Xiaomi Mi Box 4K – Smart TV w małym opakowaniu

Autor: Agnieszka

Multimedialne przystawki do telewizora dają im drugie życie. Dzięki tym niewielkim urządzeniom nawet stare odbiorniki mogą posłużyć jeszcze kilka lat. Z Xiaomi Mi Box 4K zyskujesz pełen pakiet możliwości systemu Android TV, a w nim m.in. łatwe udostępnianie multimediów z telefonu na ekran telewizora.

Kobieta przesyła obraz ze smartfona na telewizor

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co to jest Xiaomi Mi Box 4K
 2. jak możesz go wykorzystać
 3. jaka jest specyfikacja techniczna Mi Box 4K

Co to jest Xiaomi Mi Box 4K?

Kobieta ciesząca się podczas oglądania telewizji

Telewizory Smart TV wyposażone są w specjalnie zaprojektowane oprogramowanie, które pozwala korzystać z nich niczym z komputera. Oferują dostęp do przeglądarki internetowej, platform VOD czy Facebooka. Z czasem jednak wbudowane aplikacje zaczynają działać wolniej, a niektóre formaty całkowicie przestają być obsługiwane bądź wspierane. Dlatego warto zainteresować się zewnętrznymi podstawkami, które nie tylko działają sprawniej, ale znacznie rozszerzają funkcje telewizora. Xiaomi Mi Box 4K jest jedną z takich przystawek, dzięki której możesz tchnąć nowe życie w swój sprzęt. Jeśli Twój obecny TV działa z opóźnieniem bądź kupiłeś go kilkanaście lat temu, zanim spopularyzowano funkcje Smart, dołożenie do niego inteligentnego odtwarzacza multimedialnego będzie dobrym pomysłem.

Xiaomi Mi Box 4K nie zajmuje wiele miejsca – jest o wiele mniejszy od dekodera telewizji kablowej. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi oraz niedużej wadze z powodzeniem możesz go przymocować do ściany lub obudowy telewizora, bez obaw, że odpadnie. Sterowanie przystawką odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota dodawanego do zestawu, który łączy się poprzez Bluetooth. Ten rodzaj transmisji nie wymaga kierowania kontrolerem w urządzenie, co pozwala Ci na sterowanie nawet z drugiego pokoju.

Jedną z największych zalet Xiaomi Mi Box 4K jest mobilność. Przystawkę Smart TV da się zabrać ze sobą wszędzie i podłączyć do każdego ekranu. Wystarczy kabel HDMI oraz zasilacz, by nawet najstarszy telewizor bądź monitor, wyposażony w odpowiednie gniazdo, zamienić w multimedialny odtwarzacz. To idealne rozwiązanie, jeśli często podróżujesz bądź przebywasz na działce, a chciałbyś komfortowo pooglądać telewizję internetową czy odpalić film z pendrive’a. Konfiguracja Mi Box 4K jest banalnie prosta i całość odbywa się za pomocą smartfona w kilka minut.

Polecane telewizory
 • 899 zł
 • 1 099 zł
 • 549 zł
 • 1 149 zł
 • 999 zł

Jak możesz go wykorzystać?

Xiaomi Mi Box wraz z bezprzewodowym pilotem

Możliwości Xiaomi Mi Box 4K są naprawdę duże. Przystawka pracuje w oparciu o system Android TV, więc na start otrzymujesz pełne wsparcie Google oraz możliwość sparowania jej z własnym adresem e-mail. Po ustawieniach początkowych możesz przejść do Sklepu Play, by skompletować najpotrzebniejsze aplikacje.

Mi Box 4K bezbłędnie pracuje z platformami VOD, takimi jak: YouTube, Netflix, HBO Go, Ipla czy Player. Da się go także wykorzystać do odtwarzania telewizji internetowej IPTV, dzięki czemu zyskujesz dostęp do kilku tysięcy kanałów z całego świata. Warto podkreślić obecność portu USB, który obsługuje odtwarzanie multimediów wprost z pendrive’a. Pozwoli Ci to odtwarzać własne filmy z pełną obsługą napisów w języku polskim i to bez konieczności podłączenia do internetu!

Tym, co wyróżnia Xiaomi Mi Box 4K od konkurencji, jest wbudowany Chromecast, co oznacza, że nie trzeba korzystać z dodatkowego urządzenia. Funkcja ta pozwala na bezprzewodowe przesyłanie ekranu ze smartfona na telewizor. Potrzebujesz tylko Wi-Fi, by jednym kliknięciem przesłać treści z telefonu na duży wyświetlacz. To wygodne, jeśli chcesz podzielić się zdjęciami z wakacji lub pograć w gry mobilne. Wiele telewizorów Smart TV oferuje opcję dzielenia ekranu, lecz oprócz ograniczonego obszaru działania, zazwyczaj wymagają one minimalnego rozeznania w technologii i dodatkowego oprogramowania. W przypadku Chromecast wbudowanego w Mi Box 4K wszystko dzieje się automatycznie.

Obsługa multimedialnej przystawki jest niezwykle prosta i możliwa na wiele sposobów. Pierwszym jest skorzystanie z minimalistycznego pilota, który działa szybko i precyzyjnie. Drugim jest sterowanie głosowe – wystarczy, że wypowiesz komendę, np. „Jaka jest pogoda w Warszawie?” czy tytuł filmu, by po chwili ujrzeć wyniki wyszukiwania na ekranie. Trzeci wariant to połączenie z Mi Box 4K bezprzewodowej klawiatury z gładzikiem poprzez Bluetooth. Ułatwi ona korzystanie z przeglądarki internetowej czy Facebooka.

Specyfikacja techniczna Mi Box 4K

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi Box 4K prezentuje się następująco:

 • procesor: Cortex-A53 2.0 GHz,
 • pamięć RAM: 2 GB,
 • pamięć wewnętrzna: 8 GB,
 • rodzaje wyjść / wejść:
  • HDMI – 1 szt.,
  • USB 2.0 – 1 szt.,
  • DC-in (wejście zasilania) – 1 szt.,
  • AV SPDIF Out – 1 szt.,
 • łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth,
 • wysokość: 19,5 mm,
 • szerokość: 100 mm,
 • głębokość: 100 mm,
 • waga: 177 g.

Parametry urządzenia są bardzo podobne do modelu Xiaomi Mi Box S. Główne różnice widoczne są w wadze i wyglądzie. W nowszym wydaniu odświeżono także wygląd pilota.

Należy podkreślić, że Mi Box 4K wspiera łączność Wi-Fi w zakresach 2.4 oraz 5 Ghz, co pozwala uniknąć ewentualnych zakłóceń ze strony sąsiadów czy innych sprzętów elektronicznych.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link