Powrót zombie w Back 4 Blood

Czy Turtle Rock Studios sprosta oczekiwaniom fanów serii?

Pierwsza odsłona Left 4 Dead ukazała się w 2008 roku i zatrzęsła fundamentami kooperacyjnych strzelanek pierwszoosobowych. Tytuł był bardzo innowacyjny i wyprzedzał swoje czasy takimi rozwiązaniami jak AI Director. Obie części zostały ciepło przyjęte przez krytyków i graczy – ranking na Metacritic dla obu gier wynosi 89/100.

Dzisiaj twórcy Left 4 Dead wracają z nowym projektem – Back 4 Blood. Co wiemy o grze?

 

Graj jako Czyściciel…

Back 4 Blood to kooperacyjna strzelanka piewszoosobowa. Akcja rozgrywa się w świecie, w którym wybuchła epidemia i większość ludzi została zarażona (klasyczny scenariusz zombiekalipsy). Kampanię fabularną można przejść samemu, ale Back 4 Blood głównie nastawione jest na rozgrywkę wieloosobową. Do kampanii narracyjnej możemy zaprosić trzech znajomych, którzy pomogą nam w walce.

Gracze wcielają się w Czyścicieli, których celem jest – jak wskazuje nazwa – oczyszczenie ulic od zarażonych. Do wyboru będzie osiem modyfikowalnych postaci.

Oprócz trybu współpracy, Back 4 Blood zaoferuje też rozgrywkę PvP (Gracz vs Gracz). W trybie „Rój” możliwe jest uczestniczenie w grze ośmiu osób. Warto dodać, że duchowy następna Left 4 Dead nie będzie miał battle royale. Natomiast we wszystkich trybach (także rozgrywce jednoosobowej) potrzebne jest połączenie z internetem.

 

…albo Robaczywy.

Ciekawym urozmaiceniem jest możliwość zmiany strony. Gracze mogą wybierać nie tylko spośród Czyścicieli, ale także Robaczywych (zarażonych). Obie grupy mają inną broń i umiejętności specjalne.

Zadaniem nosicieli śmiercionośnego pasożyta jest jak najszybsze zniszczenie przeciwników, wykorzystując swoje umiejętności. Na razie poznaliśmy 4 odmiany zarażonych. Polscy tłumacze zapewne dobrze się bawili, bo mierzyć się musimy z Wyjcem, Dryblasem, Rzygunem i Żądlicą. 

 

Zbierz swoją talię kart

AI Director powraca, tym razem pod nazwą Reżyser Gry. To on będzie rozdawał karty w grze (dosłownie). Przed każdą rozgrywką Reżyser wylosuje „zepsute” karty, wpływające na przebieg gry. Może to być mgła zmniejszająca widoczność, brak prądu, trudniejsi przeciwnicy itp. Reżyser Gry na bieżąco monitoruje decyzje graczy i życie, by dopasować otoczenie gry.

Poza „zepsutymi” kartami, dostępne będą też te wartościowe dla gracza. Mogą one np. zwiększać siłę ataku, wydłużyć sprint albo powiększyć miejsce na przechowywanie amunicji. Przed każdą rozgrywką gracz dokona wyboru: wejść do gry z domyślną talią kart lub też ręcznie wybrać boostery. To właśnie system kart powinien najbardziej wpłynąć na regrywalność Back 4 Blood. 

 

Premiera Back 4 Blood

W najnowszą grę Turtle Rock Studios zagramy 12 października. Gra będzie dostępna na Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz na PC. 

Polecane konsole i gry
  • 269 zł
  • 269 zł
  • 369 zł
  • 369 zł
  • 349 zł
  • 249 zł

Kup grę na Euro.com.pl w przedsprzedaży i otrzymaj elitarny zestaw skórek broni. A jeśli zdecydujesz się na edycję Deluxe, dodatkowo otrzymasz 4-dniowy wcześniejszy dostęp do gry oraz roczną przepustkę (trzy zawartości do pobrania).


100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link