Jaki wybrać blender ręczny? Poradnik

Autor: Klaudia

Blender ręczny ma wiele przydatnych funkcji. Większość użytkowników kojarzy go głównie z miksowaniem, lecz w rzeczywistości można nim również ubijać pianę, szatkować i rozdrabniać owoce i warzywa. Sprawdź, w jaki sposób można wykorzystać blender ręczny, by zaoszczędzić czas.

Kobieta miksuje owoce na smoothie blenderem ręcznym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie jest zastosowanie blendera ręcznego
 2. które blendery będą pomocne podczas gotowania
 3. jaki wybrać blender do przygotowania smoothies i koktajli
 4. na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera

Poznaj zastosowanie blendera ręcznego

Przygotowanie zupy kremu za pomocą blendera ręcznego

Blender ręczny jest urządzeniem kuchennym. Dzięki niemu możemy szybko i dokładnie zmiksować owoce i warzywa. Jest niezwykle przydatny podczas przygotowywania potraw i deserów. Świetnie nadaje się do robienia koktajli, shake'ów i drinków. Blender ręczny, w odróżnieniu od stojącego, umożliwia korzystanie z pojemników o różnej wielkości. To sprawia, że można je później zabierać ze sobą na piknik, imprezę rodzinną czy inne spotkanie towarzyskie. O blenderze ręcznym mówi się, że jest jednym z niezbędnych urządzeń w nowoczesnej kuchni. Nawet podstawowy model jest w stanie wykonać wiele czynności, m.in.:

 • krojenie;
 • kruszenie lodu;
 • mieszanie;
 • miksowanie;
 • rozdrabnianie;
 • szatkowanie;
 • ucieranie.

Blender ręczny jest funkcjonalny. Aby go przechowywać, nie musimy mieć dużo miejsca. Urządzenie można schować nawet w małej szafce kuchennej. Dzięki temu zyskujemy sporo miejsca. Zaletę tę szczególnie doceniają właściciele małych kuchni. Ponadto można go łatwo wyczyścić bez względu na to, czy jest to blender ręczny 1000 W, taki jak np. Braun Multiquick 9 MQ9087, czy urządzenie dysponujące mniejszą mocą.

Które blendery ręczne będą przydatne podczas gotowania?

Blendery ręczne często kupują entuzjaści kuchennych eksperymentów. Jeżeli zależy nam, by używać urządzenia do przygotowywania zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych potraw, warto wybrać rozbudowany zestaw, taki jak np. Bosch MS64M6170. Pamiętajmy, że lepiej wyposażony blender oznacza mniej wydatków na sprzęt AGD. Nawet jeśli w danym momencie nie będziemy potrzebować niektórych elementów wchodzących w skład zestawu, to nie oznacza, że np. za rok nie zechcemy z nich korzystać.

Ręczny blender, taki jak np. Bosch Maxo Mixx MSM881, to właśnie jedno z tych urządzeń, którego można używać do miksowania czy ubijania. Ma takie dodatki, jak:

 • końcówka do miksowania;
 • końcówka do ubijania;
 • minirozdrabniacz;
 • ostrze do rozdrabniania i siekania;
 • wysoki pojemnik.

Jest to dobry ręczny blender, którego użytkownikami są przeważnie pasjonaci gotowania. Jedną z zalet urządzenia jest silnik o mocy 800 W, umożliwiający wydajną pracę i dokładne miksowanie.

Polecane blendery
 • 349 zł
 • 259 zł
 • 249 zł
 • 84,99 zł
 • 259 zł

Jaki blender ręczny wybrać do przygotowania smoothies i koktajli?

Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67170

Najlepszy blender ręczny, zdaniem wielu entuzjastów smoothies, to urządzenie wyposażone m.in. w duży pojemnik do szatkowania i trzepaczkę. Akcesoria umożliwią np. pokrojenie warzyw i owoców, które następnie możemy dorzucić do przystawki kielichowej z pokruszonym lodem i zmiksować. W ten sposób szybko zrobimy koktajl warzywny lub zupę. Jeżeli zależy nam, by wszystkie składniki zmiksować bardzo dokładnie, warto wybrać np. blender ręczny o mocy 800 W, taki jak np. Philips HR2655/90 lub model Tefal Quickchef HB656838 z silnikiem o mocy 1000 W. Są to mocne blendery ręczne, wyposażone w trzepaczki, dzięki którym przygotujemy również sos, majonez czy purée z marchewki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie miniblendera ręcznego?

Do najważniejszych parametrów blenderów ręcznych zaliczamy moc urządzenia i jakość ostrzy. Im większą mocą dysponuje blender, tym lepiej. Najmocniejsze modele, takie jak np. Kenwood Triblade HDM 802SI, mają około 1000 W i świetnie sprawdzają się podczas trudniejszych zadań. To jednak nie oznacza, że mały blender ręczny o mniejszej mocy będzie gorzej blendował składniki. Jakość krojenia zależeć będzie również od jakości ostrza. Niekiedy słabsze blendery mają lepsze ostrze, dzięki czemu dobrze radzą sobie z szatkowaniem nawet twardych produktów spożywczych. Zdecydowanie warte polecenia są modele wyposażone w ostrza ze stali nierdzewnej.

Blender ręczny, profesjonalny czy też do zastosowań domowych, nie powinien się przegrzewać. Jest to częsty powód awarii tańszych urządzeń. Gdy szukamy modelu, który posłuży nam przez parę lat, warto wybrać sprzęt wykonany z materiałów wysokiej jakości. Zwróćmy również uwagę, czy urządzenie ma regulowany zakres prędkości. Niektórych składników, szczególnie tych bardziej delikatnych, nie trzeba szatkować na najwyższych obrotach. Dzięki temu urządzenie będzie dłużej działało.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny