Tania w eksploatacji drukarka – zobacz polecane modele

Autor: Joanna

Drukarka z tanimi tuszami jest podstawowym urządzeniem elektronicznym w każdym biurze. Koszt eksploatacji w wielu przypadkach decyduje podczas podejmowania decyzji o zakupie nowego sprzętu. Wpływ na koszt będzie miał rodzaj drukarki (laserowa czy atramentowa), wielkość, ilość i szybkość wydruku, druk mono lub w kolorze. Poznaj polecane drukarki, które są tanie w eksploatacji!

Drukarka do biura

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym powinna się charakteryzować drukarka do biura,

- jaka ekonomiczna drukarka sprawdzi się w małym biurze,

- w jakiej firmie sprawdzi się drukarka atramentowa,

Drukarka tania w eksploatacji – jaką wybrać do biura?

Przede wszystkim powinna zapewniać niskie koszty eksploatacji, co oznacza dobrą drukarkę z tanimi tuszami. Każda z firm ma inne wymagania co do druku – jednym zależy na czarno-białym w formacie A4, z kolei inne potrzebują wydruku kolorowego A3. Od potrzeb firmy powinno się uzależnić wybór konkretnej drukarki.
Drukarka z tanimi tuszamiPrzed zakupem warto sprawdzić czy będzie to drukarka laserowa, czy atramentowa. Ich podział jest z grubsza następujący: drukarka laserowa bardziej nadaje się do druku elementów graficznych, z kolei jeżeli będziesz drukować w większości tekst, lepszym wyborem będzie ekonomiczna drukarka atramentowa.
Najtańsze drukarki laserowe w sklepie RTV Euro AGD zaczynają się już od 259 zł, natomiast drukarki atramentoweod 169 zł.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich wydajność, czyli koszt wydruku jednej strony oraz szybkość wydruku, a to ze względu na dużą ilość drukowanych stron w biurach. Więcej na temat kosztów eksploatacji drukarek przeczytasz w naszym innym artykule. Ile kosztuje eksploatacja drukarki w biurze.

Jaka drukarka najtańsza w eksploatacji sprawdzi się w małym biurze?

Jeżeli Twoja firma potrzebuje czarno-białych wydruków w podstawowym formacie A4, to powinieneś się zdecydować na zakup monochromatycznej taniej drukarki laserowej jak np. Brother DCP-1512E, idealnej dla małych biur i użytkowników domowych. To jeden z najczęściej kupowanych modeli drukarek w naszym sklepie. Zapewnia prędkość druku 20 stron na minutę (przy wydajności 9 000 stron na miesiąc), podajnik papieru w ilości 150 arkuszy, kompatybilność z tonerami na 1 000 stron, które dają możliwość znacznego obniżenia kosztów eksploatacji, czyniąc z niej drukarkę najtańszą w eksploatacji.

CZY WIESZ, ŻE...

Drukarka laserowa zanim przystąpi do pracy, nagrzewa się w zespole grzewczym do temperatury 205° C, czyli wartości ponad dwukrotnie wyższej niż temperatura wrzenia! Trwa to tylko parę chwil i nie jest niebezpieczne dla użytkownika, ale niezbędne do utrwalenia zawartości, które chcemy wydrukować.

Oprócz tego małe wymiary i niska waga czynią z niej sprzęt idealny dla niewielkich powierzchni. Całość zalet urządzenia dopełniają wysoka jakość wydruku, cicha praca za sprawą braku wentylatora, mniejsza podatność na zacinania dzięki specjalnym wałkom chroniącym nadruk przed zagnieceniami i zakrzywieniami i złącze USB, pozwalające na szybki transfer skanów. Brother DCP-1512E to dobrej jakości drukarka, tania w eksploatacji. Opinię na jej temat podzielają również nasi klienci, np. Ola:
Bardzo polecam to urządzenie wielofunkcyjne! Każdy wydruk jest doskonałej jakości, Cena jest bardzo przystępna a obsługa bardzo intuicyjna. Produkty Brother zawsze są najwyższej jakości. Również toner można zakupić w niskiej cenie i nie jest to problemem. Polecam!  
Jakie drukarki najtańsze w eksploatacji jeszcze polecają nasi klienci:
Polecane drukarki laserowe
  • 999 zł
  • 499 zł
  • 1 799 zł
  • 979 zł
  • 799 zł

Drukarka atramentowa – w jakiej firmie się sprawdzi?

Urządzenie wielofunkcyjneTania w eksploatacji drukarka atramentowa sprawdzi się w firmach, którym zależy na drukowaniu prostych elementów graficznych. Ten rodzaj urządzeń zapewnia dobrą jakość wydruku zdjęć i niższy koszt wydruku jednej strony w kolorze. Wartym polecenia modelem takiego sprzętu jest Canon PIXMA MG5750. Zapewnia prędkość druku 12,6 stron w czerni i 9 stron w kolorze na minutę, posiada natomiast podajnik papieru w ilości 100 arkuszy. Małe wymiary i niska waga czynią z niej sprzęt idealny dla niewielkich powierzchni. Całość dopełnia wysoka jakość wydruku, cicha praca na poziomie 43 dB, złącze USB pozwalające na szybki transfer plików i wydruk oraz możliwość drukowania bezpośrednio z Internetu lub urządzeń mobilnych.
Canon PIXMA MG5750 to dobrej jakości drukarka laserowa kolorowa i tania w eksploatacji, co potwierdzają także recenzje od naszych użytkowników:
Bezproblemowa obsługa, dobra jakość wydruku, tanie tusze (zarówno oryginały jak i zamienniki). WiFi, żadnych kabli :) czego chcieć więcej ;)  

Sprawdź również, która drukarka Brother atramentowa cieszy się dużą popularnością:

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny