Najlepiej oceniane pochłaniacze wilgoci 2019

Autor: Ola

Pochłaniacze wilgoci, zwane też osuszaczami powietrza, są urządzeniami niezbędnymi w domach, w których wilgotność powietrza jest za wysoka. Może ona bowiem prowadzić do powstawania na ścianach pleśni i grzybów, a także bezpośrednio wpływać na pogarszanie się stanu zdrowia domowników. Jakie osuszacze powietrza wybrać, by skutecznie walczyć z wilgocią? Sprawdź w naszym rankingu!

Z pochłaniaczem wilgoci zadbasz o odpowiednią jakość powietrza w mieszkaniu.

LISTING PRODUKTÓW

Eldom OPC1000 ColumbiaVac

Eldom OPC500 ColumbiaVac

Stadler Form Albert Little

Olimpia Splendid Aquaria Slim 12

Olimpia Splendid Aquaria 22

Olimpia Splendid Aquaria 16

Sencor SDH 2010WH

Eldom OPC1000 ColumbiaVac

Eldom OPC1000 ColumbiaVacPierwszym modelem w rankingu pochłaniaczy wilgoci jest Eldom OPC1000 ColumbiaVac. Urządzenie o takich parametrach z powodzeniem wystarczy do osuszenia sporego pomieszczenia (o wielkości do 25 m2). Posiada bardzo wygodne, elektroniczne sterowanie oraz filtry zapobiegające rozprzestrzenianiu się kurzu – jest więc również przyjazne dla alergików. Osuszacz powietrza posiada dość mały, 1,5-litrowy zbiornik na wodę – gdy się wypełni w całości, urządzenie automatycznie się zatrzyma. Istnieje jednak możliwość podłączenia do niego przewodu, który będzie odprowadzał wodę, dzięki czemu wydajność pochłaniacza wilgoci stanie się o wiele większa. Warto też zwrócić uwagę na obecność kółek ułatwiających transport pochłaniacza.

PARAMETRY

Moc: 210 W

Powierzchnia osuszania: 25 m2

Wydajność (RT 32 stopnie, RH 80%): 10 litrów/dobę

Pojemność zbiornika: 1,5 litra

Funkcje dodatkowe: kółka ułatwiające transport, możliwość ciągłego odprowadzania wody

PLUSY

+ niezła wydajność

+ możliwość ciągłego odprowadzania wody

+ filtry przeciw kurzowi

+ automatyczne wyłączenie po napełnieniu zbiornika

+ estetyczny wygląd

MINUSY

− mały zbiornik na wodę

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Eldom OPC500 ColumbiaVac

Eldom OPC500 ColumbiaVac to osuszacz powietrza, który wyróżnia się przede wszystkim niską ceną. To niestety przekłada się na dość niską wydajność oraz małą moc urządzenia. Posiada ono jednak także sporo zalet. Dość spory, 2,5-litrowy zbiornik na wodę nie będzie wymagał częstego opróżniania, a dzięki wskaźnikowi wilgotności będziesz wiedział, w jakim stanie jest powietrze w Twoim mieszkaniu. Pochłaniacz wilgoci Eldom posiada także łatwy w obsłudze, dotykowy panel sterowania, funkcję jonizacji, lampę UV oraz timer. Co więcej, gdy pojemnik wypełni się wodą, urządzenie automatycznie się wyłączy. Nie musisz się obawiać, że osuszacz powietrza oszpeci Twoje mieszkanie – wygląda bardzo elegancko i nowocześnie!

PARAMETRY

Moc: 65 W

Powierzchnia osuszania: -

Wydajność (RT 32 stopnie, RH 80%): 0,5 litra na 24 godziny

Pojemność zbiornika: 2,5 litra

Funkcje dodatkowe: dotykowy panel, jonizacja, lampa UV, timer, wskaźnik wilgotności

