Karta pamięci do aparatu - którą wybrać, by nie żałować?

Autor: Stanisław

Wakacyjny wyjazd jest często impulsem do zakupu nowego sprzętu fotograficznego. W zależności od tego w jaki sprzęt się zaopatrzymy, taką kartę pamięci powinniśmy wybrać. Poniżej przedstawiamy przegląd kart pamięci, które pomogą w zachowaniu letnich wspomnień.
 

Sprawdź szeroki wybór kart pamięci w naszym sklepie!Kiedyś o liczbie zdjęć decydowała długość flimu. Fotografii nie można było podejrzeć, a nieudane ujęcia zajmowały cenne miejsce. Dzisiaj sprawa jest o wiele prostsza – rolę filmów przejęły karty pamięci, na których zapisywane są wykonane przez nas zdjęcia. Myliłby się jednak ten, kto stwierdzi, że nieważne, jakiej karty użyjemy, i tak będzie dobrze. Tak jak kiedyś jakość kliszy miała niebagatelny wpływ na jakość zdjęć, tak dzisiaj parametry karty pamięci wpływają na łatwość i szybkość obsługi.

Poniżej przedstawiamy pięć propozycji, które zadowolą nawet najwybredniejszych użytkowników. 

1. Kingston microSDHC Class 10 16GB

Kingston microSDHC Class 10 UHS-I 16GB + adapter

Na początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: ile zdjęć w jakiej rozdzielczości chcemy wykonać? 16 GB miejsca na karcie, którą zabieramy ze sobą na wakacje to rozsądne minimum – zdjęcia w standardowej jakości zajmują około 3MB, co sprawia, że na takiej karcie swobodnie zapiszemy około 5000 fotografii.

Wykorzystanie innych trybów, które przenoszą na matrycę większą ilość danych sprawia, że rozmiar zdjęcia wzrasta – obsługa aparatów jest jednak na tyle prosta i intuicyjna, że nieudane ujęcia możemy natychmiast usunąć odzyskując miejsce na karcie.

Opisywana karta doskonale sprawdzi się w kompaktowych aparatach cyfrowych oraz smartfonach, które wyposażane są w coraz lepsze obiektywy. W zestawie znajduje się również adapter, dzięki któremu możemy wykorzystać kartę w urządzeniach, które wyposażone zostały w wejście SD oraz czytnik.2. SanDisk Ultra SDHC Class 10 UHS-I 32 GB


Karta pamięci SanDisk Ultra SDHC Class 10 UHS-I 32GB
Bardzo uniwersalna karta SDHC, która wykazuje zgodność z aparatami cyfrowymi niemal wszystkich topowych producentów. Duża pojemność (32GB) gwarantuje, że podczas dwutygodniowego urlopu będzie nam bardzo ciężko zapełnić całą pamięć.

Produkty SanDisk wyróżniają się również fantastyczną jakością wykonania – można ich używać bez względu na warunki pogodowe. 10 klasa prędkości oznacza szybki transfer danych – do 40 MB/s, dzięki czemu tak praca z aparatem, jak i późniejsza obróbka zdjęć są szybkie, łatwe i przyjemne.

Z zakupu i korzystania z karty SanDisk Ultra będą zadowoleni tak amatorzy, jak i osoby zajmujące się fotografią na co dzień – w zasadzie trudno znaleźć słabe strony niniejszego produktu.3. Kingston SDHC Class 10 UHS-I 32GB

Karta pamięci Sony SF32UX SDHC Class 10 UHS-I 32GB

Kolejna karta, która znalazła się w zestawieniu jest warta uwagi ze względu na olbrzymią prędkość odczytu, dochodzącą nawet do 90 MB/s

32 GB pojemności sprawiają, że zyskujemy niemały komfort użytkowania i dajemy sobie gwarancję, że w trakcie urlopu miejsca nam nie zabraknie. Jeśli dodatkowo będziemy mieli pod ręką laptopa i zechcemy skopiować zdjęcia na dysk twardy, by poddać je wstępnej obróbce, to będziemy zachwyceni szybkością, z jaką odbywa się cały proces.

Zapomnijmy o długim przenoszeniu wielu plików – w zależności od typu złącza i jakości kabla całą zawartość karty możemy przenieść w około 5 minut. Jednak przez wzgląd na fakt, że zazwyczaj kopiuje się mniejsze paczki zdjęć to proces zajmie nam kilka sekund. W parze z dużą szybkością odczytu idzie także bardzo dobra szybkość zapisu danych.4. Samsung microSD EVO Plus 64GB


Propozycja południowokoreańskiej firmy daje możliwość zapisywania nie tylko zdjęć z naszych aparatów. Karta ta idealnie nadaje się również do przenośnych kamer GoPro.

Pojemność 64GB da nam możliwość zapisu długich nagrań wideo bez konieczności zgrywania ich co chwilę na komputer. Prędkość odczytu wynosząca 80 MB/s sprawi, że zgrywanie plików zajmie krótką chwilę. Idealna dla osób, które korzystają z kamer GoPro oraz dla tych, którzy nie przejmują się usuwaniem nieudanych zdjęć w danej chwili.

Karta firmy Samsung  wykazuje bardzo wysoki stosunek jakości do ceny w tej kategorii produktowej – a oprócz tego pracuje niezwykle szybko i stabilnie. Doskonale nadaje się zarówno do zapisu zdjęć, jak i filmów w HD.

 

5. SanDisk Extreme SDHC Class 10 UHS-I 32GB


Ostatnia propozycja idealnie nadaje się do profesjonalnych aparatów i lustrzanek. Jej zastosowanie maksymalizuje ich moc i skraca czas 

oczekiwania pomiędzy poszczególnymi ujęciami. Prędkość zapisu 60 MB/s pozwoli w pełni wykorzystać zaawansowane funkcje profesjonalnych aparatów.

Co więcej, dzięki programowi RescuePRO możemy odzyskać dane, które zostały przez przypadek usunięte. Pozwala również na kręcenie wysokiej jakości filmów 3D i Full HD, które wymagają większych wydajności, niż mogą zapewnić zwykłe karty. Prędkość odczytu do 80 MB/s znacznie skraca czas przenoszenia plików z aparatu do komputera.  

Karta SanDisk Extreme została stworzona do pracy w ekstremalnych warunkach. Jest wodoodporna, odporna na wstrząsy oraz na bardzo wysokie i niskie temperatury. 

 
 


 

Polecane karty pamięci
  • 79,99 zł
  • 99,99 zł
  • 74,99 zł
  • 54,99 zł
  • 32,99 zł
SPRAWDŹ SZEROKI WYBÓR KART PAMIĘCI W NASZYM SKLEPIE!
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link