Data publikacji: 28 września 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Lodówka side by side – dlaczego warto ją wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Planujesz remont kuchni i rozważasz wymianę starej chłodziarki na nowoczesny model lodówki side by side? Przed zakupem sprawdź, jakie ma zalety i w czyim domu sprawdzi się najlepiej. Poznaj możliwości, jakie staną przed Tobą otworem, gdy zaczniesz korzystać z tego dużego i przestronnego urządzenia. Podejmij najlepszą decyzję!

Przestronna lodówka side by side w odnowionej kuchni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są zalety lodówki side by side,

- dla kogo lodówka dwudrzwiowa jest najlepsza,

- o czym pamiętać przed zakupem lodówki side by side.

Jakie są zalety lodówki side by side?

Otwarta lodówka side by sideJak zostało napisane w artykule przedstawiającym charakterystykę lodówek side by side, te nowoczesne urządzenia wyróżniają się rozmiarem i budową.Podczas gdy w tradycyjnych lodówkach – a dokładniej rzecz biorąc chłodziarko-zamrażarkach – zamrażalnik znajduje się na górze lub na dole, lodówki side by side mają obie części obok siebie. Ponadto w tradycyjnych urządzeniach czasem trzeba otworzyć lodówkę, by skorzystać z części chłodzącej, ponieważ zamrażalnik został w nią wbudowany.

Zastosowanie lodówki side by side wiąże się z różnorodnymi korzyściami, np.:
  • jest to urządzenie duże i pojemne, wymiennie nazywane lodówką dwudrzwiową. Schowasz w nim więcej produktów,
  • dzięki przestronności bez trudu pogrupujesz produkty, dzięki czemu będziesz je trzymał w najlepszych dla nich warunkach: dżemy i jogurty na górze, wędliny i twarogi po środku, warzywa zaś na dole,
  • przejrzysty podział jest wartością zwłaszcza dla osób, które nie lubią spędzać w kuchni dużo czasu oraz dzieci. Szybkie znajdowanie produktów ułatwi podjęcie szybkiej decyzji, po co sięgnąć,
  • wielość modeli pozwoli Ci dopasować lodówkę side by side do stylistyki Twojej kuchni – stanie się jej elegancką ozdobą,
  • w zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać model z równymi częściami, większą lodówką bądź większą zamrażarką – dostosujesz chłodziarkę do swoich potrzeb. Najpopularniejsze modele, takie jak chłodziarka marki LG, mają mniejszą komorę zamrażalnika,
  • nowoczesne lodówki mają szereg dodatków, takich jak kostkarka czy dyspenser zimnej wody. Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką jest droższa, lecz zwalnia Cię z wykonywania dodatkowych obowiązków.

WARTO WIEDZIEĆ

Pamiętaj, że w związku z większym rozmiarem lodówki side by side koszty jej eksploatacji są wyższe. Korzystnym rozwiązaniem jest kupienie modelu energooszczędnego, jednak nawet takie urządzenie przyczyni się do zwiększenia rachunków.

Dla kogo lodówka dwudrzwiowa jest najlepsza?

Z uwagi na pokaźny rozmiar lodówki side by side polecane są dużym rodzinom. Sprawdzą się np. w domku rodzinnym, gdzie znajduje się tylko jedna kuchnia, ale także w mieszkaniu w bloku, które zamieszkuje para z kilkorgiem dzieci.

Lodówka dwudrzwiowa przyda się osobom, które często organizują przyjęcia, zapraszają dużo gości, albo po prostu kochają gotować. Jeśli jesteś na początku przygody z przyrządzaniem wykwintnych dań i lubisz eksperymentować, warto, byś miał możliwość łatwego i długiego ich przechowywania. Także jeśli gotujesz zawodowo lub przyjmujesz zlecenia cateringowe,lodówka side by side będzie dla Ciebie doskonałym wyborem.

mieszkaniu studenckim oraz pensjonacie z otwartą kuchnią lodówka dwudrzwiowa sprawi, że mieszkańcy czy goście nie będą musieli upychać produktów i ryzykować uszkodzeniem tych delikatniejszych, np. jajek czy miękkich warzyw. Nie będą też narażeni na ryzyko, że ktoś się pomyli i zabierze ich własność.
Proponowane produkty:
Haier HRF-522DG7 <%– –%>
LG GSJ760WBXV <%– –%>
LG GSL761PZUZ <%– –%>

Lodówki side by side – o czym pamiętać przed zakupem?

Decyzję o wyborze lodówki dwudrzwiowej warto podejmować już na etapie projektowania kuchni. Z uwagi na duży rozmiar – ich szerokość waha się od 60 do nawet 120 cm! – wkomponowanie urządzenia w gotowe pomieszczenie, zwłaszcza małe, może stanowić nie lada wyzwanie. Sprawdź, jak wybrać najlepszą lodówkę!

CIEKAWOSTKA

Nowoczesna lodówka dwudrzwiowa jest szersza od tradycyjnej o średnio 30 cm, głębsza zaś o 20 cm. Weź to pod uwagę podczas wyznaczania dla niej miejsca.

Lodówka dwudrzwiowa z dyspenserem wodyNiejednokrotnie zakup nowej lodówki side by side wiąże się z koniecznością wymiany mebli kuchennych bądź przeorganizowania ich. Zadbaj o to, by chłodziarka miała optymalne warunki do pracy, np. nie stała przy kuchence czy w nasłonecznionym miejscu.

Jeśli już zdecydujesz się na większy wydatek i zgromadzisz fundusze, zastanów się, czy nie kupić lodówki dwudrzwiowej z kostkarką, takiej jak model marki Samsung, bądź dyspenserem wody – różnica w cenie może być niewielka, a podczas letnich przyjęć docenisz dodatkowe funkcje.

Przejrzyj asortyment sklepu internetowego Euro i znajdź lodówkę side by side, która odpowiada Twoich potrzebom: rozmiarem, wyglądem i parametrami.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas