Jaką kamerę samochodową wybrać? Poznaj opinie naszych klientów

Autor: Anna

Filmowanie sytuacji na drodze podczas jazdy może okazać się przydatne w wielu sytuacjach. Dlatego na wyposażeniu auta warto mieć dobry wideorejestrator samochodowy, który automatycznie się włączy i nagra całą trasę. Nie wiesz, jaką kamerę samochodową wybrać? Przeczytaj opinie naszych klientów o różnych modelach!


Wideorejestrator samochodowy na przedniej szybie auta

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaką kamerę samochodową najczęściej wybierają klienci,

- który rejestrator jazdy w lusterku polecają inni kierowcy,

- jaki wideorejestrator z GPS jest zdaniem użytkowników najlepszy,

- jaki wideorejestrator dobrze sprawdza się podczas jazdy nocą.

Najlepsza kamera samochodowa – opinie

Chcesz zacząć nagrywać swoje trasy, ale nie wiesz jaki wideorejestrator wybrać? W naszym sklepie znajdziesz różne kamery do samochodu – ceny tych urządzeń mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet ponad 1 000 złotych. Pamiętaj jednak, że najtańsze modele nie oferują najwyższej rozdzielczości filmu, a co za tym idzie, nagranie może nie być wystarczająco wyraźne. Dlatego najlepiej będzie wybrać wideorejestrator, który łączy niezbyt wygórowaną cenę i dobre parametry.

Rejestrator jazdy w lusterku Navitel Dual DVR MR250Takim urządzeniem jest kamera do samochodu Vordon DVR-240B, która należy do najczęściej wybieranych przez naszych klientów. Użytkownik Zbych, który kupił u nas ten model, pisze o nim: Lekki wideorejestrator na małym statywie, przez co jest zamocowany pod samym lusterkiem, nie blokując widoczności.

To niejedyna pozytywna opinia o tym modelu: Odkąd jeżdżę z kamerką Vordon, doceniam, jakie to ważne. Jest włączona praktycznie cały czas – pisze Feliks. Kamerka jest bardzo solidnie wykonana, a jednocześnie lekka i poręczna. Obraz, jaki nagrywa, jest bardzo dobrej jakości niezależnie od warunków na drodze.

Kamera do samochodu w lusterku

Niektórzy kierowcy uważają kamerę zamocowaną na przedniej szybie za niedogodność zmniejszającą widoczność w trakcie jazdy. Z myślą o tych klientach powstały modele takie jak rejestrator jazdy w lusterku Xblitz MIRROR 2016. Dzięki temu że wyświetlacz jest umieszczony na powierzchni lusterka wstecznego, możesz podczas jazdy bezpiecznie zerkać na nagrywany obraz.

Wspomniany rejestrator to niedroga kamera samochodowa – opinie klientów wskazują jednak, że mimo niskiej ceny produkt dobrze pełni swoją funkcję. Sławomir napisał o nim: Po kilku dniach użytkowania jestem zadowolony. Menu dosyć czytelne. Nie ma potrzeby czytać instrukcji. Nie trzeszczy. Bardzo fajnie, że można wyłączyć pogląd i dzięki temu widać wszystko w lusterku. To, że się nagrywa, widać po migającej diodzie. Mikki dodaje: (…) na niektórych lusterkach kamera może drżeć, ale stabilizator obrazu jest genialny – przy odtwarzaniu nie widać żadnych drgań.

Polecane rejestratory jazdy
  • 189,99 zł
  • 1 149 zł
  • 549 zł
  • 579 zł
  • 249 zł

Wideorejestrator z GPS – jaki najlepiej wybrać?

Przydatną funkcją kamer samochodowych jest moduł GPS, dzięki któremu nagranie jest opatrzone informacją o lokalizacji pojazdu. Ponadto z wideorejestratora Mio MiVue C330 GPS możesz też korzystać jak ze zwykłej nawigacji. Kierowcy korzystający z tego modelu podkreślają, że urządzenie ma wbudowaną bazę fotoradarów.

Kamera samochodowa w aucieJak pisze Kris: W tych pieniądzach z GPS bardzo fajny produkt. Konstrukcja lekka, ale solidna. Na plus to, że posiada bazę fotoradarów. Pokazuje naszą prędkość, a na tym mi zależało. Kolejna fajna sprawa, że soczewka nie wystaje poza konstrukcję – jest delikatnie schowana w obudowę, a tym samym bardziej odporna na zarysowania.

Więcej porad znajdziesz w artykule: Rejestrator jazdy z GPS – 5 polecanych modeli.

Jaki wideorejestrator do jazdy w nocy?

Szczególnym wyzwaniem dla kamery samochodowej jest nagrywanie drogi po zmroku. Jeśli chcesz, aby obraz był wyraźny, wybierz model z trybem nocnym – na przykład rejestrator jazdy Xblitz GO SE. Jak pisze Adam, jest to przyzwoity model: Kamerka spisuje się bardzo dobrze, zarówno w dzień, jak i w nocy. Nagrywa płynny ostry obraz i ma niewielkie gabaryty. Paweł dodaje: Kamera nagrywa naprawdę ładny obraz. Bardzo dużym plusem jest kąt widzenia.

WSKAZÓWKA

Zastanawiasz się, jaka kamera do samochodu pomieści najwięcej materiału? Wybierz model z funkcją nagrywania w pętli – gdy miejsce na nośniku się skończy, urządzenie zacznie nadpisywać obraz na starszym materiale.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link