Trymer do nosa - jak wybrać najlepszy?

Autor: Sara

Zbędne włoski w nosie czy w uchu to utrapienie zarówno wielu mężczyzn, jak i kobiet. Chęć pozbycia się ich staje się coraz bardziej popularna, a z nią wzrasta również zapotrzebowanie na specjalne urządzenia umożliwiające ich usunięcie. Trymer do nosa, czyli małe urządzenie golące, z wąską nakładką nadaje się do tego idealnie. Sprawdź, czym należy kierować się podczas jego zakupu.

Precyzyjna golarka do nosa pozwala także modelować brodę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie zasilanie powinien mieć trymer do nosa
  2. na jakie parametry należy zwrócić uwagę
  3. jakie są dodatkowe funkcje trymera do nosa

Zasilanie trymera – jakie jest najlepsze?

Dzięki trymerowi do nosa możesz bezboleśnie skracać włoski we wrażliwych miejscach

Wśród trymerów do nosa możemy wyróżnić te zasilane na baterie, akumulatorowe oraz sieciowo-akumulatorowe. Pierwsze z nich są z reguły nieco tańsze i umożliwiają przycinanie włosków w wielu sytuacjach. Decydując się na urządzenie zasilane na baterie, nie będziemy ograniczeni dostępnością gniazdka, do którego możemy je podłączyć bądź długością kabla. Niestety praca tego typu sprzętu jest ograniczona – będziemy często zmuszani do wymiany baterii, a na wyjazdach konieczne będzie zabieranie ich kilku zapasowych sztuk. Jednym z lepszych dostępnych modeli zasilanych bateryjnie jest Philips NT1150/10. Urządzenia z zasilaniem akumulatorowym wystarczy naładować, aby dłużej działały. Właśnie na czas pracy akumulatora należy zwrócić uwagę, szczególnie jeśli urządzenie ma być używane wyjątkowo długo lub przez większą ilość osób. Przykładowo trymer Philips Multigroom (Seria 3000) MG3730/15 może pracować bez przerwy aż przez godzinę. Jest to ważne z tego względu, iż sprzętu nie można używać podczas procesu ładowania. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Pozwala ono na korzystanie z trymera w każdych warunkach, zarówno w sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do źródła prądu, jak i wtedy, kiedy urządzenie jest w trakcie ładowania. Przykładem takiego sprzętu jest wielofunkcyjny trymer Babyliss E837E.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru trymera?

Przede wszystkim sprawdź jakość ostrzy w trymerze. Te dobrej jakości będą precyzyjnie przycinać włoski, natomiast urządzenia z ostrzami gorszej jakości mogą je wyrywać, powodując przy tym spory dyskomfort. Najlepsze ostrza wykonuje się ze stali nierdzewnej i to na nie warto decydować się podczas zakupu trymera do nosa. Jeśli planujesz usuwanie zbędnych włosków pod prysznicem bądź w wannie, ważna będzie dla ciebie funkcja wodoszczelności. Umożliwi ona golenie również na mokro. Dzięki temu urządzenie jest bardziej użyteczne i uniwersalne, a dodatkowo można czyścić je pod wodą. Jeśli potrzebujesz wodoodpornego trymera, warto rozważyć zakup modelu Philips Multigroom MG7735/15. W usuwaniu owłosienia z trudno dostępnych miejsc może pomóc wbudowana w trymer lampka, dzięki której pole widzenia znacznie się rozjaśni. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest powłoka antybakteryjna, w którą urządzenie może być zaopatrzone. Zapobiega ona rozmnażaniu się bakterii, dzięki czemu proces golenia jest bardziej bezpieczny, skóra mniej podrażniona, a stany zapalne występują o wiele rzadziej.

Polecane trymery
  • 39 zł
  • 99,99 zł
  • 49,99 zł
  • 169 zł
  • 399 zł

Wielofunkcyjny trymer – czy warto zainwestować?

Trymer do nosa i golarka w jednym – Philips BT7520-15

Praktycznym i przydatnym rozwiązaniem jest kupno trymera, który oferuje więcej funkcji niż tylko przycinanie włosów w nosie czy w uszach. Warto rozważyć zakup sprzętu posiadającego wyświetlacz LED, na którym widoczna będzie wybrana długość strzyżenia i czas, jaki pozostał do momentu rozładowania akumulatora. Istnieje wiele modeli, które oprócz przycinania włosków w nosie są również wielofunkcyjnymi golarkami. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada kilkustopniową regulację długości strzyżenia i kilka wymiennych końcówek. Umożliwi to dostosowanie efektu, jaki chcemy osiągnąć do indywidualnych preferencji i gustu. Warto zwrócić uwagę chociażby na model Remington G5 PG5000. Urządzenie to jest wyposażone w podwójny grzebień regulowany w zakresie 2–20 mm do brody i włosów, body groomer z regulacją do: 0,5, 3, 6 oraz 9 mm (idealnie nada się do usuwania włosów z pleców bądź torsu), a grzebień 1,5 mm, który pomoże w uzyskaniu modnego efektu kilkudniowego zarostu. Oprócz stylizacji na dowolną długość model ten oferuje również szeroką gamę narzędzi do perfekcyjnie gładkiego przycinania włosków tuż przy skórze. Warto również zwrócić uwagę na to, czy trymer ma funkcję automatycznego oliwienia. Jeśli tak, sam będzie w stanie zadbać o swoją konserwację dzięki samosmarującym się ostrzom. Jeśli planujesz częste podróżowanie z trymerem, warto wybrać model ze zmiennym napięciem zasilania, dzięki czemu będziesz mógł dostosować je do wszelkich, zagranicznych wymogów.

Trymer to urządzenie dostępne w wielu modelach oferujących bardzo zróżnicowane funkcje. Dzięki temu możesz zastanowić się, jakiego typu faktycznie potrzebujesz i na jakich funkcjach najbardziej ci zależy. Z pewnością bez problemu znajdziesz takie, które idealnie spełni wszystkie twoje oczekiwania.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link