Najlepsza zmywarka do zabudowy – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Anna

Najlepsza zmywarka do zabudowy nie tylko wyręcza Cię w myciu naczyń. Twoja zmywarka powinna mieć szereg funkcji, dzięki którym automatycznie zmywanie da jeszcze lepsze efekty, a Tobie umożliwi oszczędzanie na rachunkach za zużytą energię i wodę. Dowiedz się, jakie cechy powinna mieć najlepsza zmywarka do zabudowy według naszych klientów i poznaj ich opinie!


Najlepsza zmywarka do zabudowy powinna mieć funkcję naprzemiennego mycia części dolnej i górnej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie cechy ma najlepsza zmywarka do zabudowy,

- jakie funkcje dodatkowe mają popularne zmywarki,

- jakie są marki i modele najlepszych zmywarek.

Na co zwracają uwagę klienci, wybierając najlepszą zmywarkę do zabudowy?

Główne zalety i wady urządzeń kuchennych pod zabudowę poznasz dzięki temu artykułowi. Klienci wybierają zmywarki do zabudowy m.in. ze względu na ograniczony metraż kuchni czy minimalistyczny design w mieszkaniu. Urządzenia mają cechy ułatwiające montaż – np. zmywarka Electrolux ESL4510LO zawiasy ślizgowe, dzięki którym idealnie dopasowuje się do różnego rodzaju drzwi i cokołów.

Zmywarka pod zabudowę idealnie wkomponowuje się w meble kuchenneNa podstawie porównania bestsellerowych zmywarek podblatowych można powiedzieć, że najlepsza zmywarka pod zabudowę powinna mieć:

 • wysoką klasę energooszczędności A++ lub A+++ oraz program ekonomiczny (eco) oszczędzający wodę (parametry te zostały opisane w zestawieniu najbardziej oszczędnych zmywarek),
 • zintegrowany elektroniczny panel sterowania z wyświetlaczem LED (zamaskowany np. w górnej, poziomej krawędzi drzwi zmywarki),
 • szeroki zakres temperatur zmywania, np. od 40 do 70° C,
 • wskaźniki braku soli i nabłyszczacza,
 • wykonanie dna ze stali nierdzewnej,
 • pojemność na co najmniej 9-10 kompletów naczyń,
 • zużycie wody nieprzekraczające ok. 10 litrów w jednym cyklu zmywania, a najlepiej sięgające maksymalnie 7 litrów,
 • poziom hałasu na średnim poziomie, czyli 40-45 dB.

Wymiary najlepszej zmywarki pod zabudowę pomoże Ci określić ten poradnik.

CZY WIESZ, ŻE...

Niektóre zmywarki mają funkcję połowy załadunku, dzięki czemu zmywarka pobiera mniej wody w danym cyklu, dostosowując jej ilość do załadunku.

Najlepsze zmywarki do zabudowy charakteryzują się również wewnętrznym zabezpieczeniem przed zalaniem. Dzięki tej funkcji, którą ma zmywarka Candy CDIM 3DS62D, urządzenie po wykryciu awarii przerywa pracę i wypompowuje wodę.

Jakie funkcje dodatkowe chcą mieć klienci w zmywarkach do zabudowy?

Producenci zmywarek pod zabudowę, tacy jak Bosch, Amica, Siemens i inni, ścigają się w tworzeniu nowoczesnych funkcji urządzeń AGD. Nasi klienci najczęściej wybierają zmywarki, które mają następujące dodatkowe funkcje:

 • technika naprzemiennego mycia – ma ją zmywarka Siemens iQ300 SN636X03ME, w której naczynia w koszu górnym i dolnym spryskiwane są na zmianę, co oszczędza wodę i środek myjący,
 • Multizone – w zmywarce Whirlpool WIC 3C23 PEF to funkcja zmywania strefowego. W górnym koszu umieszcza się delikatne i lekko zabrudzone naczynia, w dolnym – bardziej zabrudzone, które są traktowane silniejszym strumieniem wody,
 • Extra Dry – dzięki wyższej temperaturze ostatniego płukania i wydłużonej fazie suszenia np. zmywarka Bosch SMV46KX00E dokładnie suszy naczynia – zbędne jest ich dodatkowe wycieranie ściereczką,
 • regulacja górnego kosza (Lift-Up) – w modelu Samsung WaterWall DW60M9550US można zmieniać wysokość górnego kosza, dzięki czemu np. w dolnym koszu zmieści się więcej naczyń.

CZY WIESZ, ŻE...

Klienci zachwalają delikatne programy do zmywania naczyń (zwłaszcza do czyszczenia kryształowych zastaw) i dodatkowe szuflady na sztućce, które zaoszczędzają miejsce.

 • 1 299 zł
 • 1 849 zł
 • 2 199 zł
 • 2 499 zł
 • 4 499 zł

Jaka zmywarka jest najlepsza według naszych klientów?

Zmywarka Hotpoint Ariston LSTF 9M124 C EU zebrała mnóstwo pozytywnych recenzjiOprócz zmywarek do zabudowy wymienionych w artykule klienci polecają jeszcze inne modele. Zmywarka Hotpoint-Ariston HKIO 3C21 C W zasłużyła na pozytywne recenzje m.in. cichą pracą i dużym wyborem programów. Katarzyna napisała: Nocne mycie nie zakłóca snu nawet w małym mieszkanku. Ten model umożliwia układanie naczyń na różnorodne sposoby. Naczynia i sztućce są myte dokładnie oraz suszone w taki sposób, aby nie powstawały zacieki.

Konkurencyjny model LSTF 9M124 C EU jest mały, ale pakowny, a wśród najwyżej ocenionych zalet zwraca uwagę swoją głośnością pracy i użytecznością. Gosia w recenzji podkreśliła, że (…) urządzenie zmywa dokładnie przy użyciu programu delikatnego, a Aleksiej1818 potwierdził: Nie ma smug po myciu. Według Bartka ta pralka idealnie sprawdzi się w przestrzeni łączącej salon i kuchnię: Zmywarka jest bardzo cicha - była to dla mnie ważna cecha przy zakupie, gdyż w moim mieszkaniu aneks kuchenny połączony jest z salonem.

Jest bardzo cicha i super, że jest lampka kontrolna, po której można poznać, czy pracuje, czy skończyła pracę – napisał Kynio o zmywarce Indesit DIFP 28t9 A EU, która mieści aż 14 kompletów naczyń i ma cichy silnik bezszczotkowy Flexipower. SanteSimon wspomniał, że zmywarka pozwala dobrać program do typu naczyń. Włącznik czasowy pozwala na zaplanowanie zmywania z wyprzedzeniem do 12 godzin.

Zmywarka Bosch SPV53M80EU z silnikiem EcoSilence Drive ma różne programy, np. na połowę załadunku, z myciem garnków czy desek drewnianych – doceniła to paulina97. Piotr zastąpił tą zmywarką starszy model i podkreśla, że nowy jest wydajniejszy, cichszy i dokładniejszy w zmywaniu.

Pozytywnie recenzowane zmywarki do zabudowy pod blatem znajdziesz także w dwóch rankingach: TOP 10 zmywarek 45 cm i TOP 10 zmywarek 60 cm.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny