Jaki rodzaj linki zabezpieczającej do laptopa warto wybrać?

Autor: Piotr

Wiele osób pracuje za pomocą narzędzi mobilnych, np. notebooków. Dzięki ich optymalnym gabarytom zabieramy je ze sobą niemal wszędzie – do szkoły, kawiarni czy biura. Cenny sprzęt w otoczeniu publicznym to dosyć kusząca okazja dla złodziei. Aby odpowiednio zabezpieczyć swoje urządzenie przed kradzieżą, warto zaopatrzyć się w specjalną linkę zabezpieczającą do laptopów. Jej design i wykonanie skutecznie zapobiegną rabunkowi.

Zbliżenie na dłoń trzymającą linkę zabezpieczająca z kodem cyfrowym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje linek zabezpieczających
 2. kiedy przydaje się linka zabezpieczająca do laptopa i na co zwrócić uwagę podczas zakupu
 3. jakie modele linek do laptopa polecamy

Rodzaje linek zabezpieczających do laptopa

Linka zabezpieczająca na kluczyk, przyczepiona do laptopa

Sprzęt mobilny coraz częściej towarzyszy nam w wielu sytuacjach. Laptopa zabieramy ze sobą niemal wszędzie, co zdecydowanie ułatwia nam pracę. Wiele osób często nie zastanawia się nad tym, jak kuszący łup posiadamy przy sobie podczas pobytu np. w kawiarni czy w plenerze. Złodzieje tylko czekają na moment, kiedy oddalimy się od naszego sprzętu, aby w mgnieniu oka zabrać naszego laptopa. Dlatego właśnie warto zainwestować w proste zabezpieczenie, jakim jest specjalna linka do laptopa. W RTV EURO AGD znajdziemy kilka modeli linek, które powinny być podstawowym akcesorium do laptopa każdego z nas. Jakie są rodzaje linek zabezpieczających?

 1. Ze względu na rodzaj zapięcia.
  • Kluczykowe – są to linki, które posiadają zapięcie z zakończonym wejściem na dołączony kluczyk. Jest to dobra propozycja dla osób, które nie chcą zapamiętywać specjalnego kodu do odblokowania linki. Taki rodzaj linki wystarczy opleść wokół dowolnego przedmiotu stałego (ważne, aby była to rzecz ciężka lub niemożliwa do podniesienia!), a następnie przekręcić kluczyk w celu zamknięcia zawiasów. Kupując taki rodzaj linki, warto zwrócić uwagę na liczbę dołączonych do zestawu kluczyków. Optymalne są 2 kluczyki – a więc drugi zapasowy, aby w razie zagubienia jednego, można było wciąż używać linki.
  • Szyfrowe – są to linki, które wykorzystują podobną technologię, co wcześniej wspomniane wersje kluczykowe. Różnicą jest sposób zapinania linki – należy podać czterocyfrowy kod, który umożliwia zamykanie i otwieranie zamka. Ten sposób może być nieco uciążliwy dla osób, które dość łatwo zapominają różne ciągi cyfr. W takiej sytuacji oczywiście trzeba zapisać sobie wspomniany kod. Nie wolno go jednak przechowywać w pobliżu sprzętu, ponieważ potencjalny złodziej może w łatwy sposób odnaleźć szyfr i odczepić linkę.
 2. Ze względu na typ złącza.
  • Kensington Lock – inaczej K-Slot, to rodzaj gniazda w laptopie, które umożliwia zamocowanie linki zabezpieczającej. Posiada charakterystyczny cylinder z końcówką, odpowiadającą wejściu w laptopie, które najczęściej oznaczone jest literą „K” lub symbolem łańcucha. Linki o takim typie złącza mogą posiadać zamknięcie wykorzystujące zarówno kluczyk, jak i szyfr.
  • Noble Wedge Lock – złącze o zupełnie innym kształcie cylindra, przypominającym bardziej kostkę. Zawiera inny mechanizm zabezpieczenia wewnątrz obudowy cylindra. Dodatkowo, końcówka również posiada nieco inny kształt. Tak więc, wybierając linkę ze złączem Noble Wedge Lock, należy upewnić się, że będzie ona kompatybilna z naszym sprzętem. Ponadto linka zabezpieczająca od Noble posiada system klinowy oraz obrotową końcówkę.
 • 139,99 zł
 • 139,99 zł
 • 169,99 zł
 • 279 zł
 • 329 zł

W jakich sytuacjach przyda się linka zabezpieczająca? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Końcówka linki zabezpieczającej do laptopa na kod cyfrowy

Linki zabezpieczające przed kradzieżą to absolutne must-have dla osób, które często podróżują ze swoim laptopem. Kiedy taka linka może się przydać? W zasadzie zawsze – niezależnie od tego, czy jesteśmy w kawiarni, plenerze czy pociągu. Warto zabezpieczyć swój sprzęt przed potencjalną kradzieżą. Poza sprzętem, powinno się także pamiętać o istotnych danych, które znajdują się w naszym komputerze! Dlatego linka zabezpieczająca do laptopa to idealne zabezpieczenie. Przymocowana odpowiednio, pozwoli oddalić się nam na kilka minut od stanowiska pracy. Oczywiście mimo wszystko powinno się tego nie robić, jednak jeżeli jesteśmy już zmuszeni odejść na chwilę od komputera – pamiętajmy o zapięciu laptopa i zamknięciu zapięcia! Poza osobami prywatnymi, bardzo często linki zabezpieczające do różnego rodzaju sprzętu możemy znaleźć w elektromarketach, takich jak RTV EURO AGD. Jest to fundamentalne wyposażenie każdego sklepu.

Bardzo ważną kwestią, o której warto wspomnieć, są parametry linki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu kabla zabezpieczającego przed kradzieżą? Przede wszystkim na typ złącza – musimy mieć pewność, że linka będzie kompatybilna z naszym sprzętem. Następnie należy dobrać typ zamknięcia, jaki preferujemy – kluczykowy czy szyfrowy. Równie istotnym parametrem jest długość linki zabezpieczającej – standardem są linki o długości 1,5 m oraz 1,8 m. Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonane są linki, jest on jeden – utwardzana stal, która często powleczona jest tworzywem sztucznym, np. przezroczystym lub czarnym PCV.

Polecane linki, które zabezpieczą Twój sprzęt

W RTV EURO AGD znajdziemy linki do laptopów, które charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i wysokim bezpieczeństwem. Polecanym modelem jest Natec Lobster Code. To kabel chroniący sprzęt przed kradzieżą, który posiada zamykanie na szyfr. Długość stalowego przewodu wynosi 1,8 m i jest powleczony przezroczystym tworzywem. Dzięki zamknięciu na kod możemy zabezpieczyć nasz sprzęt za pomocą 10 000 możliwych kombinacji. Kolejnym produktem wartym uwagi jest Natec Lobster Key. To niemalże ten sam model, jak wcześniej wymieniony. Posiada on jednak zamknięcie na kluczyk. W zestawie znajdziemy 2 kluczyki. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą zapamiętywać kodu. Bardzo podobny system oferuje LogiLink NBS003 – linka z zamkiem przemysłowym, wykonana ze stali hartowanej.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów