Na co zwrócić uwagę przy zakupie golarki męskiej? Jaka jest najlepsza?

Autor: Joanna

Mimo że regularne golenie zarostu nie jest szczególnie uciążliwe, to jednak dla wielu mężczyzn nie stanowi to najprzyjemniejszego codziennego obowiązku. Zwłaszcza, jeśli robią to przy użyciu zwykłych maszynek do golenia. Aby golenie było dokładniejsze, przyjemniejsze i zajmowało mniej czasu, warto postawić na golarkę elektryczną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze i jaka golarka męska jest najlepsza – ten artykuł jest dla Ciebie!

Golarka męska z foliowym systemem golącym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie zalety ma golarka męska i dlaczego jest lepsza od zwykłej maszynki
 2. na co zwrócić uwagę, wybierając golarkę elektryczną
 3. jakie są najlepsze golarki elektryczne

Jakie są największe zalety golarki i dlaczego jest lepsza od maszynki?

Golarka męska z głowicami

Tradycyjne maszynki do golenia cały czas cieszą się sporą popularnością, ale mężczyźni coraz częściej decydują się na zamianę ich na golarkę elektryczną. Skupmy się zatem na zaletach tego drugiego rozwiązania. Przede wszystkim, używając golarki elektrycznej, minimalizujemy ryzyko skaleczeń i podrażnień skóry. O ile w przypadku zwykłych maszynek niemalże każdy niewłaściwy ruch może zakończyć się zacięciem, o tyle najlepsze golarki męskie są skonstruowane w taki sposób, aby do tego nie dochodziło. Poza tym golenie przy użyciu elektrycznej maszynki jest szybsze i łatwiejsze.

Mimo że niektórzy panowie przyzwyczajeni do tradycyjnych maszynek mają obawy przed użytkowaniem golarek, to w rzeczywistości nie ma w tym niczego trudnego. Wystarczy włączyć urządzenie i prowadzić je po miejscach do golenia. W zależności od danego modelu, możliwe jest golenie zarówno „na sucho”, jak i „na mokro” (dla porównania zwykłą maszynką należy golić się wyłącznie „na mokro”). Taką możliwość dają chociażby Philips Shaver series 5000 S5530/06 czy Philips S6630/11, a więc wysokiej klasy golarki od renomowanego producenta. Warto wiedzieć, że nie wszystkie golarki elektryczne charakteryzują się wysoką dokładnością i z uwagi na to lepiej posiadać w łazience również jednorazowe maszynki do golenia trudno dostępnych miejsc.

Polecane golarki męskie
 • 169 zł
 • 279 zł
 • 629 zł
 • 149,99 zł
 • 389 zł

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wybierania golarki?

Golarka męska Philips Shaver S9000 Prestige SP9862/14

Z racji tego, że golarkę męską kupuje się zazwyczaj z myślą o tym, aby służyła ona przez długi czas, ostateczna decyzja powinna zostać poprzedzona odpowiednim researchem. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i parametrów, takich jak:

 • system golący – można wyróżnić dwa główne systemy golące: głowicowe i foliowe. Za najdokładniejsze uchodzą golarki głowicowe, a to dlatego, że głowice w nich są ruchome i dopasowują się do kształtu twarzy. Z kolei głowice foliowe mają długie, wąskie ostrza pokryte folią, ale nie są one tak mobilne i stąd ich precyzja może być mniejsza;
 • sposób zasilania – jak w wielu tego typu urządzeń, można spotkać się z golarkami zasilanymi sieciowo, akumulatorowo lub akumulatorowo-sieciowo. Jeśli golarka ma być używana w różnych miejscach (np. przez osobę często podróżującą), to dobrym wyborem będzie urządzenie akumulatorowe. W taki sposób zasilane są zarówno golarki głowicowe (np. Remington XR1570 R9 Ultimate Series Rotary), jak i foliowe (m.in. Braun Series 3 3010s Wet&Dry);
 • sposób golenia – jak już wspomnieliśmy, w sprzedaży są dostępne golarki z opcją golenia „na sucho” lub „na mokro”. Wiele modeli daje możliwość golenia na oba sposoby i takie urządzenia są najbardziej uniwersalne;
 • czas ładowania i pracy – decydując się na golarkę akumulatorową, koniecznie trzeba sprawdzić, jak długo może ona pracować na jednym ładowaniu oraz ile czasu zajmuje pełne naładowanie baterii;
 • funkcje dodatkowe – wiele golarek, ale oczywiście nie wszystkie, posiadają m.in. trymer. Jeśli zatem komuś zależy na tym, by jego golarka pozwalała na formowanie zarostu, to warto zwrócić na to uwagę. Jeśli chodzi o inne dodatkowe funkcje, to najlepsze golarki męskie mogą posiadać m.in. wskaźnik zużycia głowic, system unoszenia zarostu czy wskaźnik naładowania akumulatora.

Golarki męskie: jaka najlepsza i jaką wybrać?

Odpowiedź na pytanie: „jaka jest najlepsza męska golarka elektryczna?” nie może być jednoznaczna. Kwestie golenia są bowiem bardzo indywidualne i dlatego każdy powinien dobierać tego typu urządzenia pod swoje potrzeby. Pokusiliśmy się jednak o wybranie kilku golarek, które mają najlepsze opinie użytkowników. Można tu wymienić chociażby: Philips Series 5000 S5130/06, Philips OneBlade Pro QP6520/20, Panasonic ES-LV65-S803 czy Braun Series 5 5195cc. Ostatnia z wymienionych golarek posiada ciekawą funkcję w postaci stacji czyszcząco-ładującej Clean & Charge. Dzięki niej urządzenie automatycznie się oczyszcza i przygotowuje do ponownego użycia.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link