Data publikacji: 26 grudnia 2018
Autor: Anna
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking patelni do 200 zł - TOP 7

Poleć znajomemu Drukuj

Dobra patelnia to taka, która równomiernie się nagrzewa, jest łatwa w czyszczeniu i pozwala na smażenie bez przywierania. Szukasz patelni do swojej kuchni, lecz nie chcesz wydać na nią więcej niż 200 złotych? W tym budżecie znajdziesz wiele wysokiej jakości modeli – sprawdź ranking patelni przedstawiony poniżej!

Patelnia do 200 złotych

LISTING PRODUKTÓW

Gerlach Contrast Procoat 24cm 489103

Tefal Duetto A7040684 28cm

Tefal EVEREST 28cm

Gerlach Passion Ceramic 3 szt.

Tefal Chef C6940602 28cm

Tefal Talent Pro C6210652 28cm

KitchenMaster Lava Stone 28 cm

Uniwersalna patelnia Gerlach Contrast Procoat 24cm 489103

Gerlach Contrast Procoat 24cm 489103Pierwszą patelnią w zestawieniu jest model Gerlach Contrast Procoat w wersji o średnicy 24 centymetrów. To uniwersalny wybór, dzięki któremu przyrządzisz większość dań na co dzień. Patelnie ceramiczne z serii Contrast Procoat są wyposażone w bardzo gładką powłokę Ilag Xera Dur ® Non Stick, którą wyróżnia szczelna, nieprzywierająca powierzchnia. Dzięki temu, że została ona wzmocniona domieszką ceramiki, patelnia charakteryzuje się trwałością, jest odporna na zarysowania i bardzo wytrzymała. Patelnie z powłoką ceramiczną nie uwalniają do jedzenia żadnych szkodliwych substancji, są więc całkowicie bezpieczne. Ponadto, smażenie na nich nie wymaga dodatku tłuszczu, co pozwala na przyrządzanie zdrowych, niskotłuszczowych i niskokalorycznych potraw. Dno patelni Gerlach Contrast Procoat posiada wbudowany pełny dysk aluminiowy Full Induction, więc można ją stosować na wszystkich typach kuchni i płyt grzewczych. Wadą tego modelu jest fakt, że nie nadaje się do mycia w zmywarce, jednak gładka powłoka ceramiczna pozwala wyczyścić naczynie manualnie w krótkim czasie i bez wysiłku.

PARAMETRY

Średnica: 24 cm

Wskaźnik nagrzania patelni: nie

Możliwość mycia w zmywarce: nie

Możliwość używania na kuchniach indukcyjnych: tak

Powłoka wewnętrzna: ceramiczna

Powłoka zewnętrzna: ceramiczna

PLUSY

+ miękka rączka typu Soft Touch

+ szczelna, gładka powłoka jest łatwa w czyszczeniu

+ dzięki grubemu dnu równomiernie się nagrzewa

+ wzmocniona, nieprzywierająca powłoka Ilag Xera Dur ® Non Stick

+ wbudowany dysk aluminiowy Full Induction

+ pozwala na smażenie bez tłuszczu

MINUSY

− nie nadaje się do mycia w zmywarce

− niestabilny uchwyt

OCENA PRODUKTU: 9/10

Patelnia ze wskaźnikiem temperatury Tefal Duetto A7040684 28cm

Tefal Duetto A7040684 28cmJeśli potrzebujesz nieco większej patelni, na której przygotujesz dania dla całej rodziny, polecanym modelem w tym przedziale cenowym jest Tefal Duetto A7040684 28cm. To spora okrągła patelnia z powłoką nieprzywierającą Power Resist i praktycznym wskaźnikiem Thermo-Spot, który zmienia kolor na jasnoczerwony, gdy naczynie osiągnie optymalną temperaturę. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko przypalenia potrawy, a właściwy stopień wysmażenia jest łatwiejszy do osiągnięcia. Dużą zaletę patelni stanowi jej grube, odporne na odkształcenia dno kompatybilne z kuchenkami indukcyjnymi. Spód zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie. Co ważne, patelnie Tefel charakteryzują się dużą wytrzymałością – przedstawiony model został wykonany z solidnych materiałów, takich jak zastosowana w powłoce zewnętrznej stal nierdzewna. Uchwyt ma funkcjonalny kształt i nie nagrzewa się, a jednocześnie nie ulega odkształceniom i charakteryzuje się stabilnością. Dzięki temu korzystanie z patelni jest bardzo komfortowe.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Wskaźnik nagrzania patelni: tak

