Data publikacji: 14 września 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak odblokować telefon zablokowany wzorem? Sposoby na odblokowanie telefonu.

Poleć znajomemu Drukuj

Smartfony możemy zablokować na kilka sposobów. Bardzo popularne jest używanie wzoru lub hasła. W wielu modelach możemy wykorzystać do blokady skaner linii papilarnych. Flagowce coraz częściej umożliwiają w tym celu wykorzystanie biometrii – telefon możemy odblokować dzięki skanerowi twarzy lub tęczówek oczu. Jeśli takie rozwiązanie nagle nie zadziała, to alternatywą pozostaje ustawiony przez nas wcześniej kod PIN lub wzór. Tylko co zrobić, jeśli już go nie pamiętamy? Jak odblokować telefon w takiej sytuacji?

Wpisywanie hasła na ekranie smartfonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. Dlaczego warto używać blokady telefonu?
  2. Jakie istnieją sposoby na zablokowanie telefonu?
  3. Jak odblokować telefon bez znajomości kodu PIN, wzoru lub hasła?

Blokada telefonu – dlaczego i jak to robić?

Odblokowanie smartfonu

Możemy zablokować dostęp do każdego urządzenia mobilnego. Warto to zrobić, ponieważ bardzo często przechowujemy tam wrażliwe dane. Jeśli każdy może odblokować nasz telefon, to z pewnością uzyska dostęp do m.in.: wiadomości, zdjęć, kontaktów, profili w social mediach, a nawet konta bankowego. Niezabezpieczony telefon to świetna okazja dla złodzieja. Jak zatem zablokować smartfon? Mamy do wyboru kilka opcji:

  • kod PIN: podajemy ciąg kilku cyfr, które staną się kodem dostępu do naszego smartfona;
  • hasło: wpisujemy ciąg różnych znaków i przy każdej próbie odblokowania telefonu zawsze je wprowadzamy;
  • wzór: rysujemy symbol według własnego uznania, korzystając z wyznaczonej przestrzeni;
  • odcisk palca: telefon odblokowujemy tylko za pomocą odcisku palca, który został zeskanowany;
  • biometria: telefon jest blokowany poprzez wykorzystanie skanera twarzy lub tęczówek oczu.

Pierwsze trzy opcje są dostępne w niemal każdym urządzeniu mobilnym. Blokada telefonu za pomocą odcisku palca jest możliwa w smartfonach z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Coraz częściej są w niego wyposażone nawet średnio budżetowe modele, m.in. Huawei P30 Lite, Xiaomi Redmi Note 7 i Samsung Galaxy A50. Z kolei z biometrii będziemy korzystać we flagowych modelach, takich jak np. Samsung Galaxy S10 czy iPhone XS Max.

Proponowane produkty:
Huawei P20 64GB (fioletowo-zielony) <%– –%>
Nokia 800 TA-1186 (czarny) <%– –%>
ALCATEL 3 Dual SIM 5052D (złoty) <%– –%>
ALCATEL 3V Dual SIM 5099D (niebieski) <%– –%>
Huawei P30 (aurora niebieski) <%– –%>

Jak odblokować telefon zablokowany wzorem lub kodem pin?

Odblokowanie smartfonu za pomocą linii papilarnych

Warto blokować nasze smartfony, jednak problem pojawia się, gdy zapominamy kod PIN, hasła lub wzoru. Na szczęście istnieje kilka opcji, aby dostać się do zawartości zablokowanego urządzenia. Oczywiście, większość blokad można usunąć, przywracając urządzenie do ustawień fabrycznych. Jest to równoznaczne z utraceniem wszystkich danych z telefonu. Z tego rozwiązania powinniśmy skorzystać tylko w skrajnych przypadkach.

Dobrą alternatywę stanowi program o nazwie dr.fone. Dzięki niemu możemy odblokować telefon zablokowany kodem PIN lub wzorem. Program pobieramy i instalujemy na komputerze. Następnie do komputera podłączamy zablokowany telefon. Co dzieje się dalej? Wybieramy odpowiedni model smartfona z listy i uruchamiamy go ponownie w trybie Recovery. Interfejs programu będzie nas informował o kolejno wykonywanych operacjach. Po około 5 minutach działania następuje odblokowanie telefonu. Warto dodać, że za pomocą dr.fone możemy odblokować telefon z systemem Android oraz iOS.

Możemy się zastanawiać, jak inaczej odblokować telefon z Androidem. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie konta Google. Załóżmy, że nasz telefon jest zablokowany wzorem – wprowadzamy go błędnie kilka razy. Na ekranie pojawi się komunikat “Nie pamiętam wzoru”. Należy go kliknąć i zalogować się na konto Google przypisane do tego smartfona. Następnie pozostaje nam już tylko zresetowanie istniejącej blokady.

Jeśli mamy smartfon z systemem iOS, czyli iPhone’a, to możemy go odblokować wykorzystując aplikację iTunes. Szereg czynności do wykonania zależy od tego, jaki model iPhone’a chcemy odblokować. Naszym zadaniem będzie uruchomić podłączone do komputera urządzenie w trybie awaryjnym. Wtedy z poziomu aplikacji iTunes wybieramy opcję “Odtwórz”. Po kilku minutach zostanie pobrane odpowiednie oprogramowanie, a my będziemy mogli od początku skonfigurować telefon. Warto pamiętać, że jeśli nie wiemy, jak odblokować telefon, zawsze możemy udać się do autoryzowanych punktów i serwisów dla urządzeń mobilnych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Telefon dla niewidomych posiada specjalnie zaprojektowane funkcje, które pomagają takim osobom w codziennym funkcjonowaniu.
Zobacz więcej   
 Każda tapeta na telefon musi zostać odpowiednio dobrana, aby idealnie komponowała się z rozmiarem wyświetlacza urządzenia.
Zobacz więcej   
 Wersja Skype na telefon daje użytkownikom takie same opcje, jakie można znaleźć w komputerowym wydaniu tego komunikatora.
Zobacz więcej   

Znajdź nas