Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

AMD FreeSync

 
  • AMD FreeSync to technologia, która synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z częstotliwością generowania ich przez procesor graficzny. Technologia ta została opracowana przez firmę AMD jako odpowiedź na konkurencyjny G-Sync, jednak w przeciwieństwie do konkurencji technologia ta nie wymaga opłat licencyjnych. Technologia ta ma za zadanie wyeliminować artefakty obrazu pojawiające się na monitorze takie jak stuttering czy tearing. FreeSync pozwala na pracę w zakresie częstotliwości, od 9 do 240 Hz. Technologia ta działa gdy monitor podłączony jest pod port HDMI lub DisplayPort.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację