Jakie sprzęty wybrać, by stworzyć kuchnię fit?

Autor: Joanna

W kuchni fit unika się smażenia na głębokim oleju czy słodkich napojów z dodatkiem cukru. W zamian stawia się na gotowanie na parze, owocowo-warzywne koktajle i opiekanie bez tłuszczu. Zobacz, które urządzenia – jak grill domowy – warto mieć, aby szybko i łatwo przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki w kuchni fit!

Sprzęty kuchenne do kuchni fit

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

    jaki grill elektryczny warto mieć w kuchni fit
  1. który parowar pomoże Ci przygotowywać potrawy bez tłuszczu
  2. jaki urządzenia warto mieć do przygotowywania koktajli i smoothie

Potrawy z grilla elektrycznego w kuchni fit? Jak najbardziej!

Warzywa i mieso opiekanei bez tłuszczu na grillu elektrycznymZamiast czekać na sezon na potrawy z grilla – wyposaż swoją kuchnię fit w urządzenie, dzięki któremu przyrządzisz wyśmienicie wypieczone mięsa i warzywa bez nadmiaru tłuszczu i smażenia na patelni.

W artykule Jaki grill elektryczny wybrać? znajdziesz informacje o rodzajach grilla domowego. W kuchni osoby dbającej o dietę i zdrowy tryb życia zastosowanie znajdzie z grill z funkcją odprowadzania tłuszczu – jak profesjonalny Sage BGR820. Podczas smażenia mięs może zacząć wytapiać się wspomniany tłuszcz, ale specjalne kanaliki umożliwią jego odprowadzenie np. do pojemnika lub szufladki. Dzięki temu możesz uniknąć używania papierowych ręczników do usunięcia nadmiaru tłuszczu (jak w przypadku np. smażonych placków ziemniaczanych). Ponadto tłuszcz nie zalega na powierzchni grilla, co mogłoby utrudniać czyszczenie urządzenia.

Tańszy grill elektryczny wysoko oceniony i polecany przez naszych klientów to Tefal GC712D OptiGrill z funkcją odprowadzania tłuszczu do szufladki, którą można myć w zmywarce. Chociaż ma nieco mniejszą moc niż grill elektryczny Sage, atutem tego modelu jest duża powierzchnia grillowania z nieprzywierającą powłoką. Największą zaletą jest jednak funkcja pomiaru grubości składników połączona z automatycznym ustawieniem temperatury oraz czasu grillowania. Oprócz 8 programów dostępny jest również tryb ręczny.

WSKAZÓWKA

Aby urządzenie nie ograniczało Cię w wymyślaniu zdrowych potraw z grilla elektrycznego, wybierz grill, który ma regulację położenia górnej płyty. Dzięki temu możliwe jest równomierne opiekanie wszystkich składników – niezależnie od ich grubości.

Polecane parowary
  • 339 zł
  • 139,99 zł
  • 79 zł
  • 189,99 zł
  • 149 zł

Najpopularniejszy parowar do kuchni fit według naszych klientów

Produkty przygotowywane na parze są lekkostrawne, mniej kaloryczne niż smażone wersje i zachowują o wiele więcej wartości odżywczych w porównaniu do produktów gotowanych.

W bestsellerowym parowarze Morphy Richards IntelliSteam 48780 możesz przygotowywać aż 3 potrawy jednocześnie lub wieloskładnikowy obiad nawet dla kilku osób. Twoim bliskim lub znajomym zdrowy obiad kojarzy się z potrawami bez smaku? Dzięki parowarowi możesz przygotować danie składające się z sypkiego ryżu, kruchej i dobrze przyprawionej ryby oraz warzywnych dodatków.

CZY WIESZ, ŻE…

Dzięki personalizacji czasów gotowania w pamięci parowaru Morphy Richards możesz zapisywać parametry przyrządzania poszczególnych obiadów. Ponadto urządzenie ma automatyczne programy gotowania dla różnych składników.

Mikser kielichowy Kenwood Sport2Go SMP060WGRównie popularny parowar z tej samej półki cenowej to Tefal Vitacuisine Compact VS 4003 o rodzinnej pojemności – aż 10,3 litra. Sprawdzi się też w przypadku osób, które gotują zdrowe posiłki do pracy na kilka dni.

Blender kielichowy do smoothie i koktajli w kuchni fit

Zabieganym osobom, które narzekają na brak czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, spodoba się blender kielichowy Kenwood Sport2Go SMP060WG.

W zestawie znajdują się 2 poręczne, sportowe butelki o pojemności 600 ml, w których możesz przygotować koktajl białkowy na siłownię albo owocowo-warzywne smoothie do pracy. Po 30-sekundowym zmiksowaniu składników wystarczy zdjąć bidon z podstawki i wziąć go ze sobą. Silnik o mocy 300 W generuje do 20 000 obrotów na minutę – producent deklaruje, że zmiksuje nawet mrożone owoce i pokruszysz lód.

Konkurencyjne blendery kielichowe dla zabieganych i sportowców to Electrolux PerfectMix ESB2500 i Russell Hobbs Mix & Go 21350-56.

Zobacz też ranking blenderów kielichowych 2019.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link