FIFA Points – do czego służą i jak je kupić?

Autor: Klaudia

Gracze FIFA na dowolnej platformie dobrze znają tryb Ultimate Team. Polega on na zdobywaniu na różne sposoby kart z piłkarzami, składaniu drużyny marzeń i rozgrywaniu meczów. Co jakiś czas pojawiają się turnieje, weekendowe rozgrywki oraz rankingi Europy, świata i tak dalej. Pozyskiwanie nowych zawodników nie jest jednak proste. Najszybszym sposobem jest otwieranie paczek, co możemy robić za pomocą waluty premium, czyli FIFA Points. Jak możemy je kupić?

Chłopak grający w grę z serii FIFA

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest FIFA Ultimate Team
  2. jak zdobywać piłkarzy w FUT
  3. jak kupić FIFA Points i do czego można je wykorzystać

Czym jest FIFA Ultimate Team?

Jest to najpopularniejszy tryb w całej serii gier FIFA. FIFA Ultimate Team, w skrócie FUT, pozwala zbudować swoją własną drużynę z dostępnych piłkarzy. Zdobywamy ich na wiele sposobów, po czym wykorzystujemy w swoim składzie. Głównym elementem tego trybu jest rywalizacja solo z komputerem lub w multiplayerze z innymi graczami. Do wyboru mamy na przykład rozgrywki sezonowe. Polegają one na rozegraniu dziesięciu meczów ze sztuczną inteligencją. Zasada działania jest dość prosta – im wyższy poziom trudności, tym lepsze nagrody za zwycięstwo.

Ciekawą opcją jest tryb FUT Draft. Tam, po wpłaceniu wpisowego w postaci FIFA Points lub standardowej waluty z gry, budujemy drużynę z losowo dobieranych kart z piłkarzami. Jest to o tyle dobre, że nie musimy mieć swojego składu na odpowiednim poziomie. Rozgrywki również możemy toczyć przeciwko sztucznej inteligencji lub żywym graczom. Im dalej zajdziemy, tym lepsze nagrody otrzymujemy.

Ale Ultimate Team polega głównie na rywalizowaniu swoim, ciągle ulepszanym, składem z innymi. W tym celu mamy do wyboru FUT Champions oraz standardowe, ligowe rozgrywki. Skupiają się one na osiągnięciu jak najlepszego poziomu, po czym co tydzień otrzymujemy stosowne nagrody. Od FIFA 18 dostępne jest także Squad Battles, gdzie walczymy z graczami z całego świata, w tym z profesjonalistami. Najważniejsze rozgrywki to jednak ogólnoświatowe turnieje e-sportowe, takie jak FIFA eWorld Cup. Dostęp do nich mają tylko i wyłącznie najlepsi zawodnicy ze wszystkich krajów. Najważniejszym elementem grania w FUT jest oczywiście zbieranie nowych zawodników i dodawanie ich do swojego ciągle rozbudowywanego składu. Można ich zdobywać na wiele sposobów.

Proponowane produkty
  • 229 zł
  • 89 zł
  • 69,99 zł
  • 349 zł
  • 179 zł

Jak zdobywać piłkarzy w FIFA Ultimate Team?

dodatek do gry FIFA 20 - 2200 punktów PC

Możliwości jest bardzo dużo. Najprostsza to oczywiście zakup ich na rynku od innych graczy za walutę w grze – FIFA Coins. Uzyskujemy ją, rozgrywając mecze przeciwko sztucznej inteligencji i żywym graczom. Należy przy tym pamiętać, że ceny kart z piłkarzami ustalają sprzedający, więc najlepsze z nich są naprawdę drogie. Mamy jednak możliwość zdobywać je w inny sposób. W Ultimate Team dostępne są wyzwania budowania drużyn. Naszym zadaniem jest tam stworzenie z posiadanych kart drużyny, która spełnia wszystkie narzucone wytyczne. Po tym otrzymujemy nowych zawodników lub paczki zawierające losowe nagrody.

Najpopularniejszym sposobem na uzyskiwanie nowych kart są właśnie ich pakiety, gdzie mamy szansę na trafienie lepszych i gorszych piłkarzy. Zdobywamy je podczas rozgrywek w różnych trybach lub gdy zajmujemy wysokie miejsca w FUT Champions lub Drafcie. Możemy je także kupić. W tym celu wykorzystujemy standardową walutę lub FIFA Points. Druga opcja jest oczywiście płatna – musimy kupić punkty, aby później wydać je na paczki w grze. Nie ma innej możliwości ich otrzymania.

Twórcy ciągle udostępniają nowe pakiety kart, z większą lub mniejszą szansą na wylosowanie topowych zawodników. Często są one również ograniczone, zatem należy się spieszyć. Wszystko dzieje się losowo, więc nie poleca się nadużywać tej metody, ponieważ nie zawsze otrzymamy zawodnika, którego chcemy mieć w swojej drużynie.

Jak kupić FIFA Points i do czego służą?

Zakup waluty premium umożliwia znacznie szybsze zdobywanie kart, które później posłużą do stworzenia wymarzonego składu. W ten sposób od razu możemy rywalizować z najlepszymi. Da się je jednak wykorzystać tylko i wyłącznie na zakup paczek. Wszystko jest więc losowe i musimy liczyć na nasze szczęście. Nie mamy możliwości kupowania zawodników od innych graczy za FIFA Points.

Aby je nabyć, możemy skorzystać z kart doładowujących, dostępnych w dobrych sklepach z elektroniką lub sklepie wbudowanym w grę. Wybór zależy od preferencji. Na stronie internetowej można także kupić kod do aktywowania w grze, który dodaje nam stosowną liczbę FIFA Points. Trzeba jednak pamiętać o platformie i wersji gry. Dla przykładu, punkty na PC nie będą możliwe do aktywacji na konsoli. Analogicznie nie możemy też przenosić FIFA Points z FIFA 18 na FIFA 20. Koszt zależy od ilości, jaką chcemy zakupić. Dla przykładu 2200 punktów do najnowszej wersji gry na Xbox One kosztuje około 90 złotych. Można znaleźć taki sam pakiet odpowiednio dla PC i PS4. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to na rynku są również mniejsze ilości punktów. 1050 FIFA Points na Xbox One kosztuje 45 złotych, podobnie na PlayStation 4.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link