Data publikacji: 30 października 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Rejestratory jazdy – ranking TOP 10

Poleć znajomemu Drukuj

Rejestrator jazdy z GPS służy do nagrywania trasy, jaką pokonujesz samochodem. Nagranie z rejestratora stanowi dowód w sądzie, gdy staniesz się uczestnikiem wypadku lub kolizji. Przyda się również podczas walki z ubezpieczycielem o odszkodowanie. Ale to nie wszystkie możliwe zastosowania. Możesz nim również monitorować swój samochód na parkingu lub nagrywać widoki z malowniczej trasy na wakacjach. Poznaj 10 najlepszych wideorejestratorów samochodowych!

Rejestrator jazdy z GPS umieszczony pod lusterkiem

LISTING PRODUKTÓW

Mio MiVue C330 GPS

Xblitz GO SE

Blaupunkt BP 2.0 FHD

Xblitz MIRROR 2016

Navitel R400 FULL HD

Mio MiVue 792 WiFi Pro

Garmin Dash Cam 55

Mio MiVue C320 + zawieszka Star Wars

NavRoad myCAM HD next

Navitel DVR R600

Rejestrator jazdy Mio MiVue C330 GPS

Klasyczny i prosty rejestrator jazdy Mio MiVue C330 GPSPierwszym urządzeniem w naszym rankingu jest Mio MiVue C330 GPS. Ten klasyczny wideorejestrator przyczepiany przyssawką do szyby umożliwia rejestrowanie nagrań z jazdy w rozdzielczości Full HD (1980) i wykonywania zdjęć w rozdzielczości 4 mln pikseli. Pozwala to na uzyskanie dobrej jakości nagrania w dzień. Korpus rejestratora wykonany z solidnych materiałów jest mały i lekki oraz posiada 2-calowy wyświetlacz. W środku umieszczono GPS ustalający pozycję użytkownika z systemem ostrzegania i bazą fotoradarów. Urządzenie włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika i pokazuje aktualną prędkość. Oprócz obrazu sprzęt rejestruje dźwięki dochodzące do kabiny samochodu za pomocą wbudowanego mikrofonu. Z dodatkowych funkcji warto wymienić nagrywanie w pętli, czyli automatyczne nadpisywanie rejestrowanego obrazu na najstarszym materiale filmowym, oraz G-Sesnor, który automatycznie chroni przed nadpisaniem zarejestrowany przez kamerę obraz kolizji. Z urządzeniem połączysz się za pomocą przewodu USB.

PARAMETRY

Matryca: CMOS

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: 4 mln pikseli

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Wygoda użycia

+ GPS

+ Ostrzeżenia przed fotoradarami

MINUSY

– Krótko działająca bateria

OCENA PRODUKTU: 9/10

Rejestrator jazdy Xblitz GO SE

Rejestrator jazdy Xblitz GO SE – praktyczny i kompaktowyKolejnym modelem rejestratora jazdy w rankingu jest Xblitz GO SE. To kamerka o charakterystycznym okrągłym wyglądzie, lekkiej konstrukcji i niewielkich wymiarach. Przytwierdzisz ją błyskawicznie do szyby za pomocą mocnej przyssawki. Urządzenie posiada sensor SONY IMX 232, który rejestruje jaśniejszy obraz w rozdzielczości Full HD nawet po zmroku, oraz obiektyw szerokokątny, zwiększający kąt widzenia kamery do 170 stopni. Oprócz kręcenia filmów kamerka może robić zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 16 Mpix. Sprzęt posiada takie funkcje jak tryb nocny, czujnik G-Sensor, automatyczne nagrywanie tuż po włączeniu zapłonu. Odgłosy dochodzące do kabiny samochodu zarejestruje wbudowany mikrofon. Ciekawą funkcją jest SOS zabezpieczająca nagranie przed usunięciem. Dzięki obsłudze kart micro-SD o pojemności 64 GB nagrasz 10 godzin jazdy.

