod zabudowę.

Pralka obudowana szafkąZabudowa szafki pod blatem – o czym pamiętać?

Doskonałym sposobem na zakrycie pralki będzie chociażby przysłonięcie jej górnej części blatem. Co zyskasz w ten sposób? Przede wszystkim dodatkową powierzchnię do przechowywania, a tego nigdy za wiele. Co więcej, na takim blacie możesz też zamontować umywalkę, zyskując dwie korzyści jednocześnie.

Nie podoba Ci się to, że mimo wszystko przód szafki jest tutaj doskonale widoczny? Zabuduj go np. ruchomymi, przesuwnymi drzwiczkami z mlecznego szkła. Dzięki temu zakryjesz urządzenie całkowicie, a jednak nie utrudnisz dostępu do niego – wystarczy jedynie odsunąć drzwiczki. Z pewnością docenisz tę swobodę np. wtedy, gdy trzeba będzie wysunąć sprzęt do serwisowania.

UWAGA!

Nie zapomnij o pozostawieniu kilkucentymetrowego odstępu między samą pralką a blatem. Ułatwi to odparowywanie wilgoci i ewentualne prace serwisowe, jak również zapobiegnie uderzaniu sprzętu podczas odwirowywania.

Jak wybrać dobrą szafkę do zabudowy pralki?

Najczęściej stosowanym sposobem na ukrycie pralki w łazience jest bez wątpienia klasyczna szafka. Dlaczego? Przede wszystkim łatwo jest go wykonać – podczas kupowania lub zamawiania mebli do pomieszczenia wystarczy wybrać o jedną szafkę więcej niż potrzebujesz, upewniając się wcześniej, że jej wnętrze jest wystarczające, by pomieścić urządzenie. Po drugie, w ten sposób cała pralka jest dokładnie zakryta, a co więcej, perfekcyjnie harmonizuje z całym wnętrzem – wszystkie meble wyglądają spójnie i pasują do reszty aranżacji.

Zabudowa pralki jest świetnym sposobem na sprytne ukrycie pralki ładowanej od góry, takiej jak chociażby ten model. W tej sytuacji ani blat, ani inne sposoby na schowanie sprzętu nie wchodzą w grę, gdyż zakładają zabudowanie przestrzeni tuż nad urządzeniem, a ta powinna pozostać wolna, by można było swobodnie otwierać pralkę. Decydując się na zabudowę takiej pralki w szafce, możesz po prostu wybrać mebel z drzwiczkami u góry – zyskasz tym samym komfort podczas korzystania z urządzenia.

Polecane pralki do zabudowy
  • 1 399 zł
  • 1 649 zł
  • 1 499 zł
  • 1 959 zł
  • 2 799 zł

O czym powinieneś pamiętać, wybierając szafkę do zabudowy pralki?

  • dokonując pomiarów sprzętu, uwzględnij mały zapas – po 2 cm po bokach (na ruchy pralki podczas wirowania) i ok 10 cm z tyłu (by pomieścić węże doprowadzające wodę),
  • dobrze dobierz miejsce, w którym chcesz postawić taką szafkę – powinno być jednocześnie blisko podejścia wody oraz kontaktu elektrycznego,
  • w dolnej części szafki warto wyciąć niewielkie otwory wentylacyjne, które umożliwią cyrkulację powietrza po praniu i zapobiegną osiadaniu wilgoci wewnątrz mebla.

Pralka pod zabudowę Candy CBWM 712D-SInne sposoby na ukrycie pralki w łazience

Posiadasz łazienkę z wnęką? Trudno wyobrazić sobie lepszą sytuację! Wnękę można bowiem łatwo przerobić na oddzielną minipralnię. Wystarczy wstawić do niej urządzenie i wykończyć powierzchnię dodatkowymi półkami na detergenty. Przód z kolei szybko zabudujesz chociażby drzwiami od szafy – choć możesz też postawić tam lekką ściankę działową i dopiero w niej wstawić drzwi.

Nie masz gotowej wnęki, lecz dysponujesz dużym metrażem? Dostaw trzy ścianki działowe i obuduj pralkę, tworząc niejako osobny pion – a następnie zamknij otrzymaną przestrzeń drzwiami zupełnie tak jak w przypadku wnęki.

Masz małą łazienkę? Jej funkcjonalne zabudowanie nie sprawi Ci najmniejszej trudności, jeśli wybierzesz odpowiedni model urządzenia. Tutaj znajdziesz garść wskazówek na temat wyboru pralki pod zabudowę w takiej sytuacji: Zabudowana pralka w małej łazience – jaki model wybrać? Poznaj też modele dostępne w naszej ofercie.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów