Suszarka balkonowa – jaki model warto wybrać?

Autor: Klaudia

Suszarka balkonowa ułatwia życie, bez względu na to, czy mieszkasz w bloku, czy też w domu jednorodzinnym. Pranie różnorodnych tkanin wymaga uwagi – właściwej temperatury czy środków czyszczących. Jednak równie ważny jest proces suszenia. Suszarka balkonowa została stworzona właśnie po to, aby tkaniny mogły schnąć na świeżym powietrzu.

Pranie rozwieszone na suszarce stojącej na balkonie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. Jakie są najpopularniejsze rodzaje suszarek balkonowych?
  2. Suszarka stojąca czy wisząca – która jest lepsza?
  3. Jaki model suszarki balkonowej wybrać?

Suszarki balkonowe – najchętniej wybierane rodzaje

Suszarka pionowa na balkonie

Suszarka balkonowa to cenny element wyposażenia mieszkania lub domu. Wbrew pozorom, jej wybór wcale nie jest prosty. Producenci oferują różne rodzaje suszarek, które różnią się przede wszystkim kształtem i wielkością. Wybór jest na tyle duży, że sprzęt można bez problemu dostosować do każdej wielkości pomieszczenia. Najpopularniejszym i powszechnie lubianym rodzajem suszarek balkonowych jest suszarka stojąca – jej cechą charakterystyczną są rozkładane skrzydła. Umożliwia suszenie ubrań tylko w jednej płaszczyźnie. Na balkonach i w ogrodach sprawdzi się znakomicie, zwłaszcza gdy jej nóżki są stabilne i odpowiednio obciążone.

Wśród popularnych rodzajów suszarek balkonowych należy wymienić również suszarkę ścienną, którą można zamontować w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu – na ścianie, kaloryferze, parapecie czy nawet balkonowej poręczy. Ze względu na bardzo małe gabaryty i stosunkowo niedużą powierzchnię na ubrania, suszarka ścienna umożliwia suszenie bielizny i mniejszych elementów garderoby, pełniąc tym samym funkcję dodatkową w stosunku do suszarki rozkładanej.

Oprócz wspomnianych wyżej dwóch wariantów, suszarka balkonowa może mieć też formę pionową. Po rozłożeniu przypomina wieżę. Taka konstrukcja pozwala na suszenie prania na wielu poziomach jednocześnie. Rozwiązanie to nie zajmuje dużo miejsca – nawet mały balkon okaże się wystarczający, aby móc suszyć pranie w ten sposób.

Stojąca czy wisząca – która suszarka balkonowa jest lepsza?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która wersja suszarki jest lepsza – stojąca czy wisząca. Pierwsza, jak np. Leifheit Pegasus 150 81570, charakteryzuje się dużą powierzchnią i stabilnością. Dzięki niej pranie może suszyć się bez problemów niemal w każdych warunkach. Nie da się jednak ukryć, że sprzęt ten wymaga dużej powierzchni i zajmuje sporo miejsca, nawet po złożeniu. Suszarka balkonowa stojąca to praktyczny sprzęt, jednak sprawdzi się w pomieszczeniach lub na balkonach o większym metrażu.

Suszarka balkonowa wisząca, np. na poręcz lub na balustradę, to kolejne praktyczne rozwiązanie. Typowym przykładem takiego modelu może być Vileda Sunset 157229, która wyposażona jest w wygodny system mocowania, gwarantujący stabilność w czasie suszenia ubrań. Powierzchnia tej suszarki balkonowej nie jest zbyt imponująca, jednak śmiało można używać jej do codziennego prania. Jest też bardzo lekka, a w jej wyposażeniu znajduje się dodatkowy wieszak na drobną bieliznę.

Polecane suszarki do ubrań
  • 399 zł
  • 269 zł
  • 229 zł
  • 159,99 zł
  • 119,99 zł

Suszarka balkonowa – jaki model wybrać?

Suszarka do ubrań Leifheit Pegasus 150 81570

Zakup odpowiedniej suszarki balkonowej uzależniony jest więc od indywidualnych preferencji oraz możliwości lokalowych użytkownika. Popularny model suszarki pionowej to Vileda Level 3 157206. Jest to suszarka piętrowa (zwana też wieżową), która oszczędza domową lub balkonową przestrzeń i przy tym zapewnia aż 33 metry powierzchni suszenia! Zdaniem użytkowników, jej rozmiar jest wystarczający, aby wysuszyć 2-3 prania jednocześnie. Miłośnicy kompaktowych rozwiązań pokochają ten model – zmieści się nie tylko na małym balkonie, ale również pod prysznicem.

Z kolei Vileda Genius 70 157338 to teleskopowa suszarka ścienna, która jest nie tylko funkcjonalnym, ale także eleganckim elementem wyposażenia wnętrza. Jej największą zaletą jest wielofunkcyjność – bardzo szybko może zmienić się w wieszak na ręczniki lub półkę na drobne przedmioty codziennego użytku. Ponadto może być zamontowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Ciekawym przykładem suszarki balkonowej stojącej jest również Leifheit 81592 Pegasus 200 Varioline – niewielki, rozkładany model, który bez problemu można postawić także w małych pomieszczeniach. Jego dodatkową zaletą jest stabilność i wytrzymałość. Natomiast osoby, które dysponują nieco większą powierzchnią mieszkania lub domu, balkonu lub tarasu, mogą zaopatrzyć się w suszarkę ogrodową typu Leifheit Linomatic 500 Comfort 85272. Dzięki temu rozwiązaniu można wysuszyć nawet pięć prań za jednym razem.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link