PARAMETRY

Matryca: CMOS

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: 16 mln pikseli

Złącza: USB, HDMI, AV

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Jakość nagrania

+ Łatwość obsługi

+ Obiektyw szerokokątny

MINUSY

– Brak trybu pamięci masowej

OCENA PRODUKTU: 9/10

Rejestrator jazdy Blaupunkt BP 2.0 FHD

Rejestrator jazdy Blaupunkt BP 2.0 FHD, czyli prostota na pierwszym miejscuBlaupunkt BP 2.0 FHD to kamera samochodowa posiadająca podstawowe funkcje. Wyróżnia się bardzo prostą i kompaktową budową – jest mała i lekka. Zamontujesz ją błyskawicznie na szybie za pomocą mocnej przyssawki. Umożliwia nagrywanie w rozdzielczości Full HD oraz robienie zdjęć w rozdzielczości 12 mln pikseli. Posiada podstawowe funkcje takie jak G-Sensor, nagrywanie w pętli, detekcję ruchu, automatyczne nagrywanie po włączeniu zapłonu. Do tego znajdziesz wbudowany mikrofon rejestrujący odgłosy dochodzące do kabiny samochodu. Możesz liczyć na łatwą obsługę oraz intuicyjne menu na ekranie 2-calowego wyświetlacza. Produkt wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

PARAMETRY

Matryca: CMOS 1 mln pikseli

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: 12 mln pikseli

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Wygoda użycia

+ Wysoka rozdzielczość zdjęć

MINUSY

– Krótko działająca bateria

OCENA PRODUKTU: 8/10

Rejestrator jazdy Xblitz MIRROR 2016

Rejestrator jazdy Xblitz MIRROR 2016 schowany w lusterkuPrezentowany model Xblitz MIRROR 2016 to pierwszy w naszym rankingu rejestrator jazdy w lusterku. Zamocujesz go w prosty sposób na lusterku w samochodzie za pomocą specjalnych uchwytów. Do dyspozycji masz 4,3-calowy wyświetlacz do podglądu nagrywanego obrazu. Urządzenie rejestruje przejechaną trasę w rozdzielczości Full HD i wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 5 mln pikseli. Z przydatnych funkcji warto wymienić czujnik ruchu, szczególnie przydatny w trakcie postoju pojazdu np. na parkingu, który wykrywa zmianę otoczenia i daje sygnał do nagrywania, tryb nocny, automatyczny start nagrywania, stabilizator obrazu eliminujący drgania kamery, G-Sensor oraz nagrywanie w pętli. Urządzenie zaopatrzone jest również w mikrofon i głośnik. Obsługuje karty micro-SD o pojemności 32 GB. Urządzenie jest bardzo praktyczne i wygodne w użyciu.

PARAMETRY

Matryca: CMOS 5 mln pikseli

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: 5 mln pikseli

Złącza: USB, AV

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Wygoda użycia

+ Czytelny obraz

+ Mocowanie na lusterku

MINUSY

– Migająca dioda

OCENA PRODUKTU: 9/10

Rejestrator jazdy Navitel R400 FULL HD

Przykuwający wzrok rejestrator jazdy Navitel R400 FULL HDKolejny model kamery samochodowej w naszym rankingu wyróżnia się estetycznym wyglądem. Navitel R400 FULL HD ma kompaktowe wymiary – jest mały, lekki, nie zasłania widoku na drogę i dodatkowo wspaniale współgra z wnętrzem samochodu. Przytwierdzany jest do szyby tradycyjnie za pomocą mocnej przyssawki. Zapewnia rozdzielczość nagrywania w standardzie Full HD. Posiada szereg funkcji takich jak tryb nocny, automatyczne rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu, co szczególnie przydaje się na parkingu pod Twoją nieobecność, G-Sensor oraz czuły mikrofon wysokiej jakości. Podgląd obrazu możesz obejrzeć na 2.7-calowym ekranie. Urządzenie ma czytnik kart micro-SDHC, obsługujący karty do pojemności 64 GB, który zapewnia długie nagrania. Gdy zaistnieje taka potrzeba, możesz wyjąć kamerkę z samochodu i wykonać zdjęcia na drodze dzięki wbudowanemu akumulatorowi.

