Jaką mysz gamingową wybrać – przewodową czy bezprzewodową?

Autor: Sara

Zaawansowane myszki bezprzewodowe dla graczy mają tak innowacyjne i dokładne sensory, że dorównują szybkością i precyzją klasycznym myszkom przewodowym. Jednak wielu graczy obawia się, że bezprzewodowa myszka do gier niespodziewanie straci łączność z komputerem, przez co szanse na wygraną przepadną. Czy faktycznie jest się czego obawiać, czy warto kupić bezprzewodową myszkę gamingową zamiast przewodowej?

Myszka gamingowa z podświetleniem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są różnice między myszą przewodową a bezprzewodową
  2. jakie są rodzaje myszek bezprzewodowych dla graczy
  3. jaką myszkę gamingową warto kupić

Czy gracze słusznie obawiają się bezprzewodowych myszek do gier?

Nowoczesna przewodowa myszka do gier Bezprzewodowe myszki do gier są niekorzystnie kojarzone z opóźnieniami i zerwaniami łączności, którym ma zapobiegać przewód w tradycyjnej myszy. Jednak dzisiejsze technologie rozwiązały wiele problemów bezprzewodowych myszek. Wiodący producenci bezprzewodowych akcesoriów gamingowych deklarują, że ich rozwiązania niwelują problemy z niestabilną łącznością i opóźnieniami w przekazywaniu sygnału między urządzeniami.
Kolejną obawą graczy jest akumulator w bezprzewodowej myszce do gier.
Niektóre modele są zasilane bateriami AAA, więc trzeba mieć je zawsze pod ręką w razie konieczności wymiany. Mimo że baterie są tanie, mogą spowodować, że mysz wyłączy się w trakcie rozgrywki. Z tego powodu mysz zasilana bateriami sprawdzi się do codziennego użytku, podczas którego utrata łączności nie spowoduje denerwującej przegranej ani innej straty.
Uniwersalnym rozwiązaniem jest mysz z ładowalnym akumulatorem, który wytrzymuje nawet do kilkudziesięciu godzin pracy. Zwróć uwagę, czy podczas ładowania myszy można z niej korzystać.

CZY WIESZ, ŻE…

Przykładem nowoczesnej technologii łączności bezprzewodowej o wysokiej wydajności jest Lightspeed Logitech, którą charakteryzują się nie tylko myszki gamingowe, ale także klawiatury bezprzewodowe i podświetlane podkładki z funkcją ładowania.

Polecane myszy komputerowe
  • 39,99 zł
  • 139,99 zł
  • 339 zł
  • 59,99 zł
  • 49,99 zł

Jakie są rodzaje myszek bezprzewodowych dla graczy?

Oprócz rozróżnienia myszek na laserowe i optyczne, które są opisane w poradniku Jak wybrać mysz bezprzewodową, myszki bezprzewodowe różnią się typem podłączenia do komputera. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie nanoodbiornika, który wpina się do portu USB. Jego wymiary są niewielkie – wielkość nanoodbiornika Logitech Unifying współpracującego z myszą Logitech MX Master 2S przypomina paznokieć kciuka.

CZY WIESZ, ŻE…

Logitech MX Master 2S wykorzystuje również technologię Bluetooth Low Energy i może pracować jednocześnie z trzema urządzeniami. Aby łatwo przełączać się między nimi, wystarczy nacisnąć przycisk.

Myszka gamingowa Roccat LeadR RGBTaką łącznością charakteryzuje się również Logitech G903 z prawie 2-metrowym zasięgiem, dzięki któremu możesz używać myszy nawet z większej odległości. Technologia radiowa wykorzystuje częstotliwość 2.4 GHz. Teoretycznie mogą wystąpić pewne zakłócenia, jeśli w otoczeniu inne urządzenia korzystają z tej częstotliwości, ale użytkownicy bezprzewodowych myszek Logitech nie narzekają na problemy z płynnym i szybkim działaniem.
Alternatywą dla połączeń radiowych jest moduł Bluetooth, który ma ultralekka Logitech G Pro Gaming Wireless, odświeżająca połączenie co 1 ms i pracująca nawet do 60 godzin bez przerwy. Dzięki technologii bezprzewodowej Lighspeed i czujnikowi do grania nowej generacji HERO 16K mysz jest ultrawydajna na każdym poziomie czułości – od 100 do 16000 DPI.
Innowacyjna Dell WM 615 z oryginalną przekręcaną konstrukcją oraz paskiem dotykowym zamiast rolki korzysta z technologii Bluetooth Smart, dzięki której można sparować mysz z komputerami obsługującymi technologię Bluetooth 4.0.

Którą bezprzewodową myszkę do gier warto kupić?

Kompromisem między przewodowymi a bezprzewodowymi myszkami gamingowymi jest Roccat LeadR RGB, która łączy cechy obu rozwiązań. Dzięki tej myszce możesz cieszyć się bezprzewodową swobodą i mieć gwarancję stabilnego połączenia z komputerem bez opóźnień i przerw.
W zestawie Roccat znajduje się kabel, który służy do opcjonalnego grania przewodowego i jednoczesnego ładowania myszy. Jednak nawet bez przewodu mysz Roccat radzi sobie rewelacyjnie dzięki wysokiej częstotliwości przesyłania danych i unikalnemu, autorskiemu czujnikowi optycznemu Owl-Eye, którego czułość można regulować w zakresie od 100 do 12000 DPI. Konkurencyjnym modelem jest Corsair Dark Core RGB SE z czułością 16000 DPI i funkcją bezprzewodowego ładowania Qi na podkładce Corsair MM1000.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link