Skuteczna maska antysmogowa do 300 zł – TOP 6

Autor: Sara

Czy wiesz, że codzienne wdychanie smogu jest równoważne z wypaleniem co najmniej kilku papierosów? Dzięki maskom antysmogowym możesz uniknąć wdychania zanieczyszczonego powietrza, które przyczynia się do chorób takich jak nowotwory oraz zwiększa ryzyko zawałów. WHO podaje, że smog przyczynia się do śmierci prawie 50 tysięcy osób rocznie w Polsce. W rankingu masek antysmogowych znajdziesz najlepsze modele do 300 zł, które pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie.

W okresie jesienno-zimowym warto nosić maskę antysmogową codziennie

LISTING PRODUKTÓW

Respro Bandit Scarf Skulls

Respro Ultralight

Respro Skin

Respro Sportsta

Respro Techno Red

Respro Cinqro

Maska antysmogowa na co dzień Respro Bandit Scarf Skulls

Maska antysmogowa Respro Bandit Scarf Skulls chroni przed wdychaniem zanieczyszczeń związanych z emisją spalin Maska Respro Bandit Scarf Skulls jest przeznaczona do użytku codziennego w środowisku domowym i miejskim. Na pierwszy rzut oka przypomina czarny komin w czaszki, który jest przeznaczony do używania w czasie biegania czy jazdy na rowerze, jednak daje o wiele więcej niż tylko ochronę twarzy przed wiatrem. Filtr węglowy DACC™, który jest wszyty w bawełniany materiał, ogranicza wdychanie zanieczyszczeń związanych z emisją spalin przez pojazdy i minimalizuje dyskomfort związany z nieprzyjemnymi zapachami w otoczeniu. Ponieważ maska antysmogowa Respro Bandit Scarf Skulls nie ma filtru kurzu i pyłu PM2,5, jest przeznaczona dla mieszkańców mniejszych miejscowości, w których stężenie cząstek nietoksycznych nie przekracza norm. Maska Respro Bandit ma żywotność do 6 miesięcy, dlatego jest wystarczająca na cały okres jesienno-zimowy. Miesięczny koszt zapewnianej przez niej ochrony to ok. 20 zł. To niewiele, zwłaszcza że dzięki uniwersalnemu rozmiarowi maskę może nosić naprzemiennie kilka osób w rodzinie.

PARAMETRY

Rodzaj filtra: węglowy DACC™

Możliwość wymiany filtra: nie

Warunki użytkowania: domowe i miejskie

Zawory wydechowe: nie

Rozmiar: uniwersalny

PLUSY

+ niska cena

+ uniwersalny rozmiar

+ filtr spalin

+ filtr gazów organicznych

+ nadaje się do prania

MINUSY

− brak filtru pyłu PM2,5

− brak wymiennych filtrów

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Codzienna maska antysmogowa Respro Ultralight

Maska antysmogowa Respro Ultralight charakteryzuje się elastycznym i odpornym na uszkodzenia materiałem o znakomitej przewiewnościMaska antysmogowa Respro Ultralight ma wymienny filtr Hepa-Type™, którego naładowane elektrostatycznie włókna przyciągają i skutecznie wiążą unoszący się w powietrzu pył, kurz oraz cząstki stałe. W masce są zastosowane filtr cząstek submikronowych (wyłapuje cząsteczki mniejsze niż pył zawieszony PM2,5), filtr kurzu i pyłu PM2,5 oraz filtr pyłu zawieszonego PM10. Filtr należy wymienić po 4-6 tygodniach intensywnego korzystania z maski. Ponieważ materiał, z jakiego stworzona jest Respro Ultralight, jest siateczkowany i przewiewny. Dzięki strukturze skutecznie odprowadzającej ciepło i silikonowej membranie maski można używać nawet w gorącym klimacie. Z maski będą zadowolone także osoby noszące na co dzień okulary czy gogle podczas aktywności sportowej. Dzięki unikalnemu systemowi mocowania zaworów wydychane powietrze nie powoduje powstawania pary na szkłach. Materiał rozciągliwy w czterech kierunkach, elastyczny nosek, anatomiczny kształt maski i wzmacniające szwy sprawiają, że maska dostosowuje się do budowy głowy i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz rozdarcia.