Możliwość mycia w zmywarce: tak

Możliwość używania na kuchniach indukcyjnych: tak

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca

Powłoka zewnętrzna: stal szlachetna

PLUSY

+ skuteczna powłoka nieprzywierająca Power Resist

+ praktyczny wskaźnik nagrzania naczynia Thermo-Spot

+ grube dno odporne na odkształcenia

+ spód z równomierną dystrybucją ciepła

+ solidny metalowy uchwyt odporny na nagrzewanie

+ duża wytrzymałość

MINUSY

− brak pokrywki w zestawie

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Patelnia z wysokimi brzegami Tefal EVEREST 28cm

Tefal EVEREST 28cmInnym wartym uwagi modelem słynnej marki Tefal jest EVEREST 28cm – duża, okrągła patelnia o nieco podwyższonych brzegach, idealna do wielu różnych zastosowań. Zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie producent wykorzystał powłokę mineralną Titanium Mineralia+, która charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością. Powierzchnia patelni jest więc wyjątkowo odporna zarówno na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, jak i na odkształcenia oraz wpływ wysokich temperatur. Uchwyt również został wykonany z tworzywa o dużej trwałości. Dzięki temu, można używać jej nie tylko na wszystkich typach kuchni i płyt grzewczych, ale także w piekarniku – solidna rączka patelni jest odporna na nagrzewanie. Tak samo jak pozostałe modele marki Tefal, Everest posiada funkcjonalny wskaźnik temperatury. To szczególnie przydatne, jeśli zależy Ci na większej kontroli procesu smażenia – punkt na środku patelni zrobi się czerwony, kiedy naczynie osiągnie odpowiednią temperaturę.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Wskaźnik nagrzania patelni: tak

Możliwość mycia w zmywarce: -

Możliwość używania na kuchniach indukcyjnych: tak

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca Tefal

Powłoka zewnętrzna: nieprzywierająca Tefal

PLUSY

+ bardzo wytrzymała powłoka mineralna Titanium Mineralia+

+ funkcjonalny wskaźnik Thermo-Spot

+ do stosowania zarówno na kuchenkach tradycyjnych, jak i inducyjnych

+ bezpieczna rączka z materiału odpornego na nagrzewanie

+ możliwość używania w piekarniku w temperaturze do 175°C

+ odporna na zarysowania

MINUSY

− lekko wypukłe dno

OCENA PRODUKTU: 9/10

Zestaw patelni Gerlach Passion Ceramic 3 szt.

Gerlach Passion Ceramic 3 szt.Jeśli sporo gotujesz, ale masz ograniczony budżet, warto zdecydować się na zestaw 3 patelni w różnych rozmiarach. Komplet Gerlach Passion Ceramic 3 szt. to najlepsze rozwiązanie dla osób szukających dobrego stosunku ceny do jakości – za niewygórowaną cenę możesz kupić trzy patelnie ceramiczne o średnicy potrzebnej do przygotowania najpopularniejszych potraw. Posiadają one gładką, nieprzywierającą powierzchnię, która pozwala na smażenie smacznych, niskokalorycznych dań bez dodatku tłuszczu. Patelnie ceramiczne są też często polecane alergikom, ponieważ są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i nie uwalniają szkodliwych substancji w czasie smażenia. Zestaw Gerlach Passion Ceramic sprawdzi się jako podstawowe wyposażenie kuchni, jeśli korzystasz z płyty gazowej lub elektrycznej. Ponieważ jednak dno patelni nie jest ferromagnetyczne, nie nadają się one do stosowania na kuchenkach indukcyjnych.

