Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu

Mechanizm, który powoduje odcięcie dopływu gazu do palnika, gdy przypadkowo zgaśnie płomień, na przykład w wyniku zalania palnika lub przeciągu. Po zapaleniu płomienia czujnik umieszczony przy palniku ogrzewa się. W przypadku zgaszenia płomienia czujnik przestaje być ogrzewany, co powoduje odcięcie dopływu gazu do palnika. Zabezpieczenie to może dotyczyć płyty grzewczej i/lub piekarnika

Jest bardzo istotne, ponieważ gaz jest niebezpieczną, trującą substancją, do której zapachu ludzie przyzwyczajają się już po upływie 1 minuty.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację