Prezent dla nauczyciela – oryginalne pomysły na upominki

Autor: Ola

Prezent dla nauczyciela powinien być wyjątkową pamiątką. Ciekawe upominki, jak np. pendrive’y, powerbanki czy dyktafony można znaleźć w ofercie sklepów RTV i AGD. Jeśli nie ma się pomysłu na to, co podarować nauczycielowi, doskonałym rozwiązaniem będzie karta podarunkowa.

Uczennica w białej sukience w niebieskie groszki narysowała na tablicy prezent dla nauczyciela

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co spośród oferty RTV i AGD można wybrać na prezent dla nauczyciela
 2. na co zwrócić uwagę, kupując dyktafon na prezent dla nauczyciela
 3. jaki czytnik e-booków będzie dobrym prezentem dla nauczyciela
 4. czy Karta Podarunkowa Euro to dobry pomysł na upominek dla nauczyciela

Gdzie kupić prezent dla nauczyciela?

Czarny czytnik e-booków na drewnianym blacie jako możliwy prezent dla nauczyciela

Prezent dla nauczyciela wręczany jest najczęściej na zakończenie roku szkolnego, mikołajki oraz podczas obchodzonego 14 października Dnia Edukacji Narodowej, który zwany jest potocznie Dniem Nauczyciela. Wybór upominku jest sporym problemem dla rodziców, którzy to najczęściej w imieniu uczących się dzieci muszą zadbać o jego zakup. Nauczycielowi przeważnie wręczane są kwiaty, pióra, notatniki, książki czy kosze upominkowe. Warto jednak podarować coś bardziej oryginalnego i niebanalnego. Takie prezenty dla nauczycieli znajdzie się w sklepie ze sprzętem RTV i AGD.

Dobrą propozycją są zwłaszcza dyktafony i czytniki e-booków. Trafionym pomysłem okażą się również kawy i herbaty. Te pierwsze mogą być ziarniste, mielone, a jeśli nauczyciel ma ekspres, to można też zakupić kawę w kapsułkach. Najbardziej popularne marki kaw to Tchibo, Lavazza, Vaspiatta, Jacobs, DeLonghi i Davidoff. Jeśli chodzi o herbaty, do wyboru są głównie produkty Tchibo i Sir William, przeważnie w formie saszetek o różnych smakach.

Dyktafon dobrym prezentem dla nauczyciela

Jednym z bardziej praktycznych prezentów na Dzień Nauczyciela jest dyktafon. Najczęściej spotykanymi urządzeniami są te marki Philips, Olympus czy Sony. Na co zwrócić uwagę, wybierając dyktafon? Poszczególne modele różnić się mogą zwłaszcza:

 • rodzajem mikrofonu – monofoniczny tzn. zapis na jednej ścieżce (mono) lub stereofoniczny tzn. zapis na dwóch ścieżkach (stereo), co pozwala na lepsze odwzorowanie dźwięku;
 • nośnikiem zapisu – pamięć wewnętrzna tzw. wbudowana lub karta pamięci microSD/SDHC;
 • pojemnością pamięci – determinuje ilość umieszczanych na urządzeniu danych. Dyktafony mają przeważnie do 4 GB pamięci. Jest kilka modeli o pojemności 8 GB, jak np. Olympus WS-853, Olympus LS-P4;
 • formatem zapisu – najpopularniejszy to MP3, inne możliwe: PCM (WAV), WMA, FLAC;
 • wyświetlaczem – czarno-biały lub zdecydowanie rzadziej spotykany kolorowy, który zapewnia bardziej przejrzysty widok wszystkich funkcji;
 • funkcją aktywacji głosem – nagrywanie uruchamiane komendą głosową, nie bez użycia rąk;
 • wejściem mikrofonowym do podłączenia mikrofonu lub innego urządzenia audio;
 • zasilaniem – najczęściej bateryjne i sporadycznie występujące akumulatorowe, jak w np. Philips DVT6510.
Polecane dyktafony cyfrowe
 • 329 zł
 • 629 zł
 • 159 zł
 • 249 zł
 • 349 zł

Czytnik e-booków w prezencie dla nauczyciela

Czarny dyktafon położony na zeszycie znajdującym się na jasnym blacie jako przykład prezentu dla nauczyciela

Oryginalnym prezentem dla nauczyciela jest czytnik e-booków, który pozwala cieszyć się lekturą w dowolnym miejscu. Do wyboru są urządzenia wielu marek, w tym m.in. Pocketbook, inkBOOK, Bookeen, Kiano. Sprzęt różnić się może wielkością. W ofercie znajdują się czytniki e-booków o przekątnej ekranu wynoszącej najczęściej 6 cali. Są i większe – 7,8 cala jak np. inkBOOK Explore 8", czy 8 cali jak np. Bookeen Cybook Ocean. Wybierając czytnik e-booków należy zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, która wpływa na jakość obrazu. Im większa, tym jest on bardziej wyraźny. Jedną z lepszych jest rozdzielczość 1872 x 1404 pikseli. Taką ma model Pocketbook InkPad 3 Pro. Dobrze jeśli sprzęt posiada podświetlany ekran, co pozwala na czytanie w zaciemnionych pomieszczeniach, bez konieczności dodatkowego oświetlenia. Rozwiązanie to znajduje się w np. Pocketbook InkPad 3. Kupując czytnik e-booków, rozważyć trzeba też m.in.: wyświetlacz E-Ink, który imituje kartkę papieru, czytnik kart pamięci, pamięć wbudowaną, łączność bezprzewodową oraz funkcje dodatkowe, jak notes, przeglądarka internetowa czy dodawanie adnotacji.

Prezent dla nauczyciela w postaci karty podarunkowej

Kiedy nie można się zdecydować na żaden konkretny upominek dla nauczyciela, doskonałym rozwiązaniem będzie Karta Podarunkowa Euro. Można ją kupić nawet w sklepie internetowym www.euro.com.pl. Karta Podarunkowa Euro może mieć wartość od 10 zł do 10000 zł i być wielokrotnie używana do momentu upłynięcia terminu ważności lub wyczerpania limitu. W przypadku, gdy wartość danego produktu przewyższa znajdujące się na niej środki, brakującą kwotę można dopłacić gotówką. Jest to karta na okaziciela, co oznacza, że po jej wykupieniu bez problemów przekazuje się dowolnej osobie. To najbardziej uniwersalny prezent dla wychowawcy, szybkie i pewne rozwiązanie, którym można zapłacić za każdy produkt dostępny w sklepach stacjonarnych i internetowych. Taki pomysł na prezent dla nauczyciela całkowicie redukuje ryzyko nietrafionego podarunku – obdarowywana osoba sama wybierze to, czego realnie potrzebuje.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link