Jaki wideodomofon bezprzewodowy wybrać? Propozycje modeli

Autor: Grzegorz

Czasy, gdy konieczne było wyglądanie przez okno, aby zobaczyć gości zmierzających do domu, już dawno minęły. Obecne rozwiązania technologiczne ułatwiają wiele czynności, ale także dbają o bezpieczeństwo domowników. Świetnym przykładem może być wideodomofon bezprzewodowy.

kobieta używająca wideomofonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest wideodomofon bezprzewodowy;
 2. jaki wideodomofon bezprzewodowy warto kupić;
 3. jakie są polecane modele wideodomofonów bezprzewodowych.

Czym jest wideodomofon bezprzewodowy?

zewnętrzny panel wideomofonu

Wideodomofony pojawiają się w wielu domach i mieszkaniach, ponieważ zastąpiły tradycyjne domofony lub wizjery. Wideodomofon bezprzewodowy to urządzenie, które pozwala zarówno na usłyszenie dźwięku (na przykład słów wypowiadanych przez gościa), jak i obrazu (czyli twarzy danej osoby). Dzięki temu możliwe jest dokładne sprawdzenie, kto stoi przed drzwiami lub bramą domu. Urządzenie może także emitować dźwięk oraz obraz dwukierunkowo, co pozwala na połączenie się z drugą osobą i przekazanie jej pewnych informacji. Zdecydowaną zaletą wideodomofonów bezprzewodowych jest łączność w formie Wi-Fi, dzięki czemu nie ma konieczności montowania długiego kabla. Warto jednak pamiętać o tym, że bezprzewodowe urządzenia także potrzebują zasilania w formie akumulatora, a dodatkowo mogą być podatne na zmiany pogodowe, na przykład opady śniegu lub deszczu. Wideodomofony bezprzewodowe są trudniejsze w instalacji niż modele z kablami, jednak z drugiej strony posiadają więcej funkcji, na przykład przekazywanie obrazu na smartfona.

Polecane domofony
 • 1 399 zł
 • 119,99 zł
 • 709 zł
 • 169,99 zł
 • 909 zł

Polecane modele wideodomofonów bezprzewodowych

kobieta rozmawiająca przez wideomofon

Wybór wideodomofonu bezprzewodowego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim znaczenie ma planowane miejsce umieszczenia urządzenia. Można to zrobić przed drzwiami mieszkania, klatką schodową czy też bramą wjazdową do domu. Na rynku można więc znaleźć zarówno wideodomofony bezprzewodowe zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje, na przykład możliwość przekazywania połączeń z wideodomofonu na smartfona. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, w której przyjdzie niezapowiedziany gość lub kurier. Jeszcze jednym możliwym rozwiązaniem jest wideodomofon bezprzewodowy dwurodzinny. Posiada on dwa panele, dzięki czemu można włączyć się do rozmowy z gościem przy drugiej furtce. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób spokrewnionych ze sobą, mieszkających w domach lub mieszkaniach obok siebie. Wśród ciekawych propozycji modeli wideodomofonów bezprzewowodych warto wyróżnić:

 • Eura VDP-01C1 Eris – to produkt w bardzo atrakcyjnej cenie, który umożliwia podgląd osoby bezpośrednio stojącej przed drzwiami. Dodatkowo wideodomofon pełni funkcję wizjera, a kolorowy ekran o przekątnej 3,2 cala umożliwia dokładną obserwację nadchodzących gości. Kamera ma szeroki kąt widzenia, a zamontowanie urządzenia na drzwiach jest bardzo proste.
 • Eura IVP-02C7 ''Lutra'' – to wideodomofon jednorodzinny, który umożliwia podgląd oraz rejestrację obrazu. Urządzeniem można sterować za pomocą smartfona lub tabletu, co jest zdecydowanym ułatwieniem. Wystarczy tylko odebrać połączenie na swoim telefonie i porozmawiać z gościem, kurierem lub dostawcą. Opisywany model to wideodomofon bezprzewodowy zewnętrzny, który należy zamontować na bramie do domu lub przed wejściem na teren posesji. Urządzenie zostało wykonane z aluminium o wysokiej jakości i odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany pogody.
 • Eura VDP-40A3 ''Feniks'' – to wideodomofon jednorodzinny, który składa się z monitora, kasety zewnętrznej i adaptera sieciowego. Podstawową funkcją urządzenia jest oczywiście przekazywanie obrazu i dźwięku, jednak oferuje ono więcej możliwości. Wideodomofon posiada wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu urządzenie można obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfony (zarówno z systemem Android, jak i iOS). Urządzenie ma duży, 7-calowy, ekran, dzięki któremu można zobaczyć wszystkie szczegóły otoczenia. Dodatkowo model posiada diody nocne, a także funkcję podgłaśniania rozmów.
 • Eura VDP-29A3 ''Saturn Plus'' – to urządzenie doskonałej jakości, które umożliwia podgląd otoczenia zewnętrznego. Użytkownik może także wybrać jedną z 16 melodii jako dźwięku ogłaszającego przybycie gościa. Część zewnętrzna została wyposażona w ochronny daszek oraz wysokiej jakości obudowę, dzięki której wideodomofon działa również w trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Eura VDP-39A5 ''2Easy'' – to urządzenie wysokiej klasy, które umożliwia dwustronną komunikację. Wideodomofon posiada duży, 7-calowy, wyświetlacz, a także menu w języku polskim. Dodatkową zaletą są obiektyw szerokokątny oraz świetne wykonanie zewnętrznego modułu urządzenia z 3 diodami nocnymi. Wideodomofon pomieści w sobie także 118 zdjęć, a dodatkowo można dokupić kartę pamięci.
 • Eura VDP-22A3 ''Pluton G'' – to idealne urządzenie dla tych, którym zależy na atrakcyjnej cenie i wysokiej jakości urządzenia. Wideodomofon umożliwia podgląd otoczenia kamery, a także sterowanie ryglem. Dodatkowym atutem jest możliwość zobaczenia drugiego podglądu oraz samodzielne sterowanie głośnością urządzenia. W ten sposób nawet osoby słabiej słyszące będą w stanie porozumieć się z gośćmi. Obudowa zewnętrzna urządzenia umożliwia pracę tego modelu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Eura VDP-19A3 ''Helios'' – to urządzenie wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 4,3 cala, tryb głośnomówiący, a także daszek ochronny na kamerze zewnętrznej. Dodatkową zaletą jest pięć diod, które podświetlają urządzenie wieczorem i w nocy, dzięki czemu można zobaczyć gości także o zmierzchu lub w mroku.
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link