PARAMETRY

Rodzaj filtra: Hepa-Type™

Możliwość wymiany filtra: tak

Warunki użytkowania: miejskie, wiejskie, ciepłe

Zawory wydechowe: tak

Rozmiar: S, M, L, XL

PLUSY

+ filtr pyłu zawieszonego PM2,5

+ wymienny filtr

+ innowacyjna konstrukcja sprawia, że maska dopasowuje się do kształtu głowy

+ przeznaczona dla alergików

+ zawory pozwalające na bardzo duży przepływ powietrza

MINUSY

− do filtrowania spalin potrzebny jest dodatkowy filtr

OCENA PRODUKTU: 8/10

Maska antysmogowa na rower Respro Skin

Komfortowa i kolorowa maska antysmogowa Respro Skin dzięki elastycznemu i trwałemu materiałowi neoprenowemu jest prawie jak druga skóra Maska antysmogowa Respro Skin ma filtr kombinacyjny Hepa-Type™ oraz DACC™, dzięki któremu chroni użytkownika przed wdychaniem pyłów zawieszonych, szkodliwych gazów, spalin, wirusów, bakterii czy grzybów. Po 4-6 tygodniach codziennego korzystania z maski filtr można łatwo wymienić dzięki specjalnemu systemowi mocowania Inter-change Mounting, a maskę – wyprać w pralce. Zachowa ona swój kształt dzięki trwałemu materiałowi neoprenowemu. Zawory wydechowe typu Powa™ Elite zostały stworzone z myślą o osobach aktywnych – zawory stawiają minimalny opór wydychanemu powietrzu, dzięki czemu w masce Respro Skin można wykonać nawet intensywny trening biegowy. Ulepszony system filtracji zapewnia odprowadzanie wilgoci. W każdym z zaworów wprowadzono technologię Double Power Channel. W efekcie zwiększono przepływ dużych ilości powietrza. Wystarczy, że użytkownik podniesie ruchome skrzydełka przy zaworach, aby uruchomić tryb Power Channel. Tak samo jak w masce Respro Ultralight producent zastosował materiał, który idealnie dopasowuje się do kształtu głowy, a miejsca najbardziej narażone na rozdarcia zostały zabezpieczone wzmocnionymi szwami. Maska jest dostępna w 6 wariantach kolorystycznych.

PARAMETRY

Rodzaje filtrów: Hepa-Type™ + DACC™

Możliwość wymiany filtra: tak

Warunki użytkowania: miejskie

Zawory wydechowe: tak

Rozmiar: M, L, XL

PLUSY

+ filtr kombinacyjny

+ wszechstronna ochrona przed zanieczyszczeniami

+ dopasowana do potrzeb intensywnie trenujących osób

+ kolorowy wygląd

+ znakomita przepustowość powietrza i system filtracji

MINUSY

− brak rozmiaru S

OCENA PRODUKTU: 10/10

Maska antysmogowa do biegania Respro Sportsta

Maska antysmogowa Respro Sportsta jest przeznaczona dla osób uprawiających sport w ekstremalnych warunkachFiltr Hepa-Type™ połączono z innowacyjnym materiałem Neotex™, aby otrzymać maskę antysmogową przeznaczoną do użytku sportowego w warunkach ekstremalnych. Maska antysmogowa Respro Sportsta została stworzona przede wszystkim dla osób aktywnych: od biegaczy w mieście po miłośników turystyki rowerowej. Na bokach maski są umieszczone panele meshowe X-mesh Sportsta, które zapewniają dobry przepływ powietrza i sprawiają, że skóra pozostaje sucha nawet po największym wysiłku. Za wysoką przepustowość odpowiadają także podwójne otwory wydechowe, które błyskawicznie odprowadzają wilgoć i dwutlenek węgla. Maska Respro Sportsta może być używana w różnych warunkach klimatycznych ze względu na odporną na zmienne temperatury silikonową membranę. Elastyczny kształt maski i rzep o szerokim zakresie regulacji pozwala na dostosowanie jej do kształtu głowy zarówno kobiety, jak i mężczyzny. W masce można swobodnie prowadzić rozmowę, ponieważ filtr nie krępuje ruchów twarzy i ust. Filtr cząstek submikronowych i pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 chroni przed wnikaniem szkodliwych substancji głęboko do płuc.

PARAMETRY

Rodzaje filtrów: Hepa-Type™

Możliwość wymiany filtra: tak

Warunki użytkowania: ekstremalne, miejskie, wiejskie

Zawory wydechowe: tak

Rozmiar: L, M, XL

PLUSY

+ filtr pyłów zawieszonych

+ zastosowanie w ekstremalnych warunkach

+ materiał Neotex™ z pęcherzykową strukturą gąbki

+ panele meshowe

+ nosek S-2 Aluminium Clip ze specjalnego aluminium odpornego na pękanie

MINUSY

− brak filtra spalin i gazów organicznych

− brak rozmiaru S

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Maska antysmogowa na lato Respro Techno Red