PARAMETRY

Średnica: 20 cm, 24 cm i 28 cm

Wskaźnik nagrzania patelni: nie

Możliwość mycia w zmywarce: tak

Możliwość używania na kuchniach indukcyjnych: nie

Powłoka wewnętrzna: ceramiczna

Powłoka zewnętrzna: aluminium

PLUSY

+ praktyczny zestaw 3 patelni w różnych rozmiarach

+ gładka powierzchnia łatwa w czyszczeniu

+ skuteczna nieprzywierająca powłoka ceramiczna

+ równomierna dystrybucja temperatury

+ polecana dla alergików

+ zdrowe smażenie bez dodatku tłuszczu

MINUSY

− nie nadają się do kuchenek indukcyjnych

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Patelnia z powłoką tytanową Tefal Chef C6940602 28cm

Tefal Chef C6940602 28cmChcesz wybrać wytrzymałą patelnię, która nie ulega odkształceniom, jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne? Rozważ zakup modelu z powłoką tytanową, takiego jak Tefal Chef C6940602 28cm. To inwestycja na lata – wewnętrzna powierzchnia patelni została wzmocniona cząstkami tytanu, dzięki czemu naczynie jest bardzo trwałe. Inną zaletą powłoki Tefal Titanium Pro są jej właściwości – jest bardzo szczelna i gładka, przez co skutecznie chroni przed przywieraniem nawet przy smażeniu bez dodatku tłuszczu. Patelnie Tefal są dodatkowo wyposażone ze wskaźnik Thermo-Spot – czerwone pole na środku naczynia, które informuje o właściwym nagrzaniu powierzchni. 28-centymetrowa patelnia Tefal Chef to dobry wybór do gotowania dań dla całej rodziny – oprócz sporej powierzchni ma ona praktyczny, lekko podwyższony brzeg. Pokazany model to uniwersalna propozycja, kompatybilna ze wszystkimi typami kuchenek – zarówno gazowych i elektrycznych, jak i indukcyjnych. Czy patelnia ma jakieś minusy? Należy do nich nieco niepraktyczny uchwyt, który nie zapewnia pełnej stabilności podczas przenoszenia – jednak nie jest to duży problem przy codziennym stosowaniu.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Wskaźnik nagrzania patelni: tak

Możliwość mycia w zmywarce: tak

Możliwość używania na kuchniach indukcyjnych: tak

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca Tefal Titanium Pro

Powłoka zewnętrzna: stal szlachetna

PLUSY

+ praktyczny podwyższony brzeg

+ bardzo wytrzymała tytanowa powłoka nieprzywierająca Tefal Titanium Pro

+ wskaźnik nagrzania Thermo-Spot

+ kompatybilna z kuchniami indukcyjnymi

+ odpowiednia do smażenia bez tłuszczu

+ odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne

MINUSY

− lekko niestabilny uchwyt

OCENA PRODUKTU: 9/10

Patelnia do mycia w zmywarce Tefal Talent Pro C6210652 28cm

Tefal Talent Pro C6210652 28cmTefal Talent Pro C6210652 28cm to nieprzywierająca patelnia z powłoką Titanium Excellence. Dzięki dodatkowi cząstek tytanu naczynie cechuje się ekstremalną wytrzymałością i jest odporne na zarysowania. Dzięki temu, na pewno sprawdzi się na wyposażeniu kuchni osoby, która dużo smaży i chce, aby patelnia służyła jej latami. Zastosowana powłoka tytanowa sprawia, że powierzchnia wewnątrz naczynia jest gładka, co skutecznie zapobiega przywieraniu jedzenia. Inną jej zaletą jest łatwość czyszczenia, ponieważ patelnię można myć w zmywarce. Jeśli wolisz zrobić to manualnie, dzięki nieprzywierającej powierzchni naczynia bez trudu i w krótkim czasie opłuczesz je z resztek jedzenia. Smażenie na patelni Talent Pro pozwala uzyskać świetne rezultaty dzięki kontroli temperatury za pomocą wskaźnika Thermo-Spot. Jej grube dno jest płaskie, dlatego szybko i równomiernie się nagrzewa. Chociaż patelnia sporo waży, można wygodnie z niej korzystać – również do potrząsania czy podrzucania składników – dzięki funkcjonalnemu, nie nagrzewającemu się uchwytowi. Patelnia nadaje się do stosowania na wszystkich typach kuchenek i płyt grzewczych.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Wskaźnik nagrzania patelni: tak

Możliwość mycia w zmywarce: tak

Możliwość używania na kuchniach indukcyjnych: tak

Powłoka wewnętrzna: Titanium Excellence

Powłoka zewnętrzna: nieprzywierająca Tefal

PLUSY

+ ekstremalna wytrzymałość i odporność na zarysowania

+ skuteczna powłoka nieprzywierająca z tytanem

+ praktyczny wskaźnik nagrzania patelni Thermo-Spot

+ grube i płaskie dno kompatybilne z indukcją

+ łatwa w czyszczeniu

+ solidny i praktyczny uchwyt odporny na nagrzewanie

MINUSY

− spora waga

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Patelnia z powłoką kamienną KitchenMaster Lava Stone 28 cm

KitchenMaster Lava Stone 28 cmZestawienie zamyka propozycja o zupełnie innym charakterze, niż pozostałe modele wymienione powyżej. Patelnia KitchenMaster Lava Stone 28 cm wyróżnia się oryginalną, 5-warstwową kamienną powłoką o znakomitych właściwościach nieprzywierających i świetnej wytrzymałości. Dzięki temu, powierzchnia naczynia jest odporna na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, zadrapania czy korozję. Warto wspomnieć o tym, że patelnie KitchenMaster Lava Stone są wolne od szkodliwych związków PFOA, a więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Smażenie na patelni z powłoką kamienną to sama przyjemność – naczynie nagrzewa się równomiernie i dobrze utrzymuje temperaturę. Odpowiednią dystrybucję ciepła naczynie zawdzięcza dnu o grubości 5 milimetrów. Korpus patelni jest wykonany z solidnego, kutego aluminium, dzięki czemu jest ona kompatybilna także z płytami indukcyjnymi. Uwagę zwraca także drewniany uchwyt o ergonomicznym kształcie, który nie tylko doskonale się prezentuje, ale też chroni przed poparzeniem.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Wskaźnik nagrzania patelni: nie

Możliwość mycia w zmywarce: nie

Możliwość używania na kuchniach indukcyjnych: tak

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca

Powłoka zewnętrzna: ceramiczna

PLUSY

+ wytrzymała, 5-warstwowa kamienna powłoka nieprzywierająca

+ ergonomiczna drewniana rączka

+ odporna na zadrapania, uszkodzenia mechaniczne i korozję

+ oryginalny wygląd

+ materiałowa przekładka do bezpiecznego przechowywania w zestawie

+ grube dno zapewniające równomierną dystrybucję temperatury

MINUSY

− nieodpowiednia do mycia w zmywarce

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

Jak pokazuje powyższy ranking patelni, w przedziale cenowym do 200 złotych można znaleźć modele bardzo wysokiej jakości, które będą służyć w kuchni latami. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, czy patelnia posiada skuteczną powłokę nieprzywierającą oraz czy jest kompatybilna z kuchniami indukcyjnymi. Przeglądając ofertę patelni do 200 złotych zauważysz modele ceramiczne, kamienne, teflonowe oraz tytanowe – każdy z tych rodzajów ma wady i zalety, jakie trzeba wziąć pod uwagę. O charakterystyce patelni ceramicznych przeczytasz w tym artykule, zaś plusy i minusy modeli z powłoką tytanową poznasz, przechodząc tutaj.

Jeśli chcesz poznać tańsze modele, sprawdź nasz ranking patelni do 100 zł - TOP 7!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Zamiatarka elektryczna i spalinowa znacznie ułatwia pracę na terenie posesji. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Zobacz więcej   
 

Organizer do szuflad kuchennych to pierwszy krok do właściwego uporządkowania kuchni. 


Zobacz więcej   
 Idealnie ubita śmietana to klucz do udanych musów, pianek, napojów kawowych, sosów czy ciast.

Zobacz więcej   

Znajdź nas