Data publikacji: 15 listopada 2018
Autor: Sara
ARTYKUŁ - PORADNIK

Zabudowana pralka w małej łazience – jaki model wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Dzięki zabudowanej pralce w małej łazience możesz oszczędzić miejsce w ograniczonej przestrzeni i idealnie wkomponować urządzenie w meble łazienkowe. Ponadto zabudowaną pralkę w małej łazience można ukryć za dodatkowymi drzwiczkami, dzięki czemu dostępu do przycisków sterowania jest ograniczony np. dla małych dzieci. Dowiedz się, jaką pralkę kupić do małej łazienki i jakie urządzenie jest najlepsze według naszych klientów.

Zabudowana pralka może być całkowicie schowana za drzwiczkami zabudowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie zalety zabudowanych pralek Candy wymieniają klienci,

- która pralka Hotpoint-Ariston jest warta zakupu,

- co myślą nasi klienci o pralkach Electrolux i Whirlpool.

Czy warto kupić do zabudowy pralkę Candy?

Przed wyborem konkretnego urządzenia przeczytaj poradnik z najważniejszymi parametrami pralek pod zabudowę, aby dowiedzieć się, które dane wziąć pod uwagę.
Pralka Candy CBWM 712D-S to jeden z bestsellerów w kategorii pralek pod zabudowę. Dzięki najwyższej klasie energetycznej A++, o której przeczytasz więcej w tym poradniku, oraz niskiemu zużyciu wody na jeden cykl prania umożliwia oszczędzanie na rachunkach za prąd i wodę. Podczas prania generuje hałas na poziomie głośności rozmowy, dzięki czemu nie rozprasza w czasie relaksującej kąpieli. Pralka Candy o głębokości 57 cm zmieści 7 kg prania, które dzięki funkcji ochrony przed zagnieceniami jest łagodnie odwirowywane.

WSKAZÓWKA

Wybierając pralkę, sprawdź zarówno maksymalną ładowność, jak i wymiary pralki. Dzięki porównaniu zabudowanych pralek dowiesz się, że większa szerokość, długość i głębokość nie wiąże się zawsze z większą ładownością.

Użytkownik Grazia w recenzji podkreślił, że ten model (…) przy wirowaniu nie przekazuje wibracji na inny sprzęt. Na stabilność pralki zwróciła uwagę użytkowniczka Dora: Nie skacze czy też nie rusza się podczas prania. Kilka programów, trwających od zaledwie 14 do 59 minut, pozwala wybrać najlepiej dopasowany do aktualnych potrzeb.

Pralkę pod zabudowę można obudować kafelkami, powiększając dzięki temu powierzchnię blatu

Minimalnie droższa Candy CBWM 814D-S ma większą pojemność (8 kg) i klasę wirowania A, dzięki której wilgotność resztkowa wypranych tkanin wynosi tylko 44%. Obie pralki mają wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem. Dzięki blokadzie przedwczesnego otwarcia drzwi nikt nie otworzy przypadkowo urządzenia w trakcie pracy.

Jakie zalety ma zabudowana pralka Hotpoint-Ariston?

Pralka do zabudowy Hotpoint-Ariston AWM 129 EU ma kilka programów dostosowanych do różnych rodzajów tkanin, a także certyfikat Woolmark. W pralce nim oznaczonej można bezpiecznie prać ubrania wełniane, które są przeznaczone wyłącznie do prania ręcznego – urządzenie obejdzie się z nimi delikatnie. Użytkownik Aras zarekomendował tę pralkę po 10 latach używania i podkreśla, że używa jej często ze względu na trójkę dzieci. Aby sprawdzić, czy głośność pracy tego modelu Ci odpowiada, przeczytaj poradnik opisujący poziomy hałasu pralek.
Pralka tej samej marki, BWMD 742 EU, ma wyższą klasę energooszczędności i zużywa w jednym cyklu mniej wody. Jest także cichsza, dzięki czemu doceniają ją osoby, które np. mają pokój sąsiadujący z łazienką. Użytkownik Michał docenił, że można ustawić jeden własny program prania. Jeśli zastanawiasz się, gdzie i jak zabudować pralkę, może podpowie Ci recenzja Nataszy. Napisała, że dzięki cichej pracy ta pralka pod zabudowę sprawdzi się nawet w kuchni łączonej z salonem. Julka z kolei stwierdziła: Pralka jest tak cicha, że można zapomnieć o wstawionym praniu.

WSKAZÓWKA

Program antyalergiczny w pralce pod zabudowę oznacza, że urządzenie wykonuje dodatkowe płukanie, aby bardzo dokładnie usunąć z tkanin wszelkie resztki środków piorących. Jest przeznaczony dla osób o wrażliwej skórze.

Jaką pralkę kupić do małej łazienki – Electrolux czy Whirlpool?

Pralka do zabudowy Electrolux EWG147540W o klasie A+++, z programem eco i funkcją skrócenia czasu prania Time Manager jest urządzeniem dla oszczędnych. Czas prania można celowo wydłużyć, jeśli tkaniny są wyjątkowo zabrudzone. Dzięki silnikowi inwerterowemu pralka pracuje ciszej od modeli z silnikami szczotkowymi. Funkcja opóźnienia skokowego pozwala na zaplanowanie prania z wyprzedzeniem. Użytkowniczka Zojkaa1 jest bardzo zadowolona z zakupu pralki Whirlpool, chociaż w tym modelu brakuje jej większej liczby programów oraz większej swobody w regulacji temperatury.Jako zabudowana pralka w małej łazience sprawdzi się kompaktowa i cicha Electrolux EWG147540W
Zabudowana pralka Whirlpool AWO/C 0714 wyróżnia się Szóstym Zmysłem. To technologia, dzięki której urządzenie automatycznie dostosowuje ilość wody, czas programu i zużycie energii do wielkości ładunku. W jednym cyklu pralka zużywa ok. 46 litrów wody i generuje głośność na poziomie 50 dB. System efektywnego wykorzystania środka piorącego pozwala zmniejszyć ilość potrzebnego proszku lub płynu. Użytkowniczka Kasia napisała, że urządzenie ma (...) możliwość ustawienia wirowania na naprawdę niskie obroty, a Czechu, że (...) posiada dość sporo programów prania i można dość elastycznie nimi sterować, włączając i wyłączając dodatkowe opcje. Dorota podkreśliła praktyczne rozwiązanie, jakim jest odmierzanie czasu do końca cyklu prania.
Jeżeli interesuje Cię pralka pod zabudowę z funkcją suszenia, zobacz poradnik, który omawia najważniejsze parametry tego urządzenia oraz ranking najlepszych pralko-suszarek.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas