Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Kontrast dynamiczny

Wielkość określająca stosunek pomiędzy najciemniejszym a najjaśniejszym punktem, wyświetlanym w tym samym czasie na ekranie. Uzyskiwana jest poprzez stosowanie różnych algorytmów programowych, wpływających na postrzeganie wyświetlanego obrazu (m.in. zmianę jasności podświetlenia wraz ze zmianą wyświetlanego obrazu). Wartość kontrastu dynamicznego jest zazwyczaj kilkukrotnie wyższa od rzeczywistego kontrastu matrycy (patrz hasło: Kontrast statyczny), przez co parametr ten jest częściej prezentowany w materiałach reklamowych. Wielkość kontrastu dynamicznego można porównywać jedynie pomiędzy produktami tego samego producenta.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację