Jak wybrać rejestrator jazdy do 300 złotych?

Autor: Adam

Rejestratory jazdy pozwalają w łatwy sposób sprawdzić, kto był sprawcą danego zdarzenia na drodze. Dodatkowo niektóre modele monitorują pojazd pozostawiony na parkingu. Nie trzeba jednak wydawać zbyt dużej kwoty na bardzo dobrej jakości urządzenie. Świetnie sprawdzi się także sprzęt, który można dostać już za około 300 złotych. Jak wybrać dobry, niedrogi model i na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie?

Rejestrator jazdy zamontowany obok lusterka w samochodzie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czy niska cena oznacza słabą jakość rejestratora jazdy
 2. na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery
 3. jaki rejestrator jazdy do 300 złotych warto wybrać

Czy niska cena oznacza słabą jakość rejestratora?

Rejestrator jazdy nagrywający ruch uliczny z przedniej szyby

Niestety nie ma urządzenia, które da stuprocentową gwarancję idealnego nagrania zdarzenia na drodze, dlatego często warto wybrać tańszy sprzęt, który nie odbiega znacząco od bardziej zaawansowanych modeli. Ma dokładnie te same zalety, co droższe urządzenia. Jakość nagrania zależy w dużej mierze od warunków atmosferycznych, oświetlenia, kąta kamery i wielu innych czynników. Nie jest więc zawsze możliwe dostrzeżenie wszystkich szczegółów.

Lepsze parametry techniczne to bardziej wyraźny, dokładniejszy obraz. Nie trzeba jednak przepłacać. Dość tanie modele oferują często rozdzielczość HD, która w zupełności spełnia oczekiwania. Bardzo ważne jest to, by zwrócić uwagę na funkcje, które sprzęt oferuje. Często ma to większe znaczenie niż delikatnie lepsza jakość nagrania.

Niska cena nie oznacza, że rejestrator jazdy nie jest wart uwagi. Najtańsze modele cieszą się niesamowitą popularnością i dobrymi opiniami. Jeżeli mamy duży budżet, droższy model pozwoli oczywiście na więcej. W sytuacji, kiedy się wahamy, zdecydowanie lepiej wybrać urządzenie tańsze.

Polecane rejestratory jazdy
 • 89,99 zł
 • 89,99 zł
 • 138,99 zł
 • 159,99 zł
 • 165,69 zł

Na co zwrócić uwagę przed zakupem rejestratora jazdy?

Tani rejestrator jazdy z ekranem zamontowany na przedniej szybie

Urządzenia tańsze zwykle charakteryzują się podobnymi parametrami jak ich droższe odpowiedniki. Różnica w jakości nie jest zbyt duża. Należy jednak pamiętać o kilku aspektach:

 • złącza – to jeden z najważniejszych elementów sprzętu. Należy wybrać urządzenie wyposażone w takie złącze, jakie mamy możliwość podłączyć. Zwykle jest to USB lub mini-USB;
 • rozdzielczość – od tego parametru w dużej mierze zależy jakość nagrania. Najczęściej spotykane są modele z rozdzielczością HD oraz Full HD. Najlepsze urządzenia wyposażono jednak w pełnoprawne 4K;
 • przekątna ekranu – ta kwestia zależy od osobistych wymagań. Tańsze rejestratory jazdy zwykle mają 2-calowe lub 2,5-calowe wyświetlacze;
 • GPS – niektóre rejestratory pokazują na mapie miejsce, w którym zostało zrealizowane nagranie. W niższej półce cenowej jest to jednak stosunkowo rzadko spotykane;
 • rodzaj wyświetlacza – zwykle oferowane są wyświetlacze LCD. Zapewniają satysfakcjonującą widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy;
 • karta pamięci – warto zadbać o to, by rejestrator był wyposażony w slot na kartę pamięci. Można dzięki temu zapisywać nagrania;
 • kąty widzenia kamery – im większe, tym lepiej. Ten parametr odpowiada za to, jak dużo kamera jest w stanie zobaczyć na jednym ujęciu.

Warto zadbać o to, by rejestrator miał kilka najważniejszych funkcji. Sprawiają one, że korzystanie z urządzenia jest znacznie wygodniejsze i daje ono więcej możliwości. Dość istotne są czujniki – ruchu i wstrząsów. Umożliwiają one zapisanie nagrania, kiedy zostanie wykryta kolizja lub zbyt mocny ruch. Tryb nocny natomiast odpowiada za jakość filmu w nocy. To dość ważne, kiedy często poruszamy się pojazdem po zmroku. Możliwości sprzętu rozszerza mikrofon. Prócz obrazu zostaje wówczas nagrany także dźwięk. Niektóre modele mogą nagrywać w pętli, dzięki czemu miejsce na karcie pamięci jest automatycznie zwalniane, kiedy zaczyna go brakować.

Jaki rejestrator do 300 złotych warto wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się wiele ciekawych modeli w niskich cenach. Warto jednak zakupić sprzęt, który oferuje dobrą jakość nagrań i wytrzyma długie lata. Rejestratory jazdy charakteryzują się dużą rozpiętością cenową. Są modele za 2000 złotych, ale znajdziemy także sprzęt kosztujący 150 złotych.

Niedrogie, lecz często polecane, urządzenia to m.in.: Tracer MobiJourney HD, Navitel NR 200 Nightvision oraz Navitel AR250 NV. Można je dostać za niewiele ponad 100 złotych. Wszystkie charakteryzują się satysfakcjonującą jakością obrazu oraz funkcjonalnością. Obsługują karty pamięci, co jest ich dużą zaletą. Warto je wybrać także ze względu na wytrzymałość oraz gwarancję producenta. Bardziej wymagający kierowcy docenią Navitel DVR CR900. To znacznie lepszy, często polecany, sprawdzony model. Przyjdzie jednak za niego zapłacić około 200 złotych. Zbliżając się do budżetu, warto jednak wybrać sprzęt o bardzo dobrych parametrach. Garett Trip 3 można kupić za około 300 złotych. Wyposażono go w 12 Mpix kamerę o rozdzielczości Full HD. Nagrywa obraz w 30 klatkach na sekundę. Jakość jest na wysokim poziomie, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Czytelny, duży ekran może bez problemu konkurować z droższymi urządzeniami. Model ma także wbudowany mikrofon.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link