Zakup amplitunera z DAB+ – jaki model wybrać?

Autor: Zosia

Amplituner to urządzenie, które często pojawia się w domach osób ceniących dobry dźwięk. Ten wszechstronny sprzęt zapewnia dostęp do nowej jakości muzyki. Łącząc go z naszym nagłośnieniem, możemy uzyskać przestrzenny dźwięk, który znacznie poprawi doznania słuchowe podczas filmów akcji czy gier wideo. Istotną cechą dodatkową w amplitunerach okazuje się także radio DAB+. Ta technologia pozwala odbierać czysty i zniekształcony dźwięk w radiu. Dodatkowo DAB+ umożliwia łatwe wyszukiwanie stacji radiowych za pomocą ich nazw, a nawet planowanie odsłuchania audycji.

Zbliżenie na srebrny amplituner

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest technologia DAB+
  2. na co zwrócić uwagę podczas zakupu amplitunera z DAB+
  3. jakie modele amplitunerów z DAB+ warto kupić

Technologia DAB+ – cechy charakterystyczne

Ręka przekręcająca pokrętło w amplitunerze

Na rynku możemy znaleźć wiele propozycji amplitunerów. Każda charakteryzuje się nieco innymi możliwościami. Te urządzenia wielofunkcyjne zapewniają dźwięk o wysokiej jakości. Dla osób, które chętnie słuchają muzyki popularnej lub audycji radiowych, bardzo ważną cechą będzie radio cyfrowe. Czym jednak jest technologia DAB+?

DAB+, czyli Digital Audio Broadcasting +, to technologia pozwalająca na emisję dźwięku, a także przesyłanie obrazów lub wiadomości o ruchu na drodze. Jest to udoskonalona wersja systemu DAB. W odróżnieniu od radia z sygnałem analogowym FM technologia DAB+ pozwala na uzyskanie zupełnie nowej jakości dźwięku. Przede wszystkim audycje lub muzyka dzięki DAB+ będą pozbawiona szumów i zakłóceń. Ważną cechą jest także fakt, iż ta technologia pozwala na utrzymywanie bardzo dobrej jakości odsłuchu nawet podczas ruchu. Dodatkowo charakteryzuje się szerokim zasięgiem odbierania. To oznacza większy wybór stacji radiowych i ich łatwiejszą obsługę. Do nawigacji potrzebujemy tylko jednego przycisku. Dzięki DAB+ możemy wyszukać stację, wpisując odpowiednią nazwę, a nie, jak w przypadku radia FM – konkretną częstotliwość. Amplitunery z DAB+ to świetna propozycja dla nawet najbardziej wymagających audiofilów, którzy uwielbiają otaczać się muzyką w najwyższej jakości. Technologia Digital Audio Broadcasting + to swoista rewolucja w przesyłaniu dźwięku… i nie tylko! Amplituner z technologią DAB+ pozwoli również na planowanie odsłuchu konkretnej stacji radiowej – nawet na kilka dni przed ich „premierową” emisją.

Zakup amplitunera z DAB+ – na co zwrócić uwagę?

Zakup tego urządzenia wielofunkcyjnego nie jest prostą sprawą. Wybierając amplituner z DAB+, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wykorzystywaną w urządzeniu technologię. W RTV EURO AGD możemy znaleźć amplitunery, które wspierają zarówno system z rodziny DAB, jak i AM oraz FM. Dobrym wyborem będzie zakup urządzenia współpracującego z wieloma technologiami radiowymi. Oczywiście pamiętajmy, że wciąż najlepszą jakość gwarantuje nam DAB+. Jednak dostęp do radia FM lub internetowego to dobra alternatywa dla osób, które lubią korzystać z innych źródeł odsłuchu dźwięku. Warto także zwrócić uwagę na samą moc i liczbę kanałów w amplitunerze. Nie zależy zapominać o możliwościach tego urządzenia. Jeżeli poszukujemy mocnego sprzętu, powinniśmy zdecydować się na amplituner z jak najwyższą mocą na kanał. Dzięki temu uzyskamy czysty i niezakłócony dźwięk o zbalansowanych tonach. Drugą ważną sprawą jest liczba kanałów. Amplitunery oferują kanały od 2.1 do nawet 9.1. Co to oznacza? Osobom niepotrzebującym budować dźwięku przestrzennego, który będzie rozchodził się po całym pomieszczeniu, polecamy wybór amplitunera z kanałami 2.1. Uzyskamy wtedy dźwięk stereo z wyjściami na dwa głośniki + subwoofer. Natomiast gdy uwielbiamy otaczać się dźwiękami, warto wybrać sprzęt z kanałami 5.1 lub więcej. Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupów, jest dostęp do funkcji dodatkowych. Wiele urządzeń oferuje coraz więcej opcji. Kupując amplituner, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czego potrzebujemy. W RTV EURO AGD znajdziemy urządzenia kina domowego z dostępem do Wi-Fi, Bluetooth czy AirPlay. Dodatkową funkcjonalnością jest zgodność z rozdzielczością 4K, która oferuje dostęp do najwyższej ilości szczegółów.

Polecane amplitunery
  • 3 199 zł
  • 2 999 zł
  • 3 699 zł

Jaki model amplitunera z technologią DAB+ kupić?

Niebieski, podświetlany napis DAB

Amplituner z DAB+ to urządzenie, które z pewnością znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w rękach zapalonych audiofilów, ale także zwykłych użytkowników, chcących uzyskać lepszą jakość dźwięku. W RTV EURO AGD jest dostępnych wiele modeli amplitunerów, które mają zastosowaną technologię DAB+. Pierwszą ciekawą propozycją jest Yamaha MusicCast R-N303D. To świetna propozycja dla osób, które poszukują sprzętu z niedużą liczbą kanałów, ale za to ze świetną mocą na kanał – aż 140 W! Amplituner obsługuje wiele wersji radia – DAB i DAB+, a także internetowe oraz FM i AM. Ważną cechą tego zestawu jest fakt, że jest to urządzenie z kanałami 2.0, a więc bez subwoofera.

Warto także zarekomendować model Yamaha MusicCast RX-D485 (czarny). Ma on 5.1 kanałów o mocy 115 W na kanał. Co ciekawe, to urządzenie, w odróżnieniu od pierwszej propozycji, obsługuje radio DAB+, FM oraz internetowe. Zapewnia zatem dostęp do dużo wyższej jakości transmitowanego dźwięku. Ten model dostępny jest w kolorze czarnym oraz tytanowym – Yamaha MusicCast RX-D485 (tytanowy). Propozycją z nieco wyższej półki cenowej jest Yamaha MusicCast R-N803D (srebrny). Amplituner z liczbą kanałów 2.1 oraz niezwykle wysokim progiem mocy na kanał – aż 145 W. Podobnie jak w przypadku poprzedników, wykorzystuje technologię DAB+. Przydatną funkcją dodatkową jest możliwość połączenia z serwisami muzycznymi Spotify czy Tidal. Ten model występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – wspomnianej wcześniej srebrnej oraz czarnej – Yamaha MusicCast R-N803D (czarny). Ostatnim urządzeniem godnym polecenia jest Yamaha MusicCast RX-A880 AVENTAGE. Jest to amplituner dla wymagających – ma liczbę kanałów 7.2, które pozwalają na dostęp do niezapomnianych doznań z dźwięku przestrzennego. Charakteryzuje się niemal idealnym i niezakłóconym dźwiękiem. Wykorzystuje radio internetowe, FM oraz DAB+.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link