PARAMETRY

Matryca: brak danych

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: brak danych

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Jakość nagrania

+ Wygoda użycia

MINUSY

– Wpięcie kamerki do uchwytu wymaga użycia dwóch rąk

OCENA PRODUKTU: 9/10

Rejestrator jazdy Mio MiVue 792 WiFi Pro

Rejestrator jazdy Mio MiVue 792 WiFi Pro, który dobrze widzi po zmrokuMio MiVue 792 WiFi Pro jest produktem z wyższej półki, oferującym wysoką jakość obrazu, szczególnie w nocy. Rejestruje w jakości Full HD z płynnością do 60 klatek i kątem widzenia 140 stopni. Dzięki sensorowi optycznemu Starvis jakość nagrania zbliża się do obrazu z noktowizora. Nagrywanie rozpoczyna się tuż po uruchomieniu samochodu. Sprzęt ma nowoczesny wygląd i idealnie pasuje do wnętrza samochodu. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi możesz rejestrator połączyć ze smartfonem i obraz nagrywać bezpośrednio na telefon, a nie na karcie pamięci. Sprzęt posiada również zaawansowane systemy wspomagania kierowcy – alerty o opuszczeniu pasa ruchu, o przemęczeniu, przed kolizją z autem znajdującym się przed kamerą. Z innych funkcji można wymienić detektor ruchu, tryb nocny, nagrywanie w pętli oraz G-Sensor.

PARAMETRY

Matryca: CMOS

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: brak danych

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Jakość nagrania

+ Ostrzeżenia przed fotoradarami

+ Obiektyw szerokokątny

+ Systemy wspomagania kierowcy

MINUSY

– Brak baterii

OCENA PRODUKTU: 10/10

Rejestrator jazdy Garmin Dash Cam 55

Rejestrator jazdy Garmin Dash Cam 55 o sportowym zacięciuGarmin Dash Cam 55 wyglądem przypomina kamerki sportowe. Jest to niewielki i dyskretny wideorejestrator z funkcją GPS, wykonany z solidnych materiałów. Po błyskawicznym zamontowaniu na szybie przy pomocy silnego magnesu nie rzuca się w oczy i nie zasłania widoku. Rejestruje nagrania w rozdzielczości Full HD z płynnością do 60 klatek na sekundę nawet przy słabym oświetleniu i pod słońce. Posiada funkcje dbające o Twoje bezpieczeństwo – alert przed kolizją, o opuszczeniu pasa ruchu, ostrzega również przed fotoradarami i odcinkowymi pomiarami prędkości. Posiada funkcje G-Sensor, nagrywanie w pętli, datownik. Urządzeniem można sterować głosowo, m. in. uruchomić lub zatrzymać nagrywanie, zrobić zdjęcie itp. Podgląd nagrania sprawdzisz na 2-calowym wyświetlaczu.

PARAMETRY

Matryca: CMOS 3,7 mln pikseli

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: brak danych

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Jakość nagrania

+ Sterowanie głosowe

+ GPS

MINUSY

– Sterowanie głosowe jedynie w języku angielskim

OCENA PRODUKTU: 9/10

Rejestrator jazdy Mio MiVue C320 + zawieszka Star Wars

Rejestrator jazdy Mio MiVue C320 – kompaktowy i lekkiKolejny model marki Mio to jeden z najpopularniejszych wideorejestratorów w naszej ofercie. Mio MiVue C320 ma kompaktowe wymiary, jest wykonany z trwałych materiałów i dobrze prezentuje się we wnętrzu samochodu. Mocowany jest na szybie za pomocą silnej przyssawki. Nagrywa obraz w jakości Full HD i wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 4 mln pikseli. Dostarcza dobrych nagrań również po zmierzchu i w nocy. Posiada najbardziej popularne i praktyczne funkcje: nagrywania w pętli, G-Sensor, automatyczne rozpoczęcie filmowania po uruchomieniu silnika, czujnik wstrząsów, detektor ruchu. Obsługuje karty pamięci micro-SD i micro-SDHC. Jego obsługa jest prosta. Posiada bardzo wydajny akumulator, który pozwala na jazdę bez podłączania do zasilania. Do zestawu producent dołączył w gratisie zawieszkę z motywem z Gwiezdnych Wojen.

