Jaki komputer do grania w World of Tanks kupić?

Autor: Grzegorz

Gry wideo starają się jak najlepiej odzwierciedlać realia światowe. World of Tanks to wieloosobowa gra wojenna, w której gracze ścierają się ze sobą, kierując czołgami bojowymi. Jaki laptop kupić, by spełniał wymagania sprzętowe?

Czołgi bojowe na polu bity

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie wymagania sprzętowe ma World of Tanks;
 2. jaką kartę graficzną i procesor do komputera kupić;
 3. jaki laptop wybrać;

Jakie wymagania sprzętowe ma World of Tanks?

Mężczyzna grający w gry wideo

Wargaming.net, producent World of Tanks, określił dla gry minimalne, zalecane oraz najwyższe wymagania sprzętowe. Pierwsze z nich oznaczają sprzęt, który pozwoli cieszyć się z rozgrywki na najniższych możliwych ustawieniach graficznych. Drugie natomiast wskazują na podzespoły, które gwarantują wysoką jakość obrazu oraz dużą liczbę FPS, czyli klatek na sekundę odpowiadających za płynność gry. Trzecie to wskazówka dla tych, którzy szczególnie zwracają uwagę na wrażenia estetyczne i pragną, by zarówno grafika, jak i płynność były na jak najwyższym poziomie.

Minimalne

 • System operacyjny: Windows 7/8/10.
 • Procesor: dwurdzeniowy, wspierający technologię SSE2.
 • Pamięć: 2 GB RAM.
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600, ATI Radeon HD 4550.
 • Dysk twardy: około 40 GB wolnego miejsca.
 • Prędkość łącza internetowego: 256 Kbps.

Zalecane

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10.
 • Procesor: Intel Core i5 (stacjonarny).
 • Pamięć: min. 4 GB RAM.
 • Karta graficzna: GeForce GTX660 (2 GB) / Radeon HD 7850 (2 GB).
 • Dysk twardy: około 40 GB wolnego miejsca.
 • Prędkość łącza internetowego: przynajmniej 1024 kbps (do czatów głosowych).

Ustawienia ultra

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10.
 • Procesor: Intel Core i5-7400 / AMD Ryzen 5 1500 X.
 • Pamięć: min. 8 GB RAM.
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti (4 GB) / Radeon RX 570 (4 GB).
 • Dysk twardy: około 61,5 GB wolnego miejsca.
 • Prędkość łącza internetowego: przynajmniej 1024 kbps (do czatów głosowych).

PORADA EKSPERTA

Pamiętaj, że im mocniejszy komputer kupisz, tym więcej nowych gier będziesz w stanie odpalić. World of Tanks ciągle ewoluuje – jeśli chcesz się cieszyć rozgrywką na najwyższych ustawieniach graficznych przez długi czas, warto rozważyć zakup mocniejszego sprzętu.

Polecane gry pc

Jaką kartę graficzną i procesor do komputera kupić?

Mocna karta graficzna z dwoma wentylatorami

Znając już wymagania World of Tanks, możemy rozejrzeć się za potrzebnymi podzespołami. Podobnie jak w przypadku każdej innej gry, aby móc cieszyć się realistyczną grafiką z wysokiej jakości cieniami, światłem oraz efektami specjalnymi, trzeba zainwestować w dobrą kartę graficzną. MSI Radeon RX 570 jest propozycją, która w przypadku WoT występuje w wymaganiach dotyczących ustawień ultra. Oznacza to, że nie tylko pozwoli ona na grę z największą liczbą FPS-ów, ale także zagwarantuje świetnie działanie innych najnowszych tytułów dostępnych na rynku, takich jak Grand Theft Auto V, League of Legends czy Minecraft. MSI Radeon RX 570 oferuje 4 GB RAM GDDR5 oraz wejście HDMI i DVI, co pozwoli na wygodne podłączenie do monitora. Warto także rozejrzeć się za jedną z najpopularniejszych kart graficznych na rynku, jaką jest Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti w wersji 4 GB GDDR5 128 Bit. Zapewni ona wysokiej jakości grafikę w grze, a także umożliwi podpięcie aż trzech ekranów!

Jaki procesor będzie najlepszy do World of Tanks? Dobrymi, a przede wszystkim perspektywicznymi, propozycjami, które zagwarantują niezbędną moc obliczeniową jeszcze przez długi czas są Intel Core i5-9600KF oraz AMD RYZEN 5 3600. Są to procesory, które idealnie sprawdzają się w środowisku graczy, a także doskonale spisują się w pracach biurowych. Dadzą one niesamowitego kopa wydajnościowego World of Tanks, dzięki czemu podniesiesz swój “skill” bardziej niż kiedykolwiek!

PORADA EKSPERTA

Warto zainwestować w dysk SSD, by gry oraz programy uruchamiały się szybciej. Dobrym pomysłem jest także połączenie strefy roboczej z magazynem danych przez złączenie dysków SSD i HDD.

Jaki laptop wybrać?

Jaki laptop kupić, by móc grać w World of Tanks? Warto zwrócić uwagę, by sprzęt miał na pokładzie dedykowaną kartę graficzną. To ona będzie w głównej mierze odpowiadała za płynność rozgrywki i jakość detali. Dell Inspiron G3 3579 jest świetnym laptopem dla graczy. Oferuje szybki i wydajny procesor, dedykowaną kartę graficzną, 8 GB RAM oraz 256 GB szybkiego dysku twardego SSD. 15,6-calowy ekran oraz kompaktowe wymiary zapewniają niezbędną mobilność oraz wygodę transportu laptopa dla graczy. Dell Inspiron bez problemu sprosta wymaganiom World of Tanks, a także z powodzeniem poradzi sobie z innymi popularnymi tytułami. ASUS ROG Strix G G531GV to z kolei propozycja dla wymagających graczy, którzy oczekują mocnej karty graficznej oraz dużej przestrzeni na dane. 512 GB dysku twardego SSD to przestrzeń, która pomieści wiele gier AAA, a także zagwarantuje ich szybkie uruchamianie, wliczając w to ładowanie zapisanych postępów.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów