Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wkładka gramofonowa

Najważniejsza część gramofonu to wkładka, gdyż wraz ze znajdującą się wewnątrz igłą ma największy wpływ na jakość dźwięku. Możemy wyróżniać dwa typy wkładek: elektromagnetyczne (MM) i magnetoelektryczne (MC).
Wkładka MM Moving Magnet (ruchomy magnes) posiada nieruchomą cewkę zamocowaną w obudowie i ruchomy magnes umieszczony na wsporniku. Jej ruch przenoszony jest na magnes lub zaworę, poruszające się wewnątrz cewki. Cewka we wkładce MM jest nieruchoma, więc może być stosunkowo duża.
.We wkładkach typu MC Moving Coil (ruchoma cewka) jest odwrotnie - to cewka znajduje się na wsporniku, czyli jest ruchoma, a magnesy są stałe zamocowane do obudowy. Wkładki MC mają niską impedancję oraz napięcie wejściowe, więc konieczne jest stosowanie przedwzmacniacza gramofonowego.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów