Wideorejestrator dwie kamery – jaki model warto wybrać?

Autor: Sara

Wideorejestratory samochodowe na stałe wpisały się do praktycznych urządzeń, na co dzień wykorzystywanych w czasie jazdy autem. Sprawdzają się w wielu drogowych zdarzeniach i nie zawsze przyjemnych sytuacjach, w których uczestniczymy lub jesteśmy świadkami.

Rejestrator jazdy w samochodzie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto mieć w swoim aucie rejestrator jazdy
  2. jakimi urządzeniami są wideorejestratory dwie kamery
  3. jak działają te urządzenia i na jakie modele zwrócić uwagę

Rejestrator jazdy – dlaczego warto go mieć?

Rejestrator jazdy umieszczony pod lusterkiem w samochodzie

Kamera samochodowa jest coraz chętniej wybieranym urządzeniem, mającym zastosowanie w naszych samochodach. Jej głównym zadaniem jest nieustanne nagrywanie obrazu podczas jazdy autem, zarówno krótszych, jak i dłuższych dystansów. Rejestrator jazdy jest doskonałym sposobem dokumentacji wszelkich zdarzeń drogowych. Zrealizowany materiał może być dowodem tego, co wydarzyło się na drodze. Niestety stłuczki i kolizje są wkalkulowane w ryzyko jazdy autem. Materiał z kamery jest dużo lepszym dowodem aniżeli np. zeznania świadków zdarzenia, o ile oczywiście takowi są. Takie wideo trudno podważyć, dlatego też wielu kierowców coraz chętniej sięga po rejestratory jazdy w tym te wyposażone w dwie kamery. Na montaż kamer samochodowych w swoich autach coraz częściej decydują się pracodawcy. Ma to na celu nie tylko zbieranie ewentualnych materiałów na wypadek kolizji drogowej, ale też jest sposobem kontroli pracownika, czy aby przypadkiem nie wykorzystuje on samochodu do swoich prywatnych celów. Materiał zarejestrowany przez kamerę samochodową jest bardzo dobrym materiałem szkoleniowym, dla osób które dopiero co zdały egzamin na prawo jazdy i są na etapie zdobywania doświadczenia. Dzięki samochodowemu rejestratorowi jazdy możemy także nagrywać materiał pokazujący okolice, przez które podróżujemy. Nierzadko są to piękne widoki, które mogą być pamiątką np. naszego wakacyjnego wyjazdu urlopowego.

Wideorejestrator 2 kamery – co to za urządzenie

Rosnącą popularnością cieszy się rejestrator jazdy dwie kamery czy tzw. wideorejestrator dual. Urządzenie to pozwala na rejestrację obrazu zarówno z przodu, jak i z tyłu. Tym samym zwiększa się pole obrazu, jaki może zostać nagrany. Rejestrator dwie kamery pozwala na nagrywanie obrazu nie tylko przed i za samochodem, ale dzięki kamerze na tył umożliwia wsparcie kierowcy np. przy manewrze parkowania. W godzinach szczytu w wielu miastach trudno znaleźć miejsce do zaparkowania auta. Taka kamera pomoże kierowcy podjąć odpowiednie manewry, tak aby zaparkować prawidło, nie uszkadzając przy tym innych auta. Nagranie zza samochodu może być również dowodem w sprawie kolizji. W teorii winę za wypadek lub kolizję ponosi kierowca, który uderzył w tył auta, jednak mogą zdarzyć się takie sytuacje, dość kontrowersyjne, gdzie takie nagranie mogłoby stanowić istotny dowód wykorzystywany podczas rozprawy sądowej. Dlatego też warto mieć wideorejestrator dwie kamery, szczególnie jeśli w naszym modelu samochodu nie ma czujników cofania.

Polecane rejestratory jazdy
  • 649 zł
  • 669 zł
  • 449 zł
  • 649 zł
  • 649 zł

Jak działa wideorejestrator dwie kamery i który model wybrać

Rejestrator jazdy nagrywający obraz pustej ulicy

Wideorejestrator dwie kamery to urządzenie składające się z rejestratora i karty pamięci, który należy umieścić nieopodal kokpitu auta, na przedniej szybie. Ponadto w zestawie znajduje się kamera, który musimy umiejscowić na tylnej szybie. Zazwyczaj montaż jest niezwykle prosty, gdyż każda z części posiada dwustronną taśmę, dzięki której przytwierdzamy je do odpowiedniej powierzchni. Niekiedy taśma może być zamieniona przyssawkami. Obie kamery (przednią i tylną należy połączyć specjalnym przewodem, który gwarantuje zasilanie urządzenia oraz łączność z kartą pamięci. Jakość rejestrowanego nagrania jest w zasadzie identyczna z jakością ze standardowej kamery samochodowej. Warto dodać, że na wyświetlaczu można bez żadnych problemów odtwarzać obraz rejestrowany tylną kamerą.

Wśród produktów dostępnych na rynku warto kupić Xblitz S5 DUO 2-kamery, wideo rejestrator o niezłych parametrach technicznych i dobrej cenie. Producent zadbał, aby jakość rejestrowanego materiału była jak najlepsza, dlatego też mamy opcję nagrywania w jakości Full HD 1920 x 1080px. W obiektywie zastosowano kąt widzenia 120 stopni. Równie dobrym wyborem będzie zakup kamery LAMAX S9 Dual, wyposażonej nie tylko w dotykowy wyświetlacz, ale również czuły mikrofon, rejestrujący każdy dźwięk. Nieco bardziej budżetowym wyborem, ale równie dobrym będzie zakup modelu Tracer MobiDouble FHD z czytnikiem kart micro SD i micro SDHC. Kolejną ciekawą propozycją wideorejestratora z dwoma kamerami jest Mio MIVUE 798 DUAL (WIFI), który został wyposażony w wyświetlacz typu CMOS i opcję zapisu plików w formacie MP4. Kąt widzenia obiektywu tej kamery wynosi 150 stopni. Sprawdzonym wideo rejestratorem jest także Navitel Dual DVR MR250.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link