Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Linux

Jest to rodzina systemów operacyjnych opartych na jądrze Linux. Systemy te są otwarte, dzięki czemu ich kod źródłowy może być dowolnie wykorzystywany przez twórców systemów. Istnieje wiele rodzajów systemów Linux, najpopularniejszymi z nich są m.in. Ubuntu, Debian, Fedora, Mandriva.
 
Powszechnie uważa się, że systemy Linux działają szybciej od Windowsa, ale są mniej intuicyjne dla użytkowników przyzwyczajonych do oprogramowania Microsoftu. Nie działa na nich też wiele znanych aplikacji (np. pakiet Office). Niewątpliwie ich zaletą jest to, że są całkowicie darmowe. 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację