Jaka moc opiekacza do kanapek jest najlepsza? Jakie urządzenie warto wybrać?

Autor: Joanna

Na rynku dostępne są opiekacze o różnej mocy. Jest to parametr, który wpływa przede wszystkim na tempo nagrzewania się płyt, a tym samym na czas potrzebny do uzyskania ciepłych tostów. Nie każdy potrzebuje urządzenia o dużej mocy. Podpowiadamy, jaka moc opiekacza do kanapek sprawdzi się najlepiej.

serca tosty z opiekacza

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na co wpływa i jaka powinna być moc opiekacza do kanapek
 2. jaki opiekacz o niskiej mocy warto wybrać
 3. jaki opiekacz o wysokiej mocy warto wybrać

Na co wpływa i jaka powinna być moc opiekacza do kanapek?

opiekacz do kanapek o jakiej mocy?

Moc opiekacza do kanapek to jeden z najważniejszych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem tego urządzenia. Informuje o tym, jak jest ono wydajne. Od tego zależy, jak szybko będzie gotowe do pracy (płyty grzewcze uzyskają odpowiednią temperaturę) oraz jakie ma funkcje. Na rynku dostępne są opiekacze do kanapek o wysokiej (powyżej 1000 W) i niskiej (do 1000 W) mocy.

Wiele osób zastanawia się, jaka moc opiekacza do kanapek jest najlepsza. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Urządzenie, które ma służyć jedynie do przygotowania maksymalnie 2 sztuk tostów jednocześnie, nie musi mieć dużej mocy. Natomiast opiekacz, który ma więcej funkcji (np. możliwość grillowania potraw), powinien osiągać powyżej 1000 W – w przeciwnym razie nie będzie wydajny.

Moc opiekacza do kanapek to niejedyny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę. Ważne są także:

 • zabezpieczenia (np. nienagrzewający się uchwyt),
 • rodzaj płytek grzewczych (np. ceramiczne),
 • wykonanie obudowy,
 • dodatkowe funkcje (np. możliwość regulacji temperatury).

Jaki opiekacz o niskiej mocy warto wybrać?

Nie w każdym przypadku sprawdza się duża moc opiekacza. Urządzenia o niższych parametrach nie są gorszej jakości. Nie powodują też, że przyrządzone w nich kanapki będą zimne lub niedopieczone. Niska moc sprawdza się przede wszystkim w tych opiekaczach, które służą do przygotowania jednego lub dwóch tostów i nie mają żadnych dodatkowych funkcji.

Godny polecenia jest model Vesta ESM01. Moc opiekacza wynosi 750 W. Jest to wartość, która wystarczy do podgrzania dwóch kanapek. Jego zaletą są płyty grzewcze, które zostały pokryte łatwą w czyszczeniu, nieprzywierającą powłoką. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także nienagrzewająca się rączka. Opiekacz do kanapek Vesta jest bardzo prosty w obsłudze. O gotowości do pracy informują lampki kontrolne.

Osoby, które nie mają dużych wymagań, powinny zastanowić się nad zakupem Breville DuraCeramic VST070X. Urządzenie ma moc 850 W, która w zupełności wystarczy do przygotowania 2 kanapek (4 trójkątów). Zostało wyposażone w płyty grzewcze, pokryte ceramiczną powłoką. Umożliwia to lepsze przewodzenie ciepła, a także zapobiega zarysowaniom. Dzięki temu, że można je zdejmować, bardzo łatwo zachować ich czystość.

Urządzenie o niskiej mocy, które ma nieco większą funkcjonalność, to Tefal Snack Time 3 w 1 SW342D38. Dzięki wymiennym płytkom można przygotować w nim nie tylko tosty, ale także domowe gofry (2 sztuki). Urządzenie sprawdzi się dobrze także do podgrzania panini – włoskiej, chrupiącej kanapki. Moc opiekacza to 700 W.

 • 99,99 zł
 • 419 zł
 • 69,99 zł
 • 149,99 zł
 • 349 zł

Jaki opiekacz o wysokiej mocy warto wybrać?

opiekacz do kanapek panini Russell Hobbs 17888-56

Na rynku dostępne są opiekacze o dużo wyższej mocy. Takie urządzenia służą do przygotowania większej liczby tostów, mają dodatkowe funkcje, a także bardzo krótki czas nagrzewania. Powinny wybrać je osoby, które zamierzają gotować dla grupy znajomych lub chcą wykorzystać opiekacz również do innych dań.

Polecanym modelem opiekacza do kanapek o dużej mocy jest RAVEN ES009. Charakteryzuje się on możliwością wymieniania płyt grzewczych. Dzięki temu można w nim przygotować nie tylko tosty (4 sztuki), ale także gofry (4 sztuki) lub dania z grilla. Wszystkie płyty są pokryte nieprzywierającą powłoką, łatwą w czyszczeniu. Moc opiekacza tego urządzenia wynosi 1200 W.

W ofercie marki RAVEN znajduje się także inny opiekacz o wysokiej mocy, na który warto zwrócić uwagę. Jest to model RAVEN ES007. W urządzeniu można przygotować aż 8 trójkątnych kanapek w bardzo krótkim czasie. Wszystko dzięki szybko nagrzewającym się płytkom oraz maksymalnej mocy 1300 W. Opiekacz jest łatwy w obsłudze, a utrzymanie go w czystości nie sprawia większych problemów.

Dobry opiekacz do kanapek o wysokiej mocy to Unold 48356. Ma on kilka wymiennych płytek, które umożliwiają przygotowywanie gofrów, trójkątnych tostów, a także dań z grilla. Dzięki funkcji regulacji temperatury nie ma obaw o to, że dojdzie do przegrzania potraw. Opiekacz jest wykonany ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu długą trwałość. Jego moc wynosi 1000 W.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów