Wyciskarka wolnoobrotowa – jak wybrać najlepsze urządzenie? Porady

Autor: Joanna

Moda na zdrowe odżywianie powoduje, że coraz częściej zwracamy uwagę na zawartość koszyka zakupowego. Dbanie o siebie ułatwia wyciskarka wolnoobrotowa na całe owoce. Soki własnej produkcji wzmacniają system immunologiczny, dostarczając witamin i substancji odżywczych. Jak wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową na całe owoce?

Wyciśnięty sok ze świeżych owoców

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową
 2. jak działa wyciskarka
 3. jakie są rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych
 4. na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu wyciskarki

Wyciskarka wolnoobrotowa a domowe soki

Kobieta pijąca świeżo wyciśnięty sok

Uważa się, że soki owocowe i owocowo-warzywne to źródło witamin i substancji odżywczych. Najczęściej to sformułowanie dotyczy jednak świeżo wyciskanych soków domowej roboty. Sklepowe soki i napoje zawierają często bardzo dużo cukru, co skutkuje wyższym poziomem insuliny w organizmie. Aby cieszyć się w 100% z wartości odżywczych, należy postawić na własną produkcję. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wolnoobrotowej wyciskarki do warzyw i owoców. Samodzielne wyciskanie soków nie będzie trudne, a ulubiony sok możemy wypić od razu po jego przygotowaniu.

Soki z wyciskarki wolnoobrotowej dostarczają wielu witamin, mikroelementów, enzymów czy pektyn, które uzupełniają dzienne zapotrzebowanie. Odpowiednie stosowanie soków warzywnych i owocowych skutecznie wspomaga odchudzanie i jest częścią wielu diet oczyszczających i leczniczych. Co więcej, substancje odżywcze doskonale wpływają na kondycję włosów, cery i paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które na pierwszy rzut oka spełniają oczekiwania użytkownika. Jednak jednym z najlepszych wyborów jest wyciskarka wolnoobrotowa, która w sposób rotacyjny wytłacza z produktów sok wraz z witaminami i minerałami.

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Przede wszystkim działanie wyciskarki wolnoobrotowej polega na wolnym miażdżeniu owoców i warzyw przez wałek ślimakowy. Ten typ urządzenia nie ma ostrzy lub noży, które tną produkty na małe kawałki. Wolnoobrotowa wyciskarka miażdży składniki soku poprzez 40–120 obrotów/minutę. Następnie składniki przeciskane są przez sitko, a z drugiej strony instalacji zaczyna spływać sok. Uzyskany w ten sposób płyn jest bogaty w minerały i witaminy, gęstszy od napoju z sokowirówki, a co więcej – można go przechowywać w lodówce przez dobę. Soki zrobione w innych maszynach należy spożyć niemal natychmiast po zrobieniu.

Wyciskarka charakteryzuje się mocą – czym jest wyższa, tym lepiej urządzenie poradzi sobie z twardymi produktami. Ponadto podczas zakupu należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonane. Wyciskarka powinna mieć stosowne certyfikaty i być wytrzymała na urazy mechaniczne i zarysowania. Ślimak miażdżący produkty na sok powinien być solidnie wykonany, co przede wszystkim poprawia wydajność urządzenia. Inną przydatną funkcją jest regulacja mocy. Przyda się również możliwość doboru programu miażdżenia do danego soku.

 • 2 299 zł
 • 399 zł
 • 1 889 zł
 • 519 zł
 • 1 589 zł

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Wyciskarka na całe owoce

Wyciskarki wolnoobrotowe dostępne są w trzech wariantach:

 • Wyciskarka pionowa jednoślimakowa – ma jeden wałek służący do miażdżenia warzyw i owoców na sok. Urządzenie w konfiguracji pionowej zajmuje mniej miejsca. Nie trzeba ręcznie popychać produktów ani kroić ich przed przystąpieniem do wyciskania soku. Zazwyczaj urządzenie ma funkcję czyszczenia.
 • Wyciskarka pozioma jednoślimakowa – to większe urządzenie w porównaniu do modelu pionowego. Łatwiej jest je czyścić w środku, lecz często trzeba fizycznie popychać produkty specjalnym uchwytem. Wyciskarka nie tylko mieli owoce i warzywa, ale również orzechy, mak, gotowane mięso, ziemniaki na purée czy suszone zioła na przyprawy. To wielofunkcyjne urządzenie zastąpi kilka gadżetów w domu. Podobne funkcje znajdziemy również w wyciskarce poziomej dwuślimakowej.
 • Wyciskarka pozioma dwuślimakowa – to bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie, które ma dwa wałki miażdżące. Ułożone są one równolegle i wzajemnie się zazębiają. Dzięki takiej konstrukcji uzyskuje się większe ilości soku. Niestety ze względu na większą wydajność wyciskarki dwuślimakowe są droższe od jednoślimakowych.

Przed zakupem należy określić swoje zapotrzebowanie na soki i dopasować urządzenie do własnych preferencji czy przyzwyczajeń. Ze względu na rozbudowane opcje wyciskarek warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów