Jaki trymer do brody do 150 złotych wybrać?

Autor: Anna

Stylizowanie zarostu bez specjalnych narzędzi jest niesamowicie trudne. Możemy to jednak zrobić samodzielnie bez konieczności wizyty u profesjonalisty. Wystarczy zaopatrzyć się w przeznaczone do tego urządzenie, czyli trymer. Pozwala on w prosty sposób przycinać brodę, przy czym możliwe jest także dostosowywanie długości i innych parametrów. W ten sposób nie tylko wymodelujemy zarost zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami, ale także zaoszczędzimy na wizytach u fryzjera. Jaki trymer do brody warto wybrać do 150 złotych?

Mężczyzna podczas trymowania brody

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. Jak działa trymer i dlaczego warto z niego korzystać
 2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie
 3. Jaki trymer do brody do 150 złotych wybrać

Jak działa trymer i dlaczego warto z niego korzystać?

Mężczyzna trymujący brodę przed lustrem

Trymer do brody jest wykorzystywany w celu modelowania i stylizacji zarostu. Zasada jego działania nie różni się bardzo od tradycyjnych maszynek do włosów. Urządzenie wyposażono w elementy tnące oraz nakładkę, którą często można wymieniać, aby dostosować długość. W znacznym stopniu skraca i ułatwia on usuwanie owłosienia oraz jego dostosowywanie do osobistych preferencji. Trymer do brody, dzięki możliwości korzystania z kilku różnych nakładek, pozwala nawet na całkowite usuwanie zarostu. Może w tej kwestii zastąpić tradycyjną maszynkę z żyletkami.

Codzienne pielęgnowanie oraz przycinanie brody wymaga pewnej precyzji. Robienie tego bez specjalnych narzędzi jest stosunkowo trudne i najczęściej kończy się to na wizycie u fryzjera. Nie musi być to konieczność. Wystarczy zainwestować w trymer do brody, który wbrew pozorom nie kosztuje stosunkowo dużo. Dobrej jakości sprzęt możemy zakupić już za mniej niż 150 złotych. Gwarantuje on jednak precyzyjne działanie z możliwością dostosowania zarostu do własnych upodobań.

Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli tego typu urządzeń. Trymery przeznaczone stricte do modelowania brody charakteryzują się węższymi ostrzami, tak by uzyskać możliwie jak najwyższą dokładność. W zestawie zwykle znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak nakładki, czy też szczoteczki do czyszczenia sprzętu. Ostrza w trymerze znajdują się bardzo blisko siebie, aby zapobiegać podrażnianiu skóry.

Polecane trymery
 • 299 zł
 • 279 zł
 • 49,99 zł
 • 99,99 zł
 • 599 zł

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Trymer z opcją dopasowania długości ostrzy

Dostępne na rynku trymery do brody różnią się niektórymi parametrami. Dodatkowo zestawy mogą być rozbudowane w mniejszym lub większym stopniu, zależnie od modelu. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na markę sprzętu. Sprawdzone urządzenie z dobrymi opiniami będzie działać znacznie lepiej niż tańszy zamiennik od mało znanej firmy. Uznany producent gwarantuje, że trymer, który zakupimy, spełni nasze oczekiwania pod każdym względem. Czym jeszcze kierować się podczas wyboru sprzętu?

 • Regulacja długości strzyżenia - dzięki temu rozwiązaniu będzie możliwe bardziej precyzyjne stylizowanie zarostu. Dostępne na rynku urządzenia mają różne mechanizmy konfiguracji. Najczęściej stosuje się wymienne nasadki, jednak można spotkać sprzęt wyposażony w specjalne pokrętło lub suwak.
 • Elementy tnące - to właśnie dzięki nim zarost jest przycinany. Należy jednak pamiętać, że ostrza muszą być co jakiś czas oliwione, tak by się nie zacinały oraz skóra po strzyżeniu nie była podrażniona. Bardziej zaawansowane modele mają funkcję samo oliwienia, która zapewnia dodatkową wygodę.
 • Zasilanie - trymery dzielą się na sieciowe, akumulatorowe, bateryjne oraz sieciowo-akumulatorowe. Tutaj wiele zależy od osobistych preferencji. Jeżeli musimy podłączyć sprzęt do kontaktu, to kabel może w pewnym stopniu nas ograniczać. Modele bezprzewodowe natomiast wiążą się z koniecznością ładowania co jakiś czas. Najlepszym rozwiązaniem są więc urządzenia hybrydowe, które działają zarówno po podłączeniu do prądu, jak i na zasilaniu akumulatorowym.
 • Wodoodporność - to bardzo istotna kwestia, jeżeli z trymera zamierzamy korzystać w łazience. Nie chcemy by zachlapanie lub zalanie spowodowało uszkodzenie sprzętu. Modele wodoodporne możemy także bez problemu czyścić pod bieżącą wodą, co jest dość wygodnym rozwiązaniem.
 • Dodatkowe funkcje - niektóre urządzenia posiadają specjalny wyświetlacz, dzięki czemu łatwiejsze jest dostosowywanie niektórych parametrów. Często także można spotkać system laserowy, który umożliwia jeszcze dokładniejsze stylizowanie zarostu. Wszystko zależy od osobistych preferencji.

Jaki trymer do brody do 150 złotych wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele trymerów o różnym stopniu zaawansowania. Niektóre z nich są naprawdę drogie i przeznaczone dla profesjonalistów. Do codziennego modelowania zarostu w zupełności wystarczy sprzęt średniej klasy, wyposażony w możliwość regulowania długości. Tego typu urządzenie można zakupić już za mniej niż 150 złotych. Warto zwrócić uwagę jedynie na markowe produkty, gwarantujące satysfakcjonującą jakość.

Przy niskim budżecie warto zwrócić uwagę między innymi na Babyliss E846E, Philips BT3206/14 oraz Philips QT4000/15. Wszystkie te modele w zupełności wystarczą do codziennej stylizacji. Koszt każdego z nich to około 100 złotych, przy czym charakteryzują się stosunkowo wysoką jakością zarówno wykonania, jak i strzyżenia. Należy jednak wybrać model, który spełni nasze osobiste oczekiwania. Bardziej zaawansowane trymery do brody, takie jak Babyliss T861E lub Philips QT4015/16 zapewniają jeszcze większą wygodę przy użytkowaniu, lecz wiąże się to także z wyższą ceną. Ich koszt to 150 złotych. Otrzymujemy w zamian wysokiej jakości, sprawdzone urządzenie z wieloma dobrymi opiniami. Gwarantuje to satysfakcjonujący efekt podczas stylizowania zarostu.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link