Jak zużywać mniej plastików i oszczędzać? Poznaj dzbanki filtrujące!

Autor: Ola

Woda jest niezbędna w życiu każdego z nas – stanowi ona około 60-70% masy ciała i należy ją odpowiednio uzupełniać każdego dnia, wypijając 1,5-2 litry wody dziennie. Wiele osób sięga po wodę w butelkach, którą można wybrać w rozmaitych wariantach – gazowaną lub nie, źródlaną lub mineralną. Inni zaś decydują się na zakup dzbanków do filtrowania wody – sprawdź, jakie zalety ma to rozwiązanie!

dzbanek do filtrowania wody

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy można pić wodę z kranu i komu przyda się dzbanek filtrujący
  2. jakie inne zalety mają dzbanki do filtrowania wody
  3. czy dzbanki filtrujące mają wady

Woda z kranu – czy dzbanek filtrujący jest potrzebny?

W Polskich miastach można pić wodę bezpośrednio z kranu – to prawda. We wszystkich dużych ośrodkach kontrola cieczy jest bardzo częsta i ma dwa etapy – przed wpuszczeniem i w czasie transportu wodociągami. Mniejsze zaufanie do wody z kranu jest na wsiach i w małych miastach, ale by upewnić się, że jest ona zdatna do picia, możesz wystosować odpowiednie zapytanie do sanepidu lub zlecić badanie próbki wody na własną rękę.

CZY WIESZ, ŻE...

Dzięki temu, że jakość wody w wodociągach jest regulowana przez Unię Europejską, w Polskich miastach z kranów leci tak samo zdrowa woda, jak w Londynie, Paryżu czy Berlinie.

Skoro woda z kranu nadaje się do picia, po co kupować dzbanek filtrujący? Przede wszystkim znajdujące się w nim filtry do wody będą odpowiedzialne za usuwanie wszelkich substancji negatywnie wpływających na smak wody, a także powodują jej mętność i ewentualne przebarwienie. Dlatego też na dzbanek z filtrem decydują się osoby, którym zależy na perfekcyjnie czystej i smacznej wodzie, pozbawionej metali ciężkich, mogących pojawiać się np. w przypadku korodowania rur. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Jak działają filtry do wody? Dowiedz się więcej o dzbankach filtrujących.

  • 59,99 zł
  • 34,99 zł
  • 79,99 zł

dzbanek filtrującyZalety dzbanków filtrujących

Smaczna i perfekcyjnie czysta woda to nie jedyne zalety dzbanków do filtrowania wody. Poznaj także inne cechy, które zachęcą Cię do ich kupna:

  • Ekologiczne rozwiązanie – do zakupu dzbanka filtrującego z pewnością skłonią się osoby, którym zależy na dbałości o środowisko. Jeśli zamiast kupować codziennie 1-2 butelki wody, zaczniesz przepuszczać wodę z kranu przez dzbanek z filtrem, ograniczysz swój udział w zużyciu plastiku w znacznym stopniu. Co więcej, nie musisz kupować również małych butelek z wodą, gdy wychodzisz z domu i planujesz uprawiać sport lub przebywać w plenerze – wówczas wykorzystaj butelki filtrujące, np. Brita fill&go vital.
  • Oszczędność pieniędzy – jeśli przestaniesz kupować wodę w butelkach, wydasz kilka złotych dziennie mniej! Zamiast tego musisz przygotować się na kupno dzbanka filtrującego i wymiennych filtrów do wody, jednak całkowity koszt takiego zestawu jest nieporównywalnie niższy od butelkowanej wody.
  • Wygraj z kamieniem – kolejną zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie ryzyka powstawania kamienia na urządzeniach AGD. Jeśli irytuje Cię kamień na stopce żelazka lub w czajniku, koniecznie wlewaj do tych sprzętów przefiltrowaną wodę, np. przez dzbanek filtrujący Dafi Crystal Classic LED.

Wady dzbanków do filtrowania wody

dzbanek filtrujący dafiWady dzbanków z filtrem dostrzegają przede wszystkim miłośnicy gazowanej wody, których trudno przekonać do picia napoju bez bąbelków. Dla nich odpowiednim uzupełnieniem filtra do wody okaże się saturator. Z kolei ci, którym zależy na wysokiej zawartości minerałów w wodzie, wskazują na to, że oprócz tych złych składników wody dzbanki filtrujące pozbywają się także tych dobrych. Jednak i tutaj można łatwo ominąć tę przeszkodę, wybierając wkłady mineralizujące, takie jak Laica Bi-Flux M3M Mineralbalance. Kolejną wadą dla niektórych jest czas potrzebny na przefiltrowanie wody – zanim płyn się przesączy i oczyści, może minąć kilka minut. Wystarczy jednak codziennie rano wypełnić dzbanek filtrujący wodą i potem cały dzień korzystać z czystego i smacznego płynu – najlepiej wykorzystać do tego dzbanek o sporej pojemności, np. Brita Flow.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link