Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Standard odbioru kanałów

Dotyczy:
Tunery DVB-T

Standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB (skrót od Digital Video Broadcasting-Terrestrial). Charakteryzuje się bardzo dobrą jakością obrazu i dźwięku oraz umożliwia włączenie napisów w różnych wersjach językowych oraz zmianę językowych ścieżek audio. Do kompresji sygnałów audio i wideo wykorzystywane są standardy MPEG-2 oraz MPEG-4 (H.264).

Według ustaleń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej naziemna telewizja cyfrowa wykorzystywała będzie do kodowania wizji standard MPEG-4 (dokładniej H.264/AVC), a dla sygnału fonii obsługę formatów mono, stereo oraz dźwięku przestrzennego 5.1 kodowanych w systemie MPEG-2 warstwa II, AC-3 (Dolby Digital) lub E AC-3 (Dolby Digital Plus).
Proces cyfryzacji Polskiej telewizji naziemnej rozpoczął się 30 września 2009 r. Zakończenie nadawania ostatnich analogowych programów zostało zaplanowane na 31 lipca 2013 roku.

MGEG-4

Sposób kompresji obrazu, stosowany w telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości HDTV. Wykorzystywany również do zapisu filmów na płytach Blu-ray i HD DVD oraz transmisji obrazu w naziemnej (DVB-T) i satelitarnej (DVB-S) telewizji cyfrowej.

PVR (Personal Video Recorder) to możliwość nagrywania wybranych programów przez USB - niezależnie na jaki nośnik. Dzięki temu sam tworzysz sobie program telewizyjny i decydujesz co oglądasz.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów