Mikrofon i słuchawki – w jaki sposób podpiąć je do laptopa?

Autor: Joanna

Mikrofon i słuchawki to jedne z najpopularniejszych urządzeń wyjściowych podłączanych do laptopów i komputerów stacjonarnych. Są praktyczne i potrzebne np. w przypadku pracy zdalnej, gdzie jesteśmy zmuszeni do udziału w wideokonferencjach. Jak więc je podłączyć, aby zapewnić sobie komfort ich używania? Od czego zacząć?

Słuchawki USB z mikrofonem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak podłączyć mikrofon do laptopa
  2. jak prawidłowo podłączyć słuchawki do laptopa
  3. na które z urządzeń warto zwrócić uwagę

Jak podłączyć mikrofon do laptopa?

Słuchawki z mikrofonem służącym głównie do rozmów

Podłączenie mikrofonu do laptopa lub komputera stacjonarnego nie jest skomplikowaną czynnością. Poradzą sobie z nią nawet osoby na co dzień niemające zbyt dużej styczności ze sprzętem elektronicznym i obsługą komputera. Sposób podłączenia mikrofonu do laptopa zależy w dużej mierze od tego, na jaki model urządzenia się zdecydujemy. Wiemy doskonale, że im wyższa jakość sprzętu, tym lepiej będzie nam się porozumiewać z innymi. To także możliwość nagrywania dźwięku o wysokiej jakości do filmów, które później możemy udostępniać w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Mikrofon do laptopa kupujemy wedle tego, do czego będzie wykorzystywany. Jeśli do użytku na potrzeby rozmów konferencyjnych, to wystarczy najprostszy model. Jeśli będziemy chcieli prowadzić np. vloga, wówczas wybór mikrofonu jest już sprawą bardziej zaawansowaną. To, jak podpiąć mikrofon do laptopa, zależy od jego rodzaju. Jest ich kilka. Po pierwsze mikrofony przewodowe, które podłączamy do laptopa przy pomocy kabla. To najbardziej klasyczna forma mikrofonu, zapewniająca stałą i zadowalającą jakość dźwięku. Mogą być to urządzenia o wejściu typu USB lub Jack.

Warto wskazać tutaj model SPC Gear SM900 Streaming USB Microphone – to sprawdzony mikrofon na USB do laptopa. Do jego prawidłowego podłączenia wystarczy wetknąć końcówkę w odpowiednie wejście USB w laptopie. Takich wejść jest kilka i zazwyczaj są dostępne w bocznej lub tylnej części notebooka. Wspomniany model mikrofonu posiada kabel o długości 2,9 metra, co zapewnia nam komfort pracy i daje swobodę w czasie konferencji lub nagrywania materiału. Warto zwrócić również uwagę na pasmo przenoszenia wynoszące 18 Hz–21 kHz. Mikrofon ten możemy dostosować do swoich preferencji i potrzeb. Został wyposażony w opcję regulacji ramienia. Zaletą jest ponadto obecność uchwytu antywstrząsowego. Dobrym wyborem mikrofonu USB do laptopa będzie także Trust GXT 232 Mantis Streaming 22656. W niektórych przypadkach po podłączeniu mikrofonu do laptopa poprzez kabel USB konieczne będzie zainstalowanie odpowiednich sterowników. Przeważnie jest to proces intuicyjny, wykonywany samodzielnie przez urządzenie po uprzednim wskazaniu folderu, w którym ma zostać zainstalowany.

Drugą możliwością jest wybór mikrofonu bezprzewodowego. Jak taki mikrofon podpiąć do laptopa? Zazwyczaj połączy się on z naszym urządzeniem dzięki opcji Bluetooth. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią być „okablowane”. W przypadku takich mobilnych urządzeń koniecznością staje się częste ładowanie lub wymiana baterii. Sprawdzonym bezprzewodowym urządzeniem będzie mikrofon Fostex MC32.

  • 159 zł
  • 119 zł
  • 119 zł
  • 64,99 zł
  • 149,99 zł

Jak prawidłowo podłączyć słuchawki do laptopa?

Słuchawki na złącze jack

Pierwszym krokiem przed podłączeniem słuchawek do laptopa jest wybór właściwego modelu, spełniającego nasze oczekiwania. Dokonując zakupu słuchawek do laptopa, powinniśmy zwracać uwagę na kilka parametrów, m.in. pasmo przenoszenia. To inna nazwa częstotliwości wyrażonej w hercach. Ponadto ważnym aspektem jest waga urządzenia. Jest ona istotna szczególnie w przypadkach, gdy jesteśmy zobligowani do siedzenia przy laptopie w słuchawkach przez kilka godzin. Zbyt ciężkie urządzenia będą nas szybciej męczyć, powodując dyskomfort. Warto również przy wyborze modelu słuchawek mieć na uwadze poziom natężenia dźwięku i zniekształcenie harmoniczne. Wracając do sposobu podłączenia słuchawek do laptopa, to mamy w zasadzie dwie możliwości. Możemy postawić na słuchawki przewodowe lub bezprzewodowe.

Słuchawki przewodowe będą wyposażone w jedno z dwóch najpopularniejszych rodzajów złączy – USB oraz Jack. Jakość dźwięku jest podobna w obu modelach, choć niektórzy twierdzą, że nieco lepszy będzie w modelach z wejściem USB. Do prawidłowego ich podłączenia wystarczy włożenie końcówki do laptopa. Po chwili na ekranie może pojawić się ekran instalacyjny. Jest to jednak proces automatyczny, a nasza ingerencja ogranicza się tylko do wskazania miejsca na dysku, gdzie sterowniki będą instalowane. Sprawdzonym modelem słuchawek przewodowych jest Logitech USB Headset H390. Równie popularnym wyborem są słuchawki bezprzewodowe. Jak można je prawidłowo połączyć z naszym laptopem? Zazwyczaj łącznikiem będzie Bluetooth lub fale radiowe. Proces instalacji jest także intuicyjny, łatwy do wykonania. W tym przypadku godnym polecenia jest model PDP Afterglow AG 9 Xbox One.

Podłączenie słuchawek USB z mikrofonem – o czym pamiętać?

Popularnym wyborem są urządzenia 2 w 1, łączące w sobie słuchawki i mikrofon. Słuchawki z mikrofonem najczęściej wyposażone są w klasyczne złącze USB. Bez problemu będziemy mogli je podłączyć do każdego laptopa posiadającego takie wejście. Częstym rozwiązaniem stosowanym przez producentów tego typu sprzętu jest montowanie w słuchawkach dodatkowej i niezależnej karty dźwiękowej, dzięki czemu jakość dźwięku staje się jeszcze lepsza. Do prawidłowego korzystania wystarczy podpięcie słuchawek i automatyczne pobieranie oprogramowania.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link