PLUSY

+ bardzo niska cena

+ elegancki i nowoczesny wygląd

+ wskaźnik wilgotności

+ funkcja jonizacji i lampa UV

+ timer

MINUSY

− niska moc urządzenia

− niska wydajność

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Stadler Form Albert Little

Stadler Form Albert LittleStadler Form Albert Little to urządzenie o doskonałych właściwościach użytkowych. Pochłaniacz wilgoci o mocy 184 W jest w stanie skutecznie osuszyć duże pomieszczenie, cechując się przy tym doskonałą wydajnością. Należy jednak dbać o regularne wypróżnianie dość niewielkiego, 2-litrowego zbiornika – chyba że zastosujesz w nim specjalny przewód do ciągłego odprowadzania wody. Osuszacz powietrza z higrometrem i higrostatem umożliwi Ci łatwe utrzymanie stałej wilgotności powietrza w mieszkaniu – na pożądanym, ustawionym przez Ciebie poziomie. Co więcej, pochłaniacz wilgoci wyposażony jest w tryb suszenia prania, który z pewnością przyda Ci się zimą i jesienią!

PARAMETRY

Moc: 184 W

Powierzchnia osuszania: 30 m2

Wydajność (RT 32 stopnie, RH 80%): 10 litrów/dobę

Pojemność zbiornika: 2 l

Funkcje dodatkowe: automatyczny tryb do suszenia prania, czujnik odszraniania, kółka ułatwiające transport, możliwość ciągłego odprowadzania wody, tryb nocny

PLUSY

+ doskonała wydajność

+ możliwość ciągłego odprowadzania wody

+ higrometr i higrostat

+ funkcja suszenia prania

+ kółka ułatwiające przenoszenie pochłaniacza wilgoci

MINUSY

− mały zbiornik na wodę

− wysoka cena

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Olimpia Splendid Aquaria Slim 12

Olimpia Splendid Aquaria Slim 12Olimpia Splendid Aquaria Slim 12 to urządzenie o bardzo wysokiej mocy, przekładającej się na świetną wydajność. Z tym pochłaniaczem wilgoci możesz wyciągać z powietrza nawet 12 litrów wody w ciągu doby! Posiada on niewielki zbiornik na wodę o pojemności 1,5 litra, lecz dzięki możliwości podłączenia przewodu może on być na bieżąco opróżniany, co zapewni osuszaczowi nieprzerwaną pracę. Obecność filtrów – HEPA, węglowego i katalitycznego – czyni produkt także przyjaznym dla alergików oraz sprawia, że może on pełnić jednocześnie funkcję oczyszczacza powietrza! Za tak ogromną funkcjonalność urządzenia trzeba jednak odpowiednio zapłacić.

PARAMETRY

Moc: 309 W

Powierzchnia osuszania: 100 m3

Wydajność (RT 32 stopnie, RH 80%): 12 litrów/dobę

Pojemność zbiornika: 1,5 litra

Funkcje dodatkowe: automatyczne odmrażanie, automatyczny restart, kółka ułatwiające transport, możliwość ciągłego odprowadzania wody, oczyszczanie powietrza

PLUSY

+ świetna wydajność

+ możliwość ciągłego odprowadzania wody

+ pełni funkcję oczyszczacza powietrza

+ aż 3 filtry: HEPA, węglowy i katalityczny

+ kółka do łatwiejszego transportu

MINUSY

− wysoka cena

− mały zbiornik na wodę

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Olimpia Splendid Aquaria 22

Olimpia Splendid Aquaria 22Z pochłaniaczem wilgoci Olimpia Splendid Aquaria 22 możesz mieć pewność, że wilgotność w Twoim mieszkaniu będzie na odpowiednim poziomie, a powietrze będzie maksymalnie czyste. Osuszacz powietrza nie tylko cechuje się wysoką wydajnością działania, ale i posiada funkcjonalne filtry – HEPA, węglowy i katalityczny. Zadowoli Cię też spora pojemność 3,5-litrowego zbiornika na wodę oraz możliwość podłączenia przewodu odprowadzającego ciecz. Pochłaniacz wilgoci posiada także termometr, higrometr oraz dotykowy panel ułatwiający obsługę urządzenia. Wraz z nim łatwiej zadbasz o zdrowie całej swojej rodziny. Sprawdź również inne urządzenia, które Ci w tym pomogą: Jak dbać o zdrowie – przydatny sprzęt elektroniczny.

PARAMETRY

Moc: 295 W

Powierzchnia osuszania: 200 m3

Wydajność (RT 32 stopnie, RH 80%): 22 litrów/dobę

Pojemność zbiornika: 3,5 litra

Funkcje dodatkowe: automatyczne odmrażanie, automatyczny restart, dotykowy panel, kółka ułatwiające transport, możliwość ciągłego odprowadzania wody, oczyszczanie powietrza

PLUSY

+ doskonała wydajność

+ duży zbiornik na wodę

+ możliwość ciągłego odprowadzania wody

+ funkcja oczyszczacza powietrza

+ termometr i higrometr

MINUSY

− wysoka cena

OCENA PRODUKTU: 10/10

Olimpia Splendid Aquaria 16

Olimpia Splendid Aquaria 16Olimpia Splendid Aquaria 16 pozwoli na wyciąganie z powietrza aż 16 litrów wody w ciągu doby, co jest niezłym osiągnięciem. Zawdzięcza to swojej wysokiej mocy oraz możliwości ciągłego odprowadzania wody z niewielkiego, 1,8-litrowego zbiornika. Pochłaniacz wilgoci wyposażony jest w filtr antypyłkowy, dlatego zakup tego urządzenia powinni rozważyć alergicy. Osuszacz pełni też funkcję oczyszczacza powietrza, co przydaje się w szczególności w okresie zimowym. Wyposażony w higrometr i termometr będzie Ci także dostarczał potrzebnych informacji o klimacie w mieszkaniu, a dzięki specjalnym kółkom łatwo przewieziesz go z pokoju do pokoju.

PARAMETRY

Moc: 295 W

Powierzchnia osuszania: 140 m3

Wydajność (RT 32 stopnie, RH 80%): 16 litrów/dobę

Pojemność zbiornika: 1,8 litra

Funkcje dodatkowe: automatyczne odmrażanie, automatyczny restart, kółka ułatwiające transport, możliwość ciągłego odprowadzania wody, oczyszczanie powietrza

PLUSY

+ bardzo dobra wydajność

+ filtr antypyłkowy

+ funkcja oczyszczania powietrza

+ możliwość ciągłego odprowadzania wody

+ kółka do łatwiejszego transportu

MINUSY

− wysoka cena

− mały zbiornik na wodę

OCENA PRODUKTU: 9/10

Sencor SDH 2010WH

Sencor SDH 2010WHOstatnim pochłaniaczem wilgoci jest model Sencor SDH 2010WH oferujący niezłe właściwości użytkowe w bardzo dobrej cenie. Jego wydajność szacuję się aż na 20 litrów na dobę i z powodzeniem można go stosować nawet w bardzo dużych pomieszczeniach. Co więcej, posiada duży zbiornik o pojemności 3 litrów, który można dodatkowo uzupełnić przewodem do ciągłego odprowadzania wody. Osuszacz powietrza w trybie nocnym pracuje cicho, a dzięki wskaźnikowi wilgotności możesz obserwować różnicę przed i po pochłanianiu wilgoci. Znajdziesz tu też inne przydatne funkcje, takie jak dotykowy panel, automatyczne odmrażanie czy też timer. Niestety, ten model w przeciwieństwie do kilku poprzednich nie sprawdzi się w roli oczyszczacza powietrza.

PARAMETRY

Moc: 440 W

Powierzchnia osuszania: 52 m2

Wydajność (RT 32 stopnie, RH 80%): 20 litrów/dobę

Pojemność zbiornika: 3 litry

Funkcje dodatkowe: automatyczne odmrażanie, dotykowy panel, funkcja Turbo, możliwość ciągłego odprowadzania wody, timer, tryb nocny, wskaźnik wilgotności

PLUSY

+ korzystny stosunek jakości do ceny

+ świetne parametry osuszania powietrza

+ duży zbiornik z możliwością ciągłego odprowadzania wody

+ wskaźnik wilgotności

+ tryb nocny

MINUSY

− brak funkcji oczyszczania

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Szukając idealnego pochłaniacza wilgoci do swojego mieszkania, przede wszystkim sprawdź jego wydajność i maksymalną powierzchnię osuszania – wszystko po to, byś miał pewność, że jego możliwości wystarczą do prawidłowego działania w największym pomieszczeniu Twojego domu. Warto także zdecydować się na osuszacz ze sporym zbiornikiem na wodę lub taki, do którego można będzie podpiąć przewód do odprowadzania wody. Niektóre urządzenia mogą pełnić jednocześnie funkcję oczyszczacza powietrza – na nie też warto zwrócić uwagę.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link