PARAMETRY

Matryca: CMOS

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: 4 mln

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Jakość nagrania

+ Wygoda użycia

+ Silny akumulator

MINUSY

– Małe przyciski funkcyjne

OCENA PRODUKTU: 10/10

Rejestrator jazdy NavRoad myCAM HD next

Tani i dobry rejestrator jazdy NavRoad myCAM HD nextNavRoad myCAM HD next to jedna z tańszych propozycji kamer samochodowych w naszej ofercie. Mimo to powinna zaspokoić podstawowe wymagania przeciętnego użytkownika. Charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Sprzęt wykonano z solidnych materiałów. Posiada matrycę 2,1 mln pikseli w rozdzielczości Full HD, która generuje obraz dobrej jakości podczas nagrywania w dzień. Z praktycznych funkcji kamera ma takie funkcje jak detektor ruchu, nagrywanie w pętli, G-Sensor, automatyczne rozpoczęcie pracy po włączeniu silnika. Podgląd nagrania sprawdzisz na 2,4-calowym wyświetlaczu. Dźwięki dobiegające z zewnętrz zarejestruje czuły mikrofon. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna.

PARAMETRY

Matryca: CMOS 2, 1 mln pikseli

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: brak danych

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność wykonania

+ Wygoda użycia

+ Dobry stosunek ceny do jakości

MINUSY

– Słaby akumulator

OCENA PRODUKTU: 8/10

Rejestrator jazdy Navitel DVR R600

Rejestrator jazdy Navitel DVR R600 – ładny i zaawansowany technicznieNavitel DVR R600 to propozycja niewielkiego rejestratora jazdy o nowoczesnym wyglądzie i dobrych parametrach technicznych. Jest kompaktowy, lekki, łatwo się go montuje za przednim lusterkiem pojazdu na taśmie i nie rzuca się w oczy. Wysoki komfort użycia zapewnia specjalny system montowania z regulacją nachylenia i opcją szybkiego wypięcia urządzenia. Kamera z szerokokątnym obiektywem 170 stopni oraz stabilizatorem rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD – będzie się sprawdzać zarówno podczas jazdy w dzień, jak i w nocy. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze. Dzięki obsłudze kart micro-SD o pojemności nawet do 256 GB może nagrywać wielodniowe trasy. Posiada wbudowany kolorowy wyświetlacz służący do podglądu nagrań, odtworzenia zapisanych filmów czy wyboru ustawień.

PARAMETRY

Matryca: brak danych

Rozdzielczość filmu: Full HD

Rozdzielczość zdjęć: brak danych

Złącza: USB

Mikrofon: tak

PLUSY

+ Solidność konstrukcji

+ Wygoda użycia

+ Jakość nagrania

+ Obiektyw szerokokątny

MINUSY

– Krótko działająca bateria

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Rejestratory jazdy są bardzo praktycznymi urządzeniami. Coraz częściej można zauważyć na polskich drogach samochody, które mają na przedniej szybie przyczepione rejestratory jazdy. Jakie kupić urządzenie, aby dobrze filmowało, było praktyczne i długo nam służyło? W naszym rankingu znajdziesz sprzęt z różnych półek cenowych, który zaspokoi zarówno podstawowe wymagania, jak i te najbardziej zaawansowane.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Jak przetrwać upały? Zobacz urządzenia, które ochłodzą Ciebie i mieszkanie!
Zobacz więcej   
Sprawdź, które klimatyzatory przenośne użytkownicy uznali za najlepsze.
Zobacz więcej   
Zobacz, jak prawidłowo ustawić klimatyzator!
Zobacz więcej   

Znajdź nas