Jak odblokować telefon zablokowany wzorem? Sposoby na odblokowanie telefonu.

Autor: Joanna

Smartfony możemy zablokować na kilka sposobów. Bardzo popularne jest używanie wzoru lub hasła. W wielu modelach możemy wykorzystać do blokady skaner linii papilarnych. Flagowce coraz częściej umożliwiają w tym celu wykorzystanie biometrii – telefon możemy odblokować dzięki skanerowi twarzy lub tęczówek oczu. Jeśli takie rozwiązanie nagle nie zadziała, to alternatywą pozostaje ustawiony przez nas wcześniej kod PIN lub wzór. Tylko co zrobić, jeśli już go nie pamiętamy? Jak odblokować telefon w takiej sytuacji?

Wpisywanie hasła na ekranie smartfonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. Dlaczego warto używać blokady telefonu?
 2. Jakie istnieją sposoby na zablokowanie telefonu?
 3. Jak odblokować telefon bez znajomości kodu PIN, wzoru lub hasła?

Blokada telefonu – dlaczego i jak to robić?

Odblokowanie smartfonu

Możemy zablokować dostęp do każdego urządzenia mobilnego. Warto to zrobić, ponieważ bardzo często przechowujemy tam wrażliwe dane. Jeśli każdy może odblokować nasz telefon, to z pewnością uzyska dostęp do m.in.: wiadomości, zdjęć, kontaktów, profili w social mediach, a nawet konta bankowego. Niezabezpieczony telefon to świetna okazja dla złodzieja. Jak zatem zablokować smartfon? Mamy do wyboru kilka opcji:

 • kod PIN: podajemy ciąg kilku cyfr, które staną się kodem dostępu do naszego smartfona;
 • hasło: wpisujemy ciąg różnych znaków i przy każdej próbie odblokowania telefonu zawsze je wprowadzamy;
 • wzór: rysujemy symbol według własnego uznania, korzystając z wyznaczonej przestrzeni;
 • odcisk palca: telefon odblokowujemy tylko za pomocą odcisku palca, który został zeskanowany;
 • biometria: telefon jest blokowany poprzez wykorzystanie skanera twarzy lub tęczówek oczu.

Pierwsze trzy opcje są dostępne w niemal każdym urządzeniu mobilnym. Blokada telefonu za pomocą odcisku palca jest możliwa w smartfonach z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Coraz częściej są w niego wyposażone nawet średnio budżetowe modele, m.in. Huawei P30 Lite, Xiaomi Redmi Note 7 i Samsung Galaxy A50. Z kolei z biometrii będziemy korzystać we flagowych modelach, takich jak np. Samsung Galaxy S10 czy iPhone XS Max.

 • 1 199 zł
 • 899 zł
 • 3 199 zł
 • 1 289 zł
 • 1 349 zł

Jak odblokować telefon zablokowany wzorem lub kodem pin?

Odblokowanie smartfonu za pomocą linii papilarnych

Warto blokować nasze smartfony, jednak problem pojawia się, gdy zapominamy kod PIN, hasła lub wzoru. Na szczęście istnieje kilka opcji, aby dostać się do zawartości zablokowanego urządzenia. Oczywiście, większość blokad można usunąć, przywracając urządzenie do ustawień fabrycznych. Jest to równoznaczne z utraceniem wszystkich danych z telefonu. Z tego rozwiązania powinniśmy skorzystać tylko w skrajnych przypadkach.

Dobrą alternatywę stanowi program o nazwie dr.fone. Dzięki niemu możemy odblokować telefon zablokowany kodem PIN lub wzorem. Program pobieramy i instalujemy na komputerze. Następnie do komputera podłączamy zablokowany telefon. Co dzieje się dalej? Wybieramy odpowiedni model smartfona z listy i uruchamiamy go ponownie w trybie Recovery. Interfejs programu będzie nas informował o kolejno wykonywanych operacjach. Po około 5 minutach działania następuje odblokowanie telefonu. Warto dodać, że za pomocą dr.fone możemy odblokować telefon z systemem Android oraz iOS.

Możemy się zastanawiać, jak inaczej odblokować telefon z Androidem. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie konta Google. Załóżmy, że nasz telefon jest zablokowany wzorem – wprowadzamy go błędnie kilka razy. Na ekranie pojawi się komunikat “Nie pamiętam wzoru”. Należy go kliknąć i zalogować się na konto Google przypisane do tego smartfona. Następnie pozostaje nam już tylko zresetowanie istniejącej blokady.

Jeśli mamy smartfon z systemem iOS, czyli iPhone’a, to możemy go odblokować wykorzystując aplikację iTunes. Szereg czynności do wykonania zależy od tego, jaki model iPhone’a chcemy odblokować. Naszym zadaniem będzie uruchomić podłączone do komputera urządzenie w trybie awaryjnym. Wtedy z poziomu aplikacji iTunes wybieramy opcję “Odtwórz”. Po kilku minutach zostanie pobrane odpowiednie oprogramowanie, a my będziemy mogli od początku skonfigurować telefon. Warto pamiętać, że jeśli nie wiemy, jak odblokować telefon, zawsze możemy udać się do autoryzowanych punktów i serwisów dla urządzeń mobilnych.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny