Jaki uchwyt biurkowy do monitora wybrać?

Autor: Joanna

Z uchwytów biurkowych na monitor coraz częściej korzystają nie tylko osoby zawodowo pracujące w branży informatycznej. Odpowiednio dobrany uchwyt jest świetnym sposobem na poprawę warunków pracy przy biurku, bez względu na to, czy korzystamy z jednego monitora, czy z większej liczby jednocześnie.

mężczyzna siedzący przy biurku, korzystający z laptopa i monitora

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. kiedy warto kupić uchwyt biurkowy do monitora
  2. na jakie parametry uchwytu należy zwrócić uwagę
  3. jakie uchwyty biurkowe do monitora są godne polecenia

Uchwyt biurkowy do monitora – kiedy warto go kupić?

kobieta siedząca przy biurku przed dużym monitorem

Uchwyt biurkowy do monitora jest świetnym rozwiązaniem, kiedy na naszym stanowisku pracy lub biurku zaczyna brakować miejsca. Sterty dokumentów, poplątane kable – to częsty widok na większości biurek komputerowych. Mimo iż co jakiś czas staramy się robić porządek, za chwilę wszystko wraca do punktu wyjścia. Dobrym wyjściem mogłoby być przeniesienie niektórych rzeczy czy urządzeń w inne miejsce. Bardzo często wybór pada na monitor. Idealnym rozwiązaniem jest zakup specjalnych uchwytów, dzięki którym będziemy mogli podnieść monitor i zwolnić nieco potrzebnej przestrzeni.

Biurkowy uchwyt na monitor ma bardzo prostą budowę i zazwyczaj składa się z rurki, którą należy przymocować do blatu biurka, oraz skrzydeł, na których ustawia się monitor. Oszczędność miejsca na biurku jest dość znaczna, ponieważ zamiast dość dużej podstawki monitora na biurku mamy jedynie kawałek rurki. W ten sposób pojawia się nam przestrzeń robocza, którą możemy odpowiednio zagospodarować. Biurkowy uchwyt do monitora ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę. Dzięki niemu możemy uwolnić się od kabli, które bardzo często przeszkadzają w czasie pracy i zajmują sporo miejsca. Ma to znaczenie, szczególnie jeśli na naszym polu pracy znajduje się więcej niż jeden monitor. Uchwyty, które mają kilka skrzydeł, dają możliwość tak zamontować monitory, by praca była jak najbardziej komfortowa i efektywna. Możemy np. regulować kąt nachylenia czy samo ich położenie.

  • 799 zł
  • 339 zł
  • 169,99 zł
  • 599 zł
  • 449 zł

Uchwyt biurkowy na monitor – czym kierować się przy wyborze?

monitor z uchwytem na białym tle

Trzeba pamiętać, że dostępne na rynku uchwyty biurkowe na monitor różnią się od siebie nie tylko ceną, ale też m.in. funkcjonalnością. Warto więc przeprowadzić dokładną analizę dostępnych modeli, tak abyśmy byli w pełni usatysfakcjonowani wyborem. Zacznijmy od liczby monitorów, bo to jest rzeczą najważniejszą. Zazwyczaj wiele osób decyduje się na zakup pojedynczego uchwytu, który umożliwi montaż tylko jednego monitora. Programiści czy graficy zazwyczaj stawiają na uchwyty biurkowe na 2 monitory lub nawet większą ich liczbę, tak aby nie ograniczać się w żaden sposób przy ewentualnej rozbudowie stanowiska pracy. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę wielkość ekranu, który może zostać zamontowany na uchwycie. Oczywiście do monitorów np. 27-calowych potrzebne będą większe uchwyty aniżeli np. do ekranów o przekątnej 18 cali.

Jedną z ważniejszych funkcji, jaką powinien mieć biurkowy uchwyt do monitora, jest regulowana wysokość, dzięki której możemy dostosować stanowisko pracy do aktualnych wymagań. Proste uchwyty nie dają na ogół takiej możliwości. Te bardziej zaawansowane nie tylko umożliwiają regulowanie wysokości, na jakiej chcemy ustawić monitor, ale też pozwalają obracać urządzeniem praktycznie w dowolnym kierunku. Tym samym praca staje się efektywniejsza.

Wybierając odpowiedni uchwyt biurkowy do monitora, nie możemy zapomnieć, aby sprawdzić jego nośność. Ma to bardzo duże znaczenie nie tyle w pojedynczych uchwytach, ile w modelach polecanych do dwóch, trzech, a nawet większej liczby monitorów. Każdy ekran swoje waży, dlatego też sprawdzenie nośności uchwytu zapobiegnie niemiłej niespodziance w postaci zerwania się całej konstrukcji.

Oczywiście na koniec warto sprawdzić pełne wymiary uchwytu. Dzięki temu będziemy wiedzieć dokładnie, ile miejsca musimy przeznaczyć pod jego montaż.

Polecane biurkowe uchwyty na monitor

Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest Multibrackets MM3330 – uchwyt biurkowy na 2 monitory o maksymalnej wadze ekranu wynoszącej 10 kg. Jest to ruchomy uchwyt, pasujący do monitorów, które mają przekątna ekranu od 15 do 27 cali. Ciekawą alternatywą będzie zakup uchwytu ART L-03A, zapewniającego 360-stopniową regulację w poziomie i 90-stopniową w pionie. Urządzenie jest solidnie skonstruowane z wytrzymałych materiałów. Ma regulację wysokości. Jeśli potrzebujemy uchwytów na większą liczbę monitorów, dobrym zakupem będą Multibrackets MM3392 (idealny do montażu trzech ekranów) i Multibrackets MM3347 (do montażu czterech monitorów). Wśród polecanych modeli często wymieniany jest też uchwyt Arkas DMB 50.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link