Maska antysmogowa Respro Techno Red dzięki filtrowi kombinacyjnemu chroni wszechstronnie przed zanieczyszczeniami Maska antysmogowa Respro Techno Red różni się od podobnego modelu Cinqro brakiem zaworów Rapid Air Flow, aczkolwiek posiada innowacyjne zawory typu Techno™. Dzięki nim maski można używać podczas intensywnych ćwiczeń. Opór stawiany wydychanemu powietrzu jest minimalny, a system filtracji minimalizuje ilość wilgoci zatrzymywanej przez filtry. Maksymalną ochronę przed pyłami zawieszonymi, związkami chemicznymi wydzielanymi przez pojazdy, szkodliwymi gazami, pyłkami roślin, wirusami, bakteriami czy grzybami zapewnia filtr kombinacyjny Hepa-Type™ + DACC™. W wyprofilowanej masce Techno Red wykorzystano trwały materiał neoprenowy, a jej konstrukcję wzbogacono o technologię Max Hole Pattern, czyli specjalne otwory zwiększające przepływ powietrza. To rozwiązanie rekompensuje brak regulowanych zaworów. Chociaż maska jest dostępna tylko w 3 rozmiarach, rzep Velcro™ Fastener pozwala na regulację w szerokim zakresie. Dzięki niemu maskę można idealnie dopasować do kształtu głowy – użytkownik nie musi się obawiać otarć, które powstają, jeśli maska z mało elastycznego materiału nie jest dopasowana do twarzy. Według producenta Respro Techno Red sprawdzi się nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale także na skuterze.

PARAMETRY

Rodzaje filtrów: Hepa-Type + DACC™

Możliwość wymiany filtra: tak

Warunki użytkowania: ekstremalne, miejskie

Zawory wydechowe: tak

Rozmiar: M, L, XL

PLUSY

+ filtr kombinacyjny

+ wykonana z trwałego i dopasowującego się do kształtu głowy materiału neoprenowego

+ przeznaczona do jazdy na skuterze

+ do używania w ekstremalnych warunkach

+ wzmocnione elementy

MINUSY

− brak rozmiaru S

OCENA PRODUKTU: 10/10

Maska antysmogowa na alergie Respro Cinqro

Model Respro Cinqro jest przeznaczona dla osób uprawiających sport w warunkach miejskichMaska antysmogowa Respro Cinqro ma filtry Hepa-Type + DACC™. W rankingu masek antysmogowych ten model wyróżnia się możliwością zamiennego stosowania filtrów w zależności od warunków, w jakich znajduje się użytkownik. Jeśli oba filtry są stosowane jednocześnie, zabezpieczają zarówno przed wdychaniem pyłów zawieszonych, jak i związków chemicznych pochodzących ze spalin samochodowych, np. węglowodorów i kwaśnych gazów. W budowie zaworów została wykorzystana technologia Double Power Channel, która zwiększa przepływ powietrza, oraz V-Wings, czyli ruchome skrzydełka, dzięki którym można zwiększyć przepustowość zaworów. Są one mocowane tak, aby wydychane powietrze nie skutkowało gromadzeniem się pary na szkłach w okularach czy goglach. Maskę można prać, natomiast filtr powinno się wymieniać co 4-6 tygodni. Mimo że maska jest przeznaczona do stosowania w zimnym środowisku, silikonowe membrany w zaworach pozwalają na jej użytkowanie w szerokim zakresie temperatur. Szczelne dopasowanie do nasady nosa zapewnia nosek Plastic Nose Clip, a idealne przyleganie maski Respro Cinqro do twarzy jest możliwe dzięki konstrukcji Anatomic Shell Shape.

PARAMETRY

Rodzaje filtrów: Hepa-Type + DACC™ do stosowania osobno lub kombinacyjnie

Możliwość wymiany filtra

Warunki użytkowania: wiejskie, miejskie, ekstremalne

Zawory wydechowe: tak

Rozmiar: M, L, XL

PLUSY

+ filtr kombinacyjny

+ filtry mogą być stosowane zamiennie

+ przeznaczenie sportowe i ekstremalne

+ technologie pozwalające na idealne dopasowanie maski do twarzy

+ regulacja przepustowości zaworów

MINUSY

− brak rozmiaru S

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Wybór maski antysmogowej musi być podyktowany przede wszystkim warunkami środowiska, w jakim najczęściej przebywasz. Mieszkańcy dużych miast, w których normy pyłu PM2,5 bywają przekroczone nawet o kilkaset procent, powinni inwestować w takie zaawansowane modele masek jak Respro Cinqro. Mieszkańcy wsi i małych miejscowości, w których ruch jest niewielki, a normy pyłów zimą nie są przekraczane, mogą zastanowić się nad prostą maską Bandit Scarf, która chroni przed wdychaniem spalin i gazów organicznych. Przeglądając ranking masek antysmogowych pod względem produktu, który chcesz zakładać na czas treningu biegowego czy rowerowego, pamiętaj o sprawdzeniu stopnia oporu przepływu powietrza i konstrukcji zaworów wydechowych. Warto sobie uświadomić, że koszt maski antysmogowej do 300 zł jest mniejszy niż koszty leczenia chorób, do których przyczynia się miejskie życie w smogu.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny