Data publikacji: 9 maja 2019
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak zużywać mniej plastików i oszczędzać? Poznaj dzbanki filtrujące!

Poleć znajomemu Drukuj

Woda jest niezbędna w życiu każdego z nas – stanowi ona około 60-70% masy ciała i należy ją odpowiednio uzupełniać każdego dnia, wypijając 1,5-2 litry wody dziennie. Wiele osób sięga po wodę w butelkach, którą można wybrać w rozmaitych wariantach – gazowaną lub nie, źródlaną lub mineralną. Inni zaś decydują się na zakup dzbanków do filtrowania wody – sprawdź, jakie zalety ma to rozwiązanie!

dzbanek do filtrowania wody

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy można pić wodę z kranu i komu przyda się dzbanek filtrujący
  2. jakie inne zalety mają dzbanki do filtrowania wody
  3. czy dzbanki filtrujące mają wady

Woda z kranu – czy dzbanek filtrujący jest potrzebny?

W Polskich miastach można pić wodę bezpośrednio z kranu – to prawda. We wszystkich dużych ośrodkach kontrola cieczy jest bardzo częsta i ma dwa etapy – przed wpuszczeniem i w czasie transportu wodociągami. Mniejsze zaufanie do wody z kranu jest na wsiach i w małych miastach, ale by upewnić się, że jest ona zdatna do picia, możesz wystosować odpowiednie zapytanie do sanepidu lub zlecić badanie próbki wody na własną rękę.

CZY WIESZ, ŻE...

Dzięki temu, że jakość wody w wodociągach jest regulowana przez Unię Europejską, w Polskich miastach z kranów leci tak samo zdrowa woda, jak w Londynie, Paryżu czy Berlinie.

Skoro woda z kranu nadaje się do picia, po co kupować dzbanek filtrujący? Przede wszystkim znajdujące się w nim filtry do wody będą odpowiedzialne za usuwanie wszelkich substancji negatywnie wpływających na smak wody, a także powodują jej mętność i ewentualne przebarwienie. Dlatego też na dzbanek z filtrem decydują się osoby, którym zależy na perfekcyjnie czystej i smacznej wodzie, pozbawionej metali ciężkich, mogących pojawiać się np. w przypadku korodowania rur. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Jak działają filtry do wody? Dowiedz się więcej o dzbankach filtrujących.

Proponowane produkty:
Brita Elemaris XL (biały) + 2 wkłady <%– –%>
Dafi Butelka filtrująca 0,5l  (miętowy) <%– –%>
Brita Marella XL (biały) + 4 wkłady <%– –%>
Dafi Astra LED Uniamx (stalowy) <%– –%>
Aquaphor Diamond 2,8l (czarny) <%– –%>

dzbanek filtrującyZalety dzbanków filtrujących

Smaczna i perfekcyjnie czysta woda to nie jedyne zalety dzbanków do filtrowania wody. Poznaj także inne cechy, które zachęcą Cię do ich kupna:

  • Ekologiczne rozwiązanie – do zakupu dzbanka filtrującego z pewnością skłonią się osoby, którym zależy na dbałości o środowisko. Jeśli zamiast kupować codziennie 1-2 butelki wody, zaczniesz przepuszczać wodę z kranu przez dzbanek z filtrem, ograniczysz swój udział w zużyciu plastiku w znacznym stopniu. Co więcej, nie musisz kupować również małych butelek z wodą, gdy wychodzisz z domu i planujesz uprawiać sport lub przebywać w plenerze – wówczas wykorzystaj butelki filtrujące, np. Brita fill&go vital.
  • Oszczędność pieniędzy – jeśli przestaniesz kupować wodę w butelkach, wydasz kilka złotych dziennie mniej! Zamiast tego musisz przygotować się na kupno dzbanka filtrującego i wymiennych filtrów do wody, jednak całkowity koszt takiego zestawu jest nieporównywalnie niższy od butelkowanej wody.
  • Wygraj z kamieniem – kolejną zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie ryzyka powstawania kamienia na urządzeniach AGD. Jeśli irytuje Cię kamień na stopce żelazka lub w czajniku, koniecznie wlewaj do tych sprzętów przefiltrowaną wodę, np. przez dzbanek filtrujący Dafi Crystal Classic LED.

Wady dzbanków do filtrowania wody

dzbanek filtrujący dafiWady dzbanków z filtrem dostrzegają przede wszystkim miłośnicy gazowanej wody, których trudno przekonać do picia napoju bez bąbelków. Dla nich odpowiednim uzupełnieniem filtra do wody okaże się saturator. Z kolei ci, którym zależy na wysokiej zawartości minerałów w wodzie, wskazują na to, że oprócz tych złych składników wody dzbanki filtrujące pozbywają się także tych dobrych. Jednak i tutaj można łatwo ominąć tę przeszkodę, wybierając wkłady mineralizujące, takie jak Laica Bi-Flux M3M Mineralbalance. Kolejną wadą dla niektórych jest czas potrzebny na przefiltrowanie wody – zanim płyn się przesączy i oczyści, może minąć kilka minut. Wystarczy jednak codziennie rano wypełnić dzbanek filtrujący wodą i potem cały dzień korzystać z czystego i smacznego płynu – najlepiej wykorzystać do tego dzbanek o sporej pojemności, np. Brita Flow.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas