Pilnik elektryczny – jaki wybrać? Proponowane modele

Autor: Ola

O stopy należy dbać przez cały rok, odpowiednio je nawilżając, a także ścierając martwy naskórek. Pilnik elektryczny do stóp to urządzenie innowacyjne, które pozwala na zaoszczędzenie czasu, a także zwiększa komfort użytkowania i przynosi rzeczywiste rezultaty.

kobieta używająca elektrycznego pilnika do stóp

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym się kierować przy wyborze pilnika elektrycznego;
 2. jak używać pilnika elektrycznego do stóp;
 3. jakie modele pilników elektrycznych warto kupić.

Pilnik elektryczny: jaki wybrać i jak go używać?

elektryczny pilnik do stóp

Zwykle stan skóry na stopach może ulegać pogorszeniu w okresie letnim, gdy wystawione są one na działanie różnych czynników atmosferycznych, a także nie są zakryte pełnym obuwiem. Podobnie może dziać się zimą, ze względu na przepocenie nóg w ciężkich butach, a także pojawienie się zgrubiałych części, na przykład na piętach lub pod palcami. Wiele osób decyduje się na ścieranie skóry za pomocą tradycyjnych tarek, jednak urządzenia te nie są najlepszym wyborem. Przede wszystkim mechaniczne ścieranie naskórka może sprawiać, że zaczyna on jeszcze bardziej narastać. Po drugie, w przypadku tarki konieczne jest włożenie sporego wysiłku oraz siły. Właśnie dlatego warto przemyśleć zakup pilnika elektrycznego, który posiada wiele zalet:

 • ścieranie skóry jest automatyczne i bardzo szybkie,
 • w cały zabieg nie trzeba wkładać wysiłku,
 • urządzenie posiada głowicę, która działa bardzo delikatnie, ale skutecznie,
 • jedna głowica starcza na około 12 zabiegów; można ją także w dowolnym momencie wymienić, co pozwala korzystać z jednego urządzenia wielu osobom i to w sposób jak najbardziej higieniczny,
 • możliwe jest dokupienie dodatkowych głowic, które posiadają różne funkcje.

Używanie elektrycznego pilnika do pięt jest bardzo proste. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią głowicę, która odpowiada potrzebom stóp w konkretnym momencie. Większości pilników można używać na dwa sposoby – na sucho lub na mokro. W przypadku drugiej metody cały zabieg można wykonać w wannie lub pod prysznicem. Całość procesu to około 5–10 minut, a efekty są bardzo dobre. Warto zapoznać się z instrukcją producenta i sprawdzić, czy dane urządzenie można stosować także w wodzie. Następnie wystarczy włączyć pilnik, przyłożyć go do stopy i przesuwać, wykonując ruchy okrężne. Jeśli pilnik zostanie przyciśnięty za mocno do stopy, to jego głowica zatrzyma się, chroniąc przed uszkodzeniami skóry lub skaleczeniami. Zabieg jest bezbolesny i bardzo przyjemny. Warto także wzmocnić efekt, smarując stopy kremami nawilżającymi lub olejkami, czy też zastosować maskę. Głowicę pilnika należy umyć po każdym zabiegu, a po kilkunastu razach wymienić ją. Czasami dobrze także zdezynfekować głowicę gazikiem nasączonym spirytusem kosmetycznym.

 • 459 zł
 • 99,99 zł
 • 549 zł
 • 299 zł
 • 289 zł

Pilnik elektryczny do stóp: proponowane modele

elektryczny pilnik do stóp, maska i peeling leżące na zielonym tle

Na rynku znajduje się dosyć spora oferta pilników elektrycznych do stóp, chociaż zdecydowanie największy wybór oferuje marka Scholl, która znana jest z produktów do pielęgnacji nóg i stóp, a także specjalnych butów zdrowotnych. Można jednak znaleźć także modele innych marek, które są dobre jakościowo, a często tańsze od wiodącego producenta. Wśród proponowanych modeli można wyróżnić:

 • Scholl Velvet Smooth – to pilnik elektryczny do stóp z obracaną głowicą, a także złuszczającą szczoteczką. Urządzenie usuwa twardą skórę oraz może być traktowane jako jeden z zabiegów w trakcie pedicure. Pilnik ten można stosować zarówno na mokrej, jak i suchej skórze, a głowice są wymienne. Dodatkową zaletę urządzenia stanowi jego ergonomiczny kształt, który pasuje do dłoni i sprawia, że cały zabieg jest bardzo przyjemny. Wśród korzyści z użytkowania tego pilnika można wyróżnić szybkie złuszczanie, efekt idealnie gładkiej skóry, a także dodatkową głowicę. Urządzenie zasilane jest na cztery baterie, dlatego nie trzeba go ładować.
 • Scholl Velvet Smooth z Kryształkami Diamentów – to doskonały pilnik, który również można stosować na suchej i mokrej skórze. Głowice z minerałami morskimi usuwają dokładnie naskórek i dbają o zdrową powierzchnię stóp. Po zużyciu głowic, dołączonych do opakowania, można zdecydować się na zakup dodatkowych nasadek.
 • Vesta EFF01 – to urządzenie, które umożliwia łatwe i skuteczne usuwanie naskórka, zarówno z pięt, jak i z całej powierzchni stóp. Posiada ono obrotową rolkę i jest zasilane akumulatorowo. Jedno ładowanie umożliwia 90 minut pracy. Dodatkowe zalety pilnika to jego ergonomiczny kształt oraz dołączone do zestawu dwie rolki. Głowice można z łatwością dokupić (Vesta ESR01) i dalej korzystać z urządzenia.
 • Vesta EFF02 – to pilnik z zasilaniem akumulatorowym, w którym nie trzeba wymieniać głowic. Czas jednego ładowania to 60 minut, a końcówka w formie ściernej tarki na pewno spodoba się tradycjonalistom, którzy do tej pory używali ręcznych form ścierania martwego naskórka.

Warto pamiętać o tym, aby przy wyborze pilnika elektrycznego do stóp kierować się nie tylko marką i ceną, ale także dodatkowymi funkcjami. W przypadku pilników marki Scholl cały czas wprowadzane są nowe głowice, które mają różne funkcje – niektóre z nich są gruboziarniste i przeznaczone do stwardniałego naskórka, a inne mają na celu wygładzenie i wyrównanie skóry. Dobrze jest więc sprawdzić swoje potrzeby i zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne. Skóra ma różne potrzeby, dlatego dobrze korzystać z różnych głowic. Warto zastanowić się także nad pilnikiem elektrycznym do stóp w formie tarki. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz kondycji skóry